List do władz

Gość

Re: List do władz

Post autor: Gość »

Słusznie! takie prawo każdego rodzica! śmieszy mnie tylko ten owczy pęd!!!
rodzic

Re: List do władz

Post autor: rodzic »

"Mam ktorym nie podoba sie sytuacja kadrowa w przedszkolu jest wiecej a tym trzem(?) naleza sie brawa za odwage."
a co na to Pani Dyrektor Przedszkola? Długoletni Dyrektor z wizją na przyszłość! Z Dyrektorem chyba trzeba porozmawiać przede wszystkim! Rodzice (wszyscy) i Pani Dyrektor! Nie grupami, grupkami! I nie kadra mówiący za Dyrektora! Czy ktoś zainicjował takie spotkanie?
m21

Re: List do władz

Post autor: m21 »

Na ostatnim spotkaniu zaslyszalam jak ktos mówił do Pana Burmistrza ze pani dyrektor powiedziala, że to Pan Burmistrz decyduje o kadrach. Tyle na temat wizji przyszłości i dyrekcji przedszkola.
magdaaa

Re: List do władz

Post autor: magdaaa »

Gmina Czerniejewo jest duża, dzieci także wiele. Zatem warto pomyśleć o otwarciu prywatnego przedszkola. Tam nikt nie jest zależny od żadnej władzy,a i na jakość usług placówek państwowych taka konkurencja wpłynęłaby dobrze.... Noszę się nawet z takim zamiarem, tylko z lokalem do adaptacji w Czerniejewie ciężko.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: List do władz

Post autor: JakubB »

magdaaa pisze:Tam nikt nie jest zależny od żadnej władzy
Zależy czy jest to na prawdę "prywatne" przedszkole czy przedszkole niepubliczne finansowane częściowo z budżetu gminy. Nie sądzę, żeby w gminie wiejsko miejskiej takie przedsięwzięcie w pełni prywatne ekonomicznie miało sens. Tym bardziej, że trudno nie wyciągnąć ręki po pieniądze z budżetu jeśli
"Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym, dotacje dla niepublicznych przedszkoli przysługują na każdego ucznia w wysokości 75% ustalonych w budżecie danej gminy wydatków bieżących ponoszonych w przedszkolach publicznych w przeliczeniu na jednego ucznia, pomniejszanych o opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz za wyżywienie, stanowiące dochód gminy."

W ogóle bardzo ciekawy zbiór wiedzy:
https://men.gov.pl/zycie-szkoly/wychowa ... lnego.html

Warto wspomnieć o raporcie NIK w tej sprawie z 2014 roku
https://www.nik.gov.pl/plik/id,7112,vp,8982.pdf
"Najistotniejsze nieprawidłowości dotyczyły nieprzestrzegania przez wójtów 95% skontrolowanych gmin niektórych zasad udzielania dotacji dla przedszkoli niepublicznych". Akurat większość tych nieprawidłowości dotyczyła przedszkoli specjalnych i integracyjnych, ale jak widać nie do końca jest kolorowo z tą niezależnością.

Co nie zmienia faktu, że w sprawie stworzenia prywatnego przedszkola poproszę o kontakt :)
magdaaa

Re: List do władz

Post autor: magdaaa »

Jakub B.
Dokładnie zapoznam się z dokumentami, ponadto znam kilku dyrektorów takich placówek i mam zamiar zasięgnąć ich opinii i skorzystać z ich doświadczenia.
Lola

Re: List do władz

Post autor: Lola »

gość pisze:Kobito! To może władze naszego urzędu zapewnią wszystkim mieszkańcom naszej gminy pracę w urzędzie lub swoich jednostkach?? Po co mamy pracować w innych gminach!
Pierwszeństwo zatrudniania mieszkańców z naszej gminy jest nie efektywne. Co w jednostce budżetowej o której temat jest bardzo widoczne. Nauczyciele którzy nie mieszkają w naszej gminie o wiele bardziej starają się w swojej pracy!
Ciekawe jak reaguje na taką politykę pracy inspekcja pracy...
Gość... nie zrozumiałeś istoty sprawy, no cóż... Czyżbyś był nauczycielem mieszkającym poza naszą gminą? To muszę zwrócić Tobie uwagę, że "nie efektywne" pisze się razem.
Tata

Re: List do władz

Post autor: Tata »

W innej sprawie - czy ktoś z Państwa wie, gdzie mogę pozyskać w sieci formularz wniosku przyjęcia dziecka do przedszkola oraz czy mogę złożyć ten wniosek na pocztę internetową przedszkola?
Czy i ile dzieci przyjmie przedszkole od nowego roku szkolnego?
Gość

Re: List do władz

Post autor: Gość »

Tato myślę, że nie ma wniosku na stronie ale może warto zadzwonić do Pani Dyrektor i uzmysłowić Jej, że mamy XXI wiek :oops:
lola

Re: List do władz

Post autor: lola »

Rodzice wybierają panie? Ha, ha ha ha. Do szkoły prywatnej zgłoście się! Szkoda, że panie w przedszkolu i szkole nie mogą wybrać rodziców!.....Wtedy by się działo! To prawda: dzwon dzwoni głośniej im bardziej pusty.
ODPOWIEDZ