Strategia rozwoju Gminy

Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Strategia rozwoju Gminy

Post autor: Szczepan »

W ubiegły piątek, w pałacowej "Wozowni" odbyła się druga już "debata strategiczna" i podobnie jak po pierwszej - która odbyła się bodajże w lipcu, dziwi mnie brak jakiegokolwiek echa na Waszej stronie. Zresztą, może wcale nie mam racji i wydarzeniu temu nie warto poświęcać uwagi? Otóż moja obserwacja jest taka, że wielu najwidoczniej tak uznało. Myślę, że odniosę się do tego w najbliższy wtorek, a teraz, coś można się o tym przedsięwzięciu dowiedzieć na stronie gminnej, pod zakładką "Zadaj pytanie burmistrzowi". Sz. Kropaczewski
gość

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: gość »

Obecni byli: burmistrz, zastępca, kilku radnych, kilku urzędników, dyrektor szkoły w Czerniejewie, dyrektor biblioteki, dyrektor przedszkola w Żydowie, kilku radnych seniorów, prezes spółki wodnej .... kilka osób, których nie znam. w sumie może 40 osób (podpisywaliśmy listę, można się spytać urząd ilu było)
Nie widziałem sołtysów (nie znam wszystkich - może byli)
Pan prowadzący nie moderował debaty, przedstawiał dokument i prosił o uwagi na karteczkach. W trakcie spotkania uwagi złożyli (z tych co znam): burmistrz, przewodniczący, dyrektor szkoły i przedszkola, radny z Goranina, wiceprzewodniczący rady, nauczyciel, skarbnik gminy, szef spółki wodnej. Bez ostatniego uwagi były przemyślane. Widać, że władze i dyskutujący nie zgadzają się w wielu punktach z opracowaniem firmy. Spotkanie trwało 2 godz i nie wykonano zaplanowanej przedstawienia całego dokumentu. Prowadzący poprosił obecnych o maile z obietnicą przesłania im tego dokumentu do naniesienia uwag.
BigZ

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: BigZ »

szef spółki wodnej. Bez ostatniego uwagi były przemyślane

:D
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: JakubB »

Szczepan pisze:brak jakiegokolwiek echa na Waszej stronie.
Podejrzewam, że nawet Ci najgorliwsi "cywilni" uczestnicy życia publicznego wyszli z założenia, że i tak ich głos byłby wołaniem na puszczy, więc postanowili nie tracić czasu. Wcale nie twierdzę, że słusznie!
Ja akurat miałem tą datę w kalendarzu od momentu ogłoszenia, jednak sprawy służbowe nie pozwoliły mi w wydarzeniu uczestniczyć.
Zakładam, że jeśli proszono o adresy mailowe uczestników, to ów dokument o którym debatowano nie jest publicznie dostępny. Bardzo chciałbym się z nim zapoznać na etapie ciut wcześniejszym niż sesja Rady. Czy, zapewne po uzyskaniu niezbędnych zgód, będziesz Szczepanie tak dobry i prześlesz go na info@rakowo.org.pl? O publikację bezpośrednio na forum nawet nie proszę: nie ma go na stronie oficjalnej z jakiegoś widocznie powodu. Nie wiem z jakiego, tym bardziej, że statystycznie każdy mieszkaniec gminy zapłacił za niego marną złotówkę z groszem.
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: Szczepan »

Jakubie. Może Cię zadziwię, ale o żadną zgodę prosić nikogo nie zamierzam i "dokument" - tak chyba napisałeś, prześlę Ci z przyjemnością. Sam otrzymałem materiał z dwóch źródeł i absolutnie nie uważam, aby to były materiały tajne, raczej śmieszne. Sam nie będę się wprost do nich odnosił, bo mam pilne i zajmujące obowiązki rodzinne, ale zamierzam napisać o tym cotygodniowy felieton do IL.pl. Fakt, że będzie to moje autorskie spojrzenie na perspektywę szans i potrzeb Gminy Czerniejewo, oderwane od fantasmagorii o czyszczeniu Jeziora(?) Kąpiel i budowie Doliny krzemowej w dolinie Wrześnicy. Pozdrawiam. Sz. K.
Ps. Nieoficjalnie, będzie jeszcze jedna zbiórka w tej sprawie, ale pewnie bez pana Sikory.
gość 2

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: gość 2 »

Poza wymienionymi przez "gościa", inni również zabierali głos, prosili o wyjaśnienia, zwracali uwagę na nieścisłości. Dziwię się osobiście , że Szczepan nie zabierał głosu. Widocznie za małe audytorium.
gość

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: gość »

W trakcie spotkania uwagi złożyli (z tych co znam):
. Szczepan rzeczywiście nie zabierał głosu.
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: Szczepan »

Wszystkim "zdziwionym gościom"odpowiadam, że o strategii dla Czerniejewa wypowiem się w najbliższy wtorek na łamach IL.pl. Zapraszam i pozdrawiam. Szczepan Kropaczewski
gość 2

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: gość 2 »

[+] wpis nie na temat
Szczepanie nie tędy droga. Wniosek nasuwa się sam. Nie chodzi o dobro gminy ani sam dokument lecz prywatne rozgrywki: Szczepan kontra ..... I to w związku z czym???!!! :) Jeśli temu służą media to gratuluję!

Gościu oprócz Ciebie i wymienionych, inni - znani Tobie-również zabierali głos.
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Re: Strategia rozwoju Gminy

Post autor: Szczepan »

[+] wpis nie na temat
Słuchaj "gościu", jeżeli zwracasz się do mnie po imieniu, to się przedstaw - tchórzu, a tak w ogóle, to nie rozumiem co ty pi...
Szczepan Kropaczewski
ODPOWIEDZ