Rada Seniorów

ODPOWIEDZ
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Rada Seniorów

Post autor: Szczepan »

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?"
Jak na moje standardy dziwne jest to, że prowadzący tą stronę ludzie, jakoby nie zauważyli powołania w Gminie Czerniejewo nowego, formalnie powołanego i umocowanego prawnie Ciała, jakim jest zaprzysiężona w dniu 25.06.2015r. - to jest na swojej pierwszej inauguracyjnej - sesji Rada Seniorów. Wczoraj odbyło się natomiast pierwsze spotkanie robocze Rady, na którym dokonano podziału członków na poszczególne grupy tematyczne, oraz ustalono ich szefów i terminy spotkań.
Szczepan Kropaczewski
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Rada Seniorów

Post autor: JakubB »

Szczepanie: nie ma "prowadzących tą stronę". To jest forum. Każdy pisze co chce.
Są moderatorzy, którzy ukryją wpis niemerytoryczny, lub usuną obraźliwy czy wulgarny.

Bardzo miło, że napisałeś o Radzie Seniorów. Byłoby fajnie wiedzieć jakież to grupy tematyczne powstały - może ktoś czytający forum miałby jakiś pomysł, albo ot tak poczytalibyśmy sobie czym Rada Seniorów się zajmuje.
Za młody na seniora

Re: Rada Seniorów

Post autor: Za młody na seniora »

Ciekawa inicjatywa i fajnie , że w końcu powołana zgodnie z prawem, bo przecież zdania były niegdyś podzielone.
Czytałem, że nie może w pracach tej Rady uczestniczyć ktoś kto nie ma 60 lat.
Może warto jest zastanowić się nad tym, aby włączyć i zaineresować młodzież tą problematyką (umożliwić młodzieży uczestnictwo w działaniu), aby zmienić panujące społeczne nastawienie do osób starszych oraz uświadomić iż bycie seniorem czeka każdego, kto przekroczy próg 60-tki.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Rada Seniorów

Post autor: NT JOP »

ciekawe spostrzeżenie. Uważam za celne, i za potrzebne
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Re: Rada Seniorów

Post autor: Szczepan »

Jakubie! Pewnie masz rację, a ja wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mnie o to, że owszem - każdy pisze tutaj co tylko chce, ale ja żyłem dotąd w (pewnie) błędnym przekonaniu, że cały ten rydwan ciągną dwie Osoby, stąd pewnie to nieporozumienie.
Rada jest powołana bardzo formalnie i demokratycznie, więc mowy nie ma o tym, aby jej prace i sprawy były utajnione. Aczkolwiek ja rzecznikiem prasowym tego Ciała nie jestem (mam być jego kronikarzem) to nie widzę żadnego problemu z uczestnictwem zainteresowanych Osób w jej posiedzeniach. Póki co, wszystko jest w stadium organizacji i trudno już mówić o jakichkolwiek dokonaniach, wszyscy jesteśmy jednak dobrej myśli i wszyscy zostaliśmy wzajemnie upoważnieni do propagowania jej istnienia oraz działań. Kadencja Rady trwa dwa lata, więc czasu na oceną będzie sporo. Zapraszam do śledzenia naszych poczynań.
Sz. Kropaczewski
ODPOWIEDZ