Kasztany

Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Kasztany

Post autor: Slawek »

Szanowni Państwo, zbiór kasztanów przekroczył moje oczekiwania. Mamy 4600 kg. Przedszkole dostarczyło ponad 2200 kg. Dziś po południu zgłosiłem odbiór. Firma, do której link wcześniej Państwu wysłałem na stronie librus.pl http://kasztanow-zbior.pl/regulamin/, przeprasza, ale odbierze tylko 3 tony. Tłumaczy to tym, że w tym roku kasztanów jest mnóstwo i do tego szkoły, które zbierały dla Nadleśnictw lub kół łowieckich nie mają odbiorców, bo ponoć żadne z nich nie skupuje kasztanów. Sytuacja wygląda więc tak, że w piątek firma odbierze 3 tony i zapłaci umówione 70 gr/kg. Szukam odbiorcy na resztę. Jeśli ktoś z Państwa ma namiar na firmę, która przyjedzie i zabierze kasztany w ilości 1600 kg (z kawałkiem) i zapłaci co najmniej 40 gr/kg to bardzo proszę o informację. Po powrocie z pracy szukam, ale na razie znalazłem tylko ofertę 40 gr, ale trzeba towar zawieźć. Postaram się spotkać z Radą Rodziców z obu placówek (przewodniczącymi) i uzgodnić jakieś wspólne stanowisko typu proporcjonalnie przekazać pieniądze w ramach tych 3 ton po np. 65% tego co zebrało przedszkole - 1430 kg i 65% szkoły - 1550 kg, co daje prawie 3 tony. Wtedy Przedszkole otrzymuje 1000 zł, a ZSP 1100. (wszystko około). Szkoła przekazuje po 40 gr wg umowy uczniom, więc 2400 x 0,4 = 960. 140 zł zostaje do dyspozycji Rady Rodziców. Co do 1000 zł Przedszkola to już sprawa wewnętrzna Rady Rodziców.
Pozostaje więc te 1600 kg, które też bym podzielił proporcjonalnie i całość środków przekazał Radom Rodziców co daje przy cenie 40 gr i tak ponad 300 zł na placówkę (w poprzedniej informacji na librusie popełniłem błąd pisząc placówkę zamiast placówki). To tylko propozycja do konsultacji z Radami Rodziców.
Bardzo proszę Państwa o pomoc w poszukiwaniach firmy, która odbierze kasztany. Organizowałem taką akcję po raz pierwszy i absolutnie nie wiedziałem w jakich realiach ilościowych i cenowych finalnie się to odbywa, tym bardziej, że regulamin, który jest dostępny na stronie naszego odbiorcy nie określa limitów. Uważam, że akcja jest udana mimo problemu, jakim jest 1,6 tony kasztanów. Po raz kolejny proszę o pomoc.
Dziękuję za zaangażowanie. Tego typu działania wpisują się w definicję społeczeństwa obywatelskiego.
Lijalo
Prawdziwy forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 14 lut 2012, 19:50

Re: Kasztany

Post autor: Lijalo »

Znalazłam zainteresowanego skupem kasztanów pod tym numerem 695796970 . Nr z ogłoszenia, ale napisał że może się wstępnie umówić na poniedziałek. Niestety nie miałam później zasięgu ale mogę spróbować się dziś czegoś dowiedzieć, jeśli sprawa aktualna.
Druga sprawa, że Kuba ma awaryjny pomysł co z kasztanami zrobić, jeśli zostaną, ale zostawię to jemu.
MajaB
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Kasztany

Post autor: JakubB »

Pomysł jest taki, że gdyby nie udało się tych kasztanów sprzedać to można dokupić kilka paczek wykałaczek, proszę jak mi się zrymowało, i w któryś piękny jesienny dzień, siłami młodzieży i dzieci, wykonać na przykład najdłuży na świecie szereg kasztanowych ludzików. Taki artystyczny happening przez Czerniejewo.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Kasztany

Post autor: Slawek »

Za 3 t kasztanów dostaliśmy w zeszłym tyg 2100. Kasę się podzieli myślę, że po równo między Rady Rodziców Przedszkola i ZSP. Po prostu obie placówki nazbierały niemal tyle samo. Natomiast z resztą, czyli z 1,5 t jest problem. Jak zacząłem szukać odbiorcę na towar to zgodziło się koło łowieckie, ale po rozmowie z szefem tego koła i ustaleniu ceny 0,5 zł/kg jego telefon milczy. Nie lubię takiej sytuacji, gdzie nie wiem na czym stoję. Postaram się dogadać z panem, który ma jelonki i może weźmie chociaż trochę nawet za niższą cenę.
ODPOWIEDZ