Zapraszamy w sobotę dzieci do biblioteki

Informacje o imprezach
ODPOWIEDZ
Lila
Prawdziwy forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 17 gru 2014, 8:54

Zapraszamy w sobotę dzieci do biblioteki

Post autor: Lila »

Już w sobotę spotykamy się z dziećmi w bibliotece. Przygotowania do Dnia Książki dla Dzieci trwają. Nasi zaproszeni goście potwierdzili swój przyjazd.

Przypominamy:

O godz. 10 spotykamy się z Andrzejem Markiem Grabowskim, twórcą kultowej postaci Zająca Poziomki („Nie koziołek, nie biedronka, lecz to ja Zając Poziomka! Ogon, uszy, zęby dwa, hej Poziomka, hej to ja!” - śpiewały Fasolki), autorem książek dla dzieci, autorem programów telewizyjnych „Tik-Tak” i „Budzik”, autorem piosenek dla dzieci, niezapomnianym profesorem Ciekawskim, współtwórcą postaci Kulfona i żaby Moniki.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek: „Zając Poziomka” (19 zł), „Pirat Jędruś” (17 zł) oraz „Mumciuś” (19 zł). Z pewnością nasz gość z chęcią wpisze do książek dedykację. Ilość egzemplarzy do sprzedaży przekazanych nam przez Wydawnictwo „Literatura” jest ograniczona.

Zapraszamy dzieci także z rodzicami, którzy sami mogą przypomnieć sobie swoje dzieciństwo.
Uwaga: Jeśli ktoś zdecyduje się przyjść w ostatniej chwili - zapraszamy. Miejsca dla nikogo nie zabraknie.

Od 12 do 14 w świat bajek Disneya zabierze uczestników pani Paulina Samonek. Niestety, tutaj wszystkie miejsca przewidziane dla dzieci są już zajęte.

O godz. 15 spotkamy się z Łukaszem Wierzbickim, autorem świetnych książek dla dzieci m. in „Dziadka i niedźwiadka” oraz „Afryki Kazika” i podróżnikiem. Z panem Łukaszem mieliśmy okazję spotkać się razem z grupą dzieci z Czerniejewa kilka lat temu podczas jego wizyty w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Spotkanie było rewelacyjne – i to jest jak najbardziej adekwatne określenie. Rzadko można spotkać autora książek dla dzieci, który wie jak rozmawiać z dziećmi, żeby ani przez chwilę się nie nudziły.

Uwaga: Jeśli ktoś zdecyduje się przyjść w ostatniej chwili - zapraszamy. Miejsca dla nikogo nie zabraknie.

Od godz. 17 do 18.30 będziemy w bibliotece tropić Bestię. Ci, co w roku ubiegłym szukali rybki zombie wiedzą, na czym polega gra biblioteczna. Dla tych, co nie byli – nasza zabawa polega na odszukaniu Bestii ukrytej w bibliotece, a żeby do niej dotrzeć, trzeba po kolei rozwiązywać różnego rodzaju zadania i zagadki, a także wykazywać swoją zręczność i wiedzę.

Czyli przygotowania trwają, nagrody dla zwycięzców gry bibliotecznej właśnie do nas jadą, dla pozostałych uczestników gry przewidziano drobne upominki, słodkości i napoje dla uczestników przygotowane. Pogoda też ma dopisać.

Zapraszamy w sobotę od rana, od godziny 10. Przypominamy, że na spotkania autorskie można przyjść nawet bez wcześniejszych zapisów, bo czytelnia pomieści wszystkich chętnych.
ODPOWIEDZ