angielski w zerówce

pati25

angielski w zerówce

Post autor: pati25 »

Język angielski w 6-latkach prowadzony przez Państwa Torres odbywa się regularnie w przeciwieństwie do poprzedniej firmy,która borykając się z trudnościami personalnymi nie zapewniła ciągłości nauki języka przez 1,5 miesiąca.
Dzieci są zadowolone,efekty pracy widoczne.
Torres Torres

Re: angielski w zerówce

Post autor: Torres Torres »

Hello everybody!
Zagadnienie nauczania języków obcych w przedszkolu oraz w niższych klasach szkoły podstawowej stało się tematem dyskursów, oraz badań w latach sześćdziesiątych minionego stulecia. Ta grupa odbiorców wymaga odejścia od pasywnego do aktywnego nauczania.
,,Powiedz mi, to zapomnę, naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” (Beniamin Franklin).
Otóż glottodydaktycy uważają, iż pierwsze dziesięć lat życia stanowi czas najbardziej efektywny w nauczaniu języka obcego. Jest to uwarunkowane plastycznością narządów artykulacyjnych, których struktura zasadniczo zmienia się od dziesiątego do czternastego roku życia. Dzieci na skutek uwarunkowań biologicznych są zdolne do wyartykułowania niemalże każdego dźwięku, co znacznie usprawnia naukę języka obcego. Jednocześnie, proces ten pozytywnie wpływa na pozyskiwanie akcentu charakterystycznego dla danego dialektu.
Nauka języka obcego jest w tym okresie efektywna także z innego powodu. W tym wieku następuje u dzieci znaczący rozwój kompetencji językowych, a zatem słuchania, mówienia, czytania i pisania.

Zgadzam się ze słowami piosenki zespołu Wilki

Nigdy, nigdy nie jest za późno.
Zacząć tak jak chce się żyć
Nigdy, nigdy nie jest za późno..
.


..... a to już moje słowa na
Nigdy, nigdy nie jest za późno na Naukę Angielskiego.
Kochani GRUDZIEŃ dla nowych klientów FREE- GRATIS! :D

See you!
A. Torres Torres
Torres Torres

Re: angielski w zerówce

Post autor: Torres Torres »

Hello "PAti25"
dziękuję za miłe słowa.
See you everybody!
A. Torres Torres :mrgreen:
agar

Re: angielski w zerówce

Post autor: agar »

Czy jest możliwość żeby wstawić na stronę lub wywieszać na gazetce (nie tylko w zerówce) co dzieci uczyły się w danym tygodniu choćby hasłami np. kolory liczby do 5?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: angielski w zerówce

Post autor: JakubB »

Jasne! Proszę tylko, żeby ktoś kto takie informacje ma, przesyłał ją do mnie.
email: info@rakowo.org.pl
Agnieszko Torres: możesz to zorganizować? W razie czego masz do mnie telefon.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: angielski w zerówce

Post autor: JakubB »

Byłem dzisiaj na lekcji angielskiego u 4 latków.
Dzieci zainteresowane, powtarzają, grają. Jak dla mnie trochę za dużo po polsku, dzieci uczą się wyrazów a słyszą mało zwrotów, zdań. Instruktorka mówi "kto ma pear?" a nie "who's got pear?". Zakładam, że taka forma nauki ma swoje podstawy, nie jestem fachowcem, to tylko moje prywatne spostrzeżenie.
Instruktorka potrafi przyciągnąć uwagę dzieci, faktycznie biorą udział w lekcji, a to w mojej ocenie, bardzo ważna rzecz. Ogólnie plus :)
Agnieszka Torres

Re: angielski w zerówce

Post autor: Agnieszka Torres »

Hello
W zeszłym tygodniu poprosiłam Panią Dyrektor o możliowość dania mi kawałka tablicy.
Da :D
Powstanie gazetka informacyjna, z pisenkami dla maluszków.
No problem Będzie więcej konwersacji i zwrotów :D
Pozdrawiam wszystkich.
Ps. I like tą stronę
gość

Re: angielski w zerówce

Post autor: gość »

Kiedy zostaną odrobione zajęcia w przedszkolu z dnia 29 lub 30 stycznia?
ODPOWIEDZ