Nowa strona przedszkola

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Nowa strona przedszkola

Post autor: JakubB »

Drodzy Rodzice!
Od 08.03.2017 r. Przedszkole posiada nową stronę internetową.
W związku z powyższym wszelkie informacje,artykuły i aktualności bedą zamieszczane na nowej stronie internetowej przedszkola: http://www.elemelek.czerniejewo.pl
Dyrektor Przedszkola "Wróbelek Elemelek"
Bożena Buczkowska
Dla tych którzy nie wiedzą: stara strona przedszkola była przez ostatnie ponad 3 lata i jest nadal utrzymywana (dodajmy, że zupełnie za darmo) na jednym z serwerów mojej firmy, i nie zamierzam tego zmieniać. Zostanie sobie tak jak jest w roli archiwum, tak więc wbrew pogłoskom: niczego nie wyłączam. Gdyby coś się stało z domeną przedszkole.czerniejewo.pl (nie jest to zależne ode mnie) to możecie również używać adresu http://przedszkole.rakowo.org.pl.
Wyjaśniam przy okazji, że nowa strona nie powstała dlatego, że cokolwiek miałoby się dziać za starą stroną. Nie jest to mój pomysł, decyzja czy sugestia. O nowej stronie dowiedziałem się przypadkowo, chwilę przed jej uruchomieniem.

Strona ruszyła około listopada 2013 roku. Średnio oglądana była ponad 3,5 tys. razy miesięcznie. A więc... było warto.
Trzymam kciuki za nową stronę!
Magda Chorążyczewska

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: Magda Chorążyczewska »

A w sumie wiadomo dlaczego jest nowa strona? W sensie co było nie tak ze starą?
mieszkaniec

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: mieszkaniec »

stara prawda- jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tyle, że należy ustalić o czyje i dla kogo. I ustalimy.
Ale najpierw powód zmiany:
Skoro przedmówca twierdzi ze utrzymywał stronę z friko, udostępniając swój prywatny sprzęt to:
1. władze (przedszkola? gminy?) doszły do wniosku, ze takiej łachy być nie może bo przecież w przypadku strzelenia focha przez frajera który za DARMO udostępnia swój serwer, przedszkole straci jakże ważne okno na świat
2. na stronach instytucji państwowych musi być link do BIP. Władze (przedszkola? gminy?) wykoncepciły, że darczyńca nie podejmie kolejnego trudu i nie uzupełni DARMOWEJ strony o ten link.
3. DARMOWA strona raziła władze (przedszkola? gminy?) swa prostotą i raniła ich uczucia, religijne (?). moralne (?), estetyczne (?) inne...
Powyższe powody wydają Ci się głupie? mnie tez. Ale innych nie znajduje.

ach.. jest. Temat z nagłówka

Skoro DARMOWA była do bani to przecież wystarczy wyasygnować z NASZEJ (gminnej, podatników) kasy jakieś strzelam 2000-4000 PLN i zrobić nową, zapewne lepszą. Drogo? Ależ nie, przecież to budżetówka wiec musi być drogo. Na dzień dzisiejszy strona www w tej postaci (prostocie) ma wartość rynkową ok. 800-1200. A ile utrzymanie na miesiąc?

kolejny krok. Zgodnie z zasadami demokracji, nawet pośredniej i pomimo pokrętnej interpretacji tego przepisu przez naszych, chroniących swe dupy na danych przez nas stołkach włodarzy, muszą udostępnić informacje o tym kto i za ile napchał sobie kiesę za tak w...jąco kreteński, pomysł jak zmienić stronę z DARMOWEJ na płatną.
I proszę to zrobić. I cóż mamy: stary numer za poprzedniej ekipy.

Ale burmistrz nic nie może. Biedulek jest tylko burmistrzem. I co gorsza czuje, że wie o tym nie boje się słowa: złodziejstwie... i nic. Na szczęście, jak twierdzi, bierze pełną odpowiedzialność za działania swoich ludzi. Co mu przypomnę z okazji kolejnych wyborów.
Magda Chorążyczewska

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: Magda Chorążyczewska »

Yyy. No mnie raczej chodziło o przyczynę techniczna/prawną a nie o takie wywody/tudzież domniemania. Ale ok. W związku z powyższym nasuwa mi się pytanie. Czy ponownie będziemy podpisywać zgodę na publikację wizerunku dziecka? Bo skoro nowa strona, to tamte zgody nie obowiązują?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: NT JOP »

z tego co się tu wyłania i zakładając nie złośliwość przedmówcy a przedstawienie faktów, podpierając się słowami Jakuba o udostępnieniu swojego serwera (gratis) dla strony przedszkola, jego -wyczuwane- zdumienie że strona została zmieniona, śmiem stwierdzić ze konieczności prawnej nie było by zmieniać (a raczej kupić) stronę. Zwyczajowo - moim zdaniem- najpierw zadajemy pytanie obecnemu administratorowi czy ta "wadę" (jaką?) da sie zniwelować, jeżeli jest odpowiedz odmowna szuka się innego rozwiązania. Tak jest po prostu i łatwiej i taniej. I logiczniej.
Czy to ja jestem z kosmosu?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: JakubB »

Magdo: Taka zgoda jest chyba częścią formularzy pt. kontynuacja nauczania przedszkolnego i wniosku o przyjęcie do przedszkola.
NT: Absolutnie ta kwestia nie jest powodem: zgodę na publikację rodzice podpisywali wcześniej. Tak, jesteś(my!) z kosmosu :)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: NT JOP »

no i to co mnie najbardziej drażni - brak podania przyczyny zmiany strony a dokładniej brak argumentacji dlaczego konieczne trzeba było wydać nasze pieniądze na rzecz która- wydaje się- nie była rzeczą palącą.
Jakoś nie mogę się do tego sposobu informowania o wydatkach gminnych pieniędzy przyzwyczaić- niestety jest to smutna tradycja "dialogu" decydentów naszej gminy z mieszkańcami: "my wydaliśmy środki na niezbędny rozwój i jest to przecież sukcesem, a ty mieszkańcu nie wnikaj dlaczego, ile, w jaki sposób, bo nie zrozumiesz i/lub nie jest to twoja sprawa".
Wojtek

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: Wojtek »

Proponuję zadać pytanie Pani Dyrektor Przedszkola. Samodzielny, niezależny, kompetentny Dyrektor z budżetem własnej placówki i możliwością samodzielnego dysponowania środkami. (Zapomniałem dodać: oraz odpowiedzialnością za racjonalne dysponowanie środkami publicznymi.) Czy ktoś zna koszt nowej strony? :evil:
onztąd

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: onztąd »

słyszałem o 3500 zapewne brutto.
ale dokumentu nie widziałem
Rodzic

Re: Nowa strona przedszkola

Post autor: Rodzic »

czy to dobrze ze zdjecia naszych dzieci sa dostepne w google dla calego swiata?
https://www.google.pl/search?q=elemelek ... o&tbm=isch
lepiej bylo jak kiedys ze byly na haslo i kazdy nie widzial
ODPOWIEDZ