Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: JakubB »

Być może nie wszyscy zaglądają w tablice ogłoszeń więc niniejszym przekazuję:

3 lipca 2014 w godzinach 17-20 w świetlicy rakowskiej odbędą się "konsultacje" o planowanych przez Inwestorów zewnętrznych na terenie Gminy Czerniejewo inwestycjach polegających na lokalizacji elektrowni wiatrowych.

"Konsultacje odbędą się na podstawie przygotowanych przez UMiG Czerniejewo list uprawnionych mieszkańców z którymi można się zapoznać w UMiG Czerniejewo"
Może warto zerknąć na listę czy jestem uprawniony... skądinąd ciekawe: czyżby na spotkaniach pojawiali się nieproszeni goście których opinia nie jest na rękę inwestorom?

I jeszcze przy okazji: 24 czerwca na Radzie MiG zostanie podjęta uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w obrębie wsi Rakowo, stanowiącego działki ewidencyjne nr 46/27, 46/29, 46/30 i 46/31 oraz część działek ewidencyjnych nr 46/24 i 48/28.
Działka 46 oznaczona na żółto:
dzialki.jpg
dzialki.jpg (239.58 KiB) Przejrzano 7192 razy
Warto chyba w tej sprawie trzymać rękę na pulsie, żeby jaka spalarnia śmieci nam tu nie powstała :)
marcif
Posty: 36
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:30

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: marcif »

Ale mi ciśnienie podniosłeś :o
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: JakubB »

Spokojnie: te rzeczy nie są ze sobą połączone. Raczej w lesie wiatraków się nie stawia.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: NT JOP »

a spalarnie?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: JakubB »

dlatego kupiłem już odpowiedni osprzęt który pozwoli mi przeżyć w proteście na drzewie przez miesiąc :)
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: JakubB »

Być nie mogłem. Ktoś był i mógłby zreferować?
marcif
Posty: 36
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:30

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: marcif »

Nie byłem na konsultacjach ale jeśli chodzi o działkę 46 w moim sąsiedztwie to w skrócie: pod zabudowę oraz pozostawienie terenów leśnych jako las.
poniżej link do uchwały z mapką:

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... o/3126.pdf

tak więc może nawet w przyszłości ktoś utwardzi ten odcinek za fermą do transformatora bo na razie to uszczelniam i przerabiam mojego srebrnego mondziaka na amfibię :D
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: JakubB »

http://www.czerniejewo.pl/images/nawrocki/wiatrak.pdf

W skrócie: uprawnionych do głosowania było 5699 osób. Zagłosowało 331. Około 60% głosów było przeciw lokalizacji elektrowni wiatrowych.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: JakubB »

Zapytałem o kwestię elektrowni na forum Czerniejewa.
http://czerniejewo.pl/forum/
Jeśli zastanawia Was porażająca aktywność mieszkańców gminy na tym forum, to wyjaśniam: jeśli założycie konto to informatyk gminny musi je ręcznie zaakceptować a nie zawsze ma czas. Jeśli napiszecie coś to jw. Generalnie czas na forum informatyk ma raz dziennie około 8 rano. No cóż, powiecie, że to jakaś tam drobna komplikacja która utrudnia komunikację ale jej nie uniemożliwia. Niestety okazuje się, że nawet jak już uda się zarejestrować, napiszecie tam coś, i potem po kilku dniach zadzwonicie z prośbą żeby się ukazało, to się ukazuje, ale po kilku kolejnych dniach znika. Znika bezpowrotnie a Wasze konto jest zablokowane. Wtedy piszecie maila do informatyka, ale wobec braku odpowiedzi piszecie do burmistrza, gdzie z braku odpowiedzi dzwonicie i wtedy odpowiada informatyk, że coś tam się zepsuło ale teraz jest już ok i wszystko działa wzorowo... tj. wzorowo w rozumieniu powyższego schematu. A Waszego wpisu niestety nie ma bo się wziął był i skasował. I potem gdy wchodzicie na to forum po kilku tygodniach czy miesiącach a tam nadal same zera, ani jednego tematu, ani postu, to zastanawiacie się czy może faktycznie tak jest, że żaden z 7171 mieszkańców nie ma nic do powiedzenia, czy może jednak coś nie działa do końca tak jak powinno.

Na stronach UMiG najważniejszą kwestią (czerwony komunikat w nagłówku wszystkich podstron) jest informacja o cyt. "'kradzieży' tożsamości" bo ktoś zarejestrował sobie domenę grychowska.pl. Szczerze mówiąc nie wiem co ten fakt na wspólnego z gminą Czerniejewo, tak po prawdzie, no ale widocznie ma. Pewnie miałoby więcej gdyby chodziło o domenę gminaczerniejewo.pl albo, a niechby, norkowezaglebie.pl. Nie jestem z wykształcenia prawnikiem więc może, i pewnie, się mylę...

Szukam dalej o tych elektrowniach wiatrowych i znajduję to:
http://burmistrzowie.pl/elektrownie-wia ... -w-gminie/
Strona burmistrzowie.pl ma swoją, powiedzmy, poetykę i nie każdemu może się podobać taki styl, ale tak czy inaczej coś na rzeczy jest. Szkoda, że ten i wiele innych tematów nie stają się przedmiotem publicznej debaty właśnie na forum gminy. Niezmiennie tkwię w przekonaniu, że po to fora internetowe są. Zamykanie się w gabinetach nie rozwiązuje problemu, a najlepszą drogą do zamknięcia komuś ust jest otwarta dyskusja na konkretne argumenty. No ale te trzeba mieć. Nie mówię, że którejś ze stron ich brakuje, nie wiem tego. Niestety, ja mieszkaniec, nie wiem.

Ogólnie rzecz biorąc, jak to się mówi, internetów nasza władza nie wygrywa :)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Elektrownie wiatrowe w gminie - 3.07.2014

Post autor: NT JOP »

Tak sobie czytam i odnoszę nieodparte wrażenie ze skądś to znam.. z całkiem nieodległej przeszłości, kiedy tez wszytko można było, lecz nikt nie wiedział jak i gdzie. Zwłaszcza publicznej dyskusji na tematy trudne lub bardzo trudne. Z historii wiemy jak to się skończyło. Wystarczy chcieć a czasem mocno chcieć. Zauważam tez, że z coraz większym zainteresowaniem analizuje słowo "samorząd" bo przyznam się, ze takiej interpretacji jak czerniejewska nie znałem. Dodatkowo, każde pytanie jest traktowane jako atak na który wszyscy zaczynają sie okopywać. Jakub, przygotujmy się do dyskusji 27.10. z palącymi tematami. ("Informacja jest naszą siłą" - może takie hasełko na sztandarze? może gmina wysupła kasę na jego wyhaftowanie?;-))
ODPOWIEDZ