50km/h Czerniejewo-Lipki

gosc

Re: 50km/h Czerniejewo-Lipki

Post autor: gosc »

"PZD podjął decyzję". Jak "Wysoki Sąd" zdecydował. Kto kurde konkretnie wpadł na ten debilny pomysl?!?!
"do czasu wykonania przebudowy drogi" czyli pewnie do 2054 roku. Nie wystarczy znak niebezpieczne pobocze? Dlaczego nie postawili 5kmh - to by dopiero było bezpiecznie!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: 50km/h Czerniejewo-Lipki

Post autor: NT JOP »

Panowie, Panowie
najbezpieczniejsza droga to taka na której stoi okragły znak z tłem czerwonym i białym paskiem poprzecznym
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: 50km/h Czerniejewo-Lipki

Post autor: JakubB »

JakubB pisze:Tylko w jedną stronę zdaje się...
;)
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: 50km/h Czerniejewo-Lipki

Post autor: JakubB »

Uzyskałem od Pana Jerzego Szczepańskiego, dyrektora PZD w Gnieźnie, informację o planowanym harmonogramie prac:

"(...) - w roku 2015 opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczące odcinka od Czerniejewa do Wierzyc.
- w roku 2016 przewidziane jest uaktualnienie i opracowanie podobnych dokumentacji dla odcinków wcześniejszych tj. od Czerniejewa – przez Żydowo do Niechanowa.
- w latach kolejnych planowana jest realizacja tego zadania , która jest uzależniona od uzyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych.
Środki, o których mowa we wspomnianej uchwale stanowią wartość udziału Powiatu w szacowanych, całkowitych kosztach zadania. Aktualnie jednak brak jest możliwości ubiegania się o środki np. z funduszy unijnych przy czym konieczne jest posiadanie gotowych dokumentacji, dzięki czemu możliwe będzie sprawne złożenie wniosku w przypadku ogłoszenia stosownych konkursów."

Z czego wynika, że znaki postoją przy najmniej do 2017 roku.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: 50km/h Czerniejewo-Lipki

Post autor: JakubB »

No i się udało. Moja intensywna korespondencja z dyrekcją PZD zaowocowała dzisiaj telefonem z informacją, że ograniczenie prędkości zostało zdjęte, a największe dziury w poboczu załatane. Czyli można.

Niedługo będę zbierał podpisy pod wnioskiem o zdjęcie ograniczenia 50km/h na odcinku Wierzyce od ronda do lasu. Wg. PZD znak ten jest postawiony bez projektu ruchu, ponieważ stał tam jeszcze przed 1999 rokiem kiedy to owe projekty nie obowiązywały. Je jeżdżę tą drogą od 2007 roku, a więc jeszcze sprzed ery trasy S5 i, według mnie, tam nie było tego ograniczenia. Moim zdaniem pojawiło się około 2012 roku jednak PZD jest innego zdania.

Na marginesie: dysponuję protokołem 4/2012 z posiedzenia komisji doradczej d/s organizacji i bezpieczeństwa ruchu z dnia 20.08.2012. Jest tam między innymi wniosek Urzędu Gminy w Łubowie o ustawienie znaków A-17 "dzieci" oraz znaków D-42 i D-43 "obszar zabudowany" na drodze powiatowej Czerniejewo-Wierzyce-Pobiedziska. Wniosek zaopiniowano negatywnie, ale "zostanie uzupełnione oznakowanie w zakresie istniejącego ograniczenia prędkości do 50kmh od strony ronda".
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: 50km/h Czerniejewo-Lipki

Post autor: NT JOP »

znienawidzą cie... na dźwięk słowa Jakub będą dostawać rozwolnienia, na widok poczty email z drżącego kubka rozleją kawę....
tego chcesz?
ODPOWIEDZ