Projekt Rakowo - rozmowy

Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Re: Projekt Rakowo - OGŁOSZENIA

Post autor: Szczepan »

Gratuluję Panom dobrego humoru, a swoją drogą zimne piwo po pracy, to nektar i ambrozja. Trzymajcie fason! Sz. K.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Projekt Rakowo - OGŁOSZENIA

Post autor: NT JOP »

prawda tez jest niestety taka, ze strasznie dziś po tej pracy, głowa mnie boli... chyba mnie przewiało
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: NT JOP »

kto tym razem przygarnął moje grabie?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: NT JOP »

Obywatele, Mieszkancy, Współrealizatorzy
głosujcie na tablice w wersji B. Wiem, byc moze niektórzy jej nie widzilei, lecz błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli w jej moc sprawczą.
Dajcie, swoimi głosami siłe, JB, by opanował wstyd i zażenowanie z prawdy bijacej z treści tablicy B i posłał ja do akceptacji do osób w proponowanej kolejnosci:

1. Burmistrz, jako hojny darczyńca
2. p. Eliza doskonały strateg i planista od ram czasowych
3.p. Sosinski głowny architekt przebudowy, naszego niedojrzałego realizatorsko planu

Prośmy JB o rozwiniecie frazy/podsumowania w jezyku angielskim, zamieszczonej na tej wiekopomnej pamiatce
do stu tysiecy gąsiorów - obudźmy sie!!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: NT JOP »

1. szlak nasz graniczy, odchodzi od powiatowej drogi rowerowej nr 1 i wydaje mi sie zasadnym, by po realizacji zgłosic ten fakt- istanienia tej bocznej drogi- do powiatu. Czy tego nie chcemy:-)?
2. nasadzenia. Ustaliłem z mieszkancami graniczacymi z działką ze dokonamy -wspólnie, nasadzen wzdłóz betonowego płotu. Moze jakas koncepcja?
ja mam, z krzewów: tawułe, berberys, pecherznice i wierzbe hakuro. W ilosciach skąpych. Byc moze dobrym pomysłem jest nasadzenie świerków i pomiedzy nimi krzewy? a moze kilka wierzb płaczacych- tyle ze to sypie liście i cięzko sie je sprzata. Mam tez trawy ozdobne. od 1-1,6 m
2a. Jest tam sporo miejsca na małe boisko nawet dwubramkowe (ilosc przewidywanych zawodników spokojnie zginie na tym terenie) a swierki, w odległej przyszłosci, zabezpiecza domostwo-
3. w listopadzie proponuje nasadzenia wierzbowe wzdłoz ogrodzenia, z sadzonek które ostały sie po najazdach Hunów z rodów B i M, na mój staw
4. nasadzenia na trybunach od strony wschodniej. Nieco ponizej szczytu. proponuje kombinaje swierk /sosna, bo sam swierk płytko sie ukorzenia i moze zostać zdmuchniety jak podrośnie. Sosny, korzenią sie głeboko wiec jest szansa, ze przytrzymaja swierki, a ponadto sosna rośnie szybciej. Ponizej nasadziłbym krzewy. Tawuła rozrasta sie instensywnie, przez kłacza wiec myslę ze to idelny krzew na taka skarpę. Mam tez tamaryszek który u mnie słabo rosnie i chetnie go oddam na ta sucha skarpe.
5. mam tez trawę ozobną, 3 gatunki wysoką z kłosem, zaleznie od gatunku od 1-1,6 m moznaby to wykorzytać. Albo przy płocie betonowym albo jako uzupłnienie na skarpie
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: JakubB »

1. ok. zgłosisz?
2. nie znam się
2a. ok. żal tylko słońca wschodniego ogródkowi temu
3. ok. szufle do śniegu się zapewne przydadzą
4. nie znam się. byle było gdzie usiąść. tamaryszek pięknie brzmi.
5. nie znam się.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: JakubB »

Podpory dojechały dzisiaj. Jeśli ktoś miałby jutro czas o dowolnej godzinie pomóc z montażu to proszę o tel. 8 dziur, beton umieszamy w taczce raczej.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: NT JOP »

twoje rady są bezcenne. i jeszcze tak zgrabnie oraz naukowo wypunktowane

co do podpór - ma padac- betoniarka niby wody sie nie boi ale...
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: JakubB »

Oddaję tablice pod osąd i publiczną chłostę. Tylko błagam: konstruktywnie!
Dojdzie jeszcze jedna: "o sarenkach".
Załączniki
tablica_0.jpg
tablica_1_OLEDRZY TABLICA PIERWSZA.jpg
tablica_2_OLEDRZY TABLICA DRUGA.jpg
tablica_3_MENNONICI OK.jpg
tablica_4_HISTORIA TYCH ZIEM.jpg
tablica_5_WIERZBA ok.jpg
tablica_6_WIERZBY ok.jpg
tablica_7_WIERZBY W POLSCE ok.jpg
LukiM

Re: Projekt Rakowo - rozmowy

Post autor: LukiM »

Dla mnie super! Nie jestem pewien czy akurat na tych tablicach powinnismy przywalać Warszawiakom, no ale w sumie w końcu oni są wszystkiemu winni.
ODPOWIEDZ