ciekawostki czyli quo vadis

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

a który to Zbyszek? No chyba, że planujecie mieć więcej Jerzych.. No w sumie to własnie widzę, ze na planach się nie skończyło.
A nasz Zbyszek chyba sie zamienił w kota bo jeża nie widzę a za to podejrzanych kotów jakby wiecej
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

PATRYiOTA
Załączniki
flaga.jpg
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

jka komus bedzie sie chciało przyjrzec to jest tam chmara rogaczy
Załączniki
1 (3).jpg
1 (2).jpg
1 (1).jpg
myśliwy

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: myśliwy »

Okiem libertyna. Jeżeli chodzi o chmarę rogaczy to rozumiem, że zbiera się tam kilku mężów, którym żony przyprawiły rogi, bo rogacze, czyli samce sarny, nigdy nie tworzą jednopłciowych rudli, natomiast samce jelenia, czyli byki, owszem zbierają się w tym czasie w męskie chmary, nie są to jednak rogacze, tylko byki a ich oręż, to nie rogi. Sz. K.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

czyli rozumiem, pomijając owych nieszczesnych (szczesnych?) mezów ludzkich samic, zebrały sie tam meskie chmary samców jelenia - lecz nie rudle a jeśli juz to bardziej stada- odzianych (póki co) w poroża?
myśliwy

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: myśliwy »

Żałuję, ale nie mogę nadążyć za logiką tego wpisu. Czy mam rozumieć, że tam zebrały się jednak jelenie? Pozdrawiam i ani z gruszki, ani z pietruszki informuję, że książka wspomnieniowa Gminy Czerniejewo, ukaże się w styczniu 2017 w sztywnej okładce, będzie ona szyta, a więc trwała. Edycja zawiera 40 relacji różnych ludzi i obejmuje kilkudziesięcioletni okres czasowy, oraz szerokie spektrum zagadnień. Nakład na dzień dobry 1000 egzemplarzy. Sz. K.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

Tak, zebrały sie tam jelenie (takie jest moje zdanie). Z rogami tudzież porożem. Stąd mój wniosek, ze to samce.
Zdjęcia te, mogłem upiekszyć wpisem: "znajdz X szczegółow którymi róznią się te fotografie" ale to mogłoby utrudnić i tak juz skomplikowny dialog.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

bure
Załączniki
2.jpg
1.jpg
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

nasz forumowy myśliwy wyprowadził mnie z błędu i zdementował moją hipoteze na temat istnienia żyraf na tych terenech. Pisałem o tym przy okazji lizawek. Ja jednak upieram sie przy swoim. Żyrafy są. moze nieco nizsze, pewnie z powodów klimatycznych no i istnienia bogatego podszycia leśnego ale kategorycznie stwierdzam: mam dowody na istnienie zyraf na tych terenech.
Zdjecia przedstawiaja gałęzie lokowane ok 4 m od ziemi.
Załączniki
4.jpg
3.jpg
myśliwy

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: myśliwy »

Jestem zaciekawiony istnieniem karłowatych żyraf w naszych lasach ale i tym, czym są gałęzie lokowane na czterech metrach. Pozdrawiam i uprzejmie proszę o dobry humor.
ODPOWIEDZ