Śmieci - obniżka cen?

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: NT JOP »

w celu obalenia tezy, ze problem sobie wymyślam i mam wymyslanie w genach zamieszczam ostatnia wymianę worków.
Otrzymałem, jak zawsze 2. W tym jeden taki jak prezentuje
Otrzymałem go po raz 3 bo panowie najprawdopodobniej wrzucają zawartość do komory śmieciarki a zwracają pusty worek. Trudno, ze się popsuł. Generalnie wrzucam do niego (3 raz z rzędu) papier, karton a drobnice w kolejnych workach, tworząc babuszke.
Staram się segregować do 3 kubłów: papier, plastyk oraz szkło. Szkło stoi obok, bo częstotliwość odbioru jest jaka jest. Wiec do tych trzech kubłów wrzucam papier i zmieszane z rozdziałem na pet i pozostałe. Czy to ma sens gdy i tak trafia to do jednej komory? wątpię ale sie nie zniechęcam.
Zadałem sobie pytanie: złośliwszy czy lenistwo panów z obsługi? złośliwość bym wykluczył ponieważ pisałem o tych używanych workach tuz po zmianie firm odbierających odpady, bo problem zaczął się własnie wtedy, czyli od zarania.

3 kubły; 2 moje; ale już panowie zdarzyli je okleić: "własność MZK pobiedziska". to akurat śmieszne.

i teraz te informacje proszę sobie zebrać w hasła: płacimy, ktoś zarabia, ekologia/segregcja, jakość wykonywania usług, możliwość składania reklamacji, pomoc podpisującego umowę (jak to kuriozum wyjaśnić?), nie jestem stroną.
Wszystkie te słowa padły w imię używanych worków i syfu wokół kubłów włącznie z rozpiździajem samych kubłów po wizycie panów z MZK. Śmieszne czy straszne?, .
Załączniki
DSC_3694.JPG
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: NT JOP »

myślałem by tymi naklejkami polatać ten worek ale czy żart byłby doceniony?

o norkach:
jak ktoś rzekł: średnio rozgarnięta norka, roznosząca noty o zmianie zasad, wpadłaby na pomysł ze wisząca obok kubłów skrzynka pocztowa może służyć również do tej korespondencji, bardziej rowinieta przy nadcinającym deszczu (była jesień ) wetknęła by to w drzwi, a geniusz norkowy pewnie sprawdziłby czy są mieszkańcy i tym sposobem wetknąć to pismo bezpośrednio w łapy potencjalnych oponentów i tym samym zablokować np.: moje: nie dostałem (czytelnego). No ale to nie norki roznoszą pisma. Pewnie tez, norki maja więcej kultury co do prowadzenia tego specyficznego dialogu, i swoje dywagacje nie pozostawiłby na smietniku
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: JakubB »

Czy to ma sens gdy i tak trafia to do jednej komory? wątpię ale sie nie zniechęcam.
Nie ma. Obecny schemat odbioru nie przewiduje. Przyszły tak, a więc słusznie: nie zniechęcaj się.

A sprawę worków, wybacz, że się powtarzam: zgłoś. Do Urzędu. Sugeruję udokumentować fotograficznie również ów... bałagan o którym piszesz tak ładnie.

ps. kubły niesłusznie oklejone dobrze bedzie schować przed końcem czerwca. Jeszcze zmieni się operator i Tobie te kubły podprowadzą.
Kolumb

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: Kolumb »

Czyli od czerwca będą zbierać plastik do plastiku, ogólne do ogólnych, szkło do szkła itp. ? Zgodnie z nową ustawą tak? A będą sprawdzać w jaki sposób odebrano ode mnie posegregowane śmieci? Sprawdzać firmę? A może nadal aktualne będzie stwierdzenie, że i tak trzeba wszystko od zera w Lulkowie segregować, więc po co się męczyć u źródła?
Czyli będzie tak samo, tylko cena wzrośnie. Dobra zmiana. Chytry plan.
Gość

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: Gość »

Za komuny nie wpadli na genialny pomysł aby każdy sam oznaczał swoje śmieci.
Mogliby sprawdzić co kto kupił, co lubi, czym się interesuje a może jakiś rachuneczek się znajdzie, ulotka partyjna..... zawsze jakiś punkt zaczepienia :)
Chytry plan

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: Chytry plan »

PiS wprowadzi dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Andrzej Łozowski nie będzie już mógł być wójtem u siebie. Zaprośmy go do siebie. Każdy, kto choćby jechał przez sąsiednią gminę widział, ile ten pan zrobił.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: JakubB »

http://www.czerniejewo.pl/asp/Aktualnos ... dami!,1453

Od lipca 2017 śmieci będzie wywoził Iglespol, a więc mamy zmianę operatora, a więc tradycyjnie:
Zmiana przedsiębiorcy obsługującego teren naszej gminy, wiąże się ze zmianą pojemników do odpadów zmieszanych. Informujemy, że wraz z ostatnim wywozem zmieszanych odpadów komunalnych w miesiącu czerwcu 2017 r. Zakład Komunalnyw Pobiedziskach zgodnie z dotychczasową umową odbierze swoje pojemniki z Państwa posesji. Do czasu podstawienia pojemników przez Firmę IGLESPOL, uprzejmie prosimy o zbieranie odpadów zmieszanych do worków.
Strzeżcie więc swoich prywatnych pojemników albowiem zabrane przypadkowo zostać mogą.
Zastanawiam się czy nowe też będą chipowane. Na nowo, czy przełożą stare chipy? Zapłacimy jeszcze raz?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: JakubB »

Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem akcji wymiany pojemników. Dzisiaj zabrano stare i dosłownie parę godzin później jest już nowy. Nie wiem komu bić brawo za taką doskonałą organizację, ale biję.

Mój przyjechał z przepięknie położonej gminy Jammerbugt w północnej Dani. Kto wie, może to punkt wyjścia do pomysłu na gminę partnerską? Zastanowiło mnie, dlaczego Jammerbugtczycy wyprawili swoje pojemniki w ponad tysiąckilometrową tułaczkę? I dowiedziałem się. Dowiedziałem się, że wszystkie Jammerbugtczanki i wszyscy Jammerbugtczycy wrzucają teraz swoje śmieci do pojemników... z przegrodą! Tak, dwa pojemniki w jednym!
skrald1.png
skrald1.png (27.16 KiB) Przejrzano 6288 razy
Uprzedzając pytanie: tak, w Jammerbugt jeżdżą śmieciarki specjalnie przystosowane do opróżniania tych pojemników w taki sposób aby śmieci się nie mieszały. Jak więc widać gonimy gonimy, ale nadal daleko za sortującą Europą...
Boski

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: Boski »

I czypów nie ma. Naklejek nie trzeba naklejać.
Nadal nie wiem co mam zrobic z potłuczoną świetlówką energooszczędną.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Śmieci - obniżka cen?

Post autor: NT JOP »

do lasu kolego, do lasu.

a co do pojemnków. Moze nie uwierzycie ale w nieodległej krainie jeżdżą śmieciarki 2, 3 a nawet 4 komorowe i nie sa to krazy 10 osiowe ale zwykłe dostawczai takie do 7 t. Urządzenie to ma ok 10 stopniowa kompresje i pozwala na obsłuzenie ok 100 pojemnków na kazda komorę w przypadu zabudowy 2 komorowej.Czyli za jednym kursem pozbywamy sie np plastyku i papieru z ok 100 domów.
No tak ale u nas to przeciez z definicji musi byc zmieszane

głupi pomysł maja te inne krainy.
ODPOWIEDZ