JAK I CO SEGREGUJEMY od 01-01-2016?

ODPOWIEDZ
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

JAK I CO SEGREGUJEMY od 01-01-2016?

Post autor: NT JOP »

w tym temacie proponuje ponieś światło wiedzy i rozgryżć pismo ze strony www.czerniejewo.pl z dnia 16.12 opracowanego przez : Żaneta Modrzejewska które, niestety zupełnie i tylko w teorii, miało nam wyjasnić najnowszą interpretacje UMiG : co to jest segregacja. (Oczywiscie czekamy na ulotke, a tym samym do 12-12-2015 wywlamy smieci według uznania zarówno co do miejsca jak i sposobu)

posłużmy sie cytatami. Sprawy nieuregulowane, np.: obuwie i odzież, wspomniany zegarek elektroniczny, drewno, skelejki itp.: będziemy próbowali umiescic w którejs z kategorii
CYTATY:

A)Od nowego roku wszyscy mieszkańcy otrzymają dwa worki do zbiórki selektywnej.
Jeden - bezbarwny, do którego należy wrzucać: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe,
drugi worek w kolorze zielonym, do którego należy wrzucać szkło (niezbite). (A zbite do bezbarwnego?)

B)Niezmienny pozostanie mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK), który będzie czynny tak jak do tej pory w każdą sobotę od godziny 10:00 do 11:00,....: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone oraz odpady z prac remontowych nie wymagających pozwolenia na budowę

C)osoby, które mają pozostałości styropianu po ociepleniu budynku, winny wynająć na własny koszt kontener do wywozu tego typu odpadów, ponieważ jest to odpad pochodzący z prac budowlanych wymagających pozwolenia na budowę lub zgłoszenia. Z usług PSZOK-a nie mogą korzystać firmy budowlane i remontowe, prowadzące działalność gospodarczą.
(TO mozna zwieść ten styropian do pszok?)

D)... nieposiadający na terenie swoich posesji kompostowników, będą mogli oddawać bezpłatnie odpady zielone (trawa, liście, części roślin) do specjalnych kontenerów umieszczonych ... w Czerniejewie (PSZOK) oraz w Żydowie na terenie przepompowni ścieków. Prosimy by odpady zielone wrzucać luzem (bez worków) do kontenerów, ponieważ będzie miało to wpływ na koszt zagospodarowania tego typu odpadów w Lulkowie. Tona odpadów zielonych zawieziona bez worków (luzem), będzie kosztowała 2,00 zł za tonę, natomiast odpady zielone zebrane w workach będą kosztowały aż 265,00 zł za tonę.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: JAK I CO SEGREGUJEMY od 01-01-2016?

Post autor: JakubB »

Kiedyś pytałem co robić ze zużytym olejem spożywczym i dowiedziałem się, że nie jest odbierany jakoś specjalnie: lać do kanalizy/szamba.
ODPOWIEDZ