NOWA DROGA

Gość

Re: NOWA DROGA

Post autor: Gość »

We wtorek w UMiG było spotkanie z Dyrektorem ZDiM .Na żadne z zadanych pytań nie uzyskaliśmy odpowiedzi przynajmniej konkretnej ,dlaczego tak a nie inaczej.W Lipkach miała być też w początkowych projektach wysepka zwalniająca w fazie wykonawczej jej nie ma.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: NOWA DROGA

Post autor: NT JOP »

ale to oznacza ze nie musza odpowiadać na pytania czy po prostu mogą sobie olać bez konsekwencji pytających
kolarz

Re: NOWA DROGA

Post autor: kolarz »

co za bzdury,

po pierwsze jaka infrastruktura jest pod ta kostka niby, że nie można było położyć znacznie tańszego i wygodniejszego w eksploatacji asfaltu?
Podałem w poprzednim poście linki do rekomendacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która mówi jasno, że kostka nie powinna być używana na ścieżkach rowerowych. znaczy że oni się g..wno znają?

Zresztą jaka tam jest infrastruktura? kabel telefoniczny? chyba ze za dwa lata kostka będzie zrywana żeby położyć kanalizacje (całkiem prawdopodobne zresztą) od strony pola jest głęboki rów, bez problemu przecież na wypadek awarii podkop można robić z boku,

nomen omen NIE MA tam infrastruktury zarządzanej przez gminę! może być kabel ENEI, może być światłowód Orange, może być rura PWiK czy PGNIG i to te podmioty są odpowiedzialne za usuniecie usterki i ich obowiązkiem jest przywrócenie ścieżki do stanu przed dokonaniem naprawy. Płacimy za to w abonamencie, opłatach przesyłowych i itp. składnikach rachunków, dlaczego samorząd argumentuje położenie kostki na ścieżce, kosztami ewentualnych napraw za które nie jest odpowiedzialny?nie rozumiem dlaczego mieszkańcy maja jeździć po niewygodnej i niebezpiecznej kostce,
żeby za 5 lat jak pęknie rura z woda naprawa kosztowała wodociągi w Gnieźnie 500PLN a nie 1000?Trochę to słabe
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: NOWA DROGA

Post autor: JakubB »

Generalnie się zgadzam z jedną uwagą: ani ENEA ani PWiK nie mają innych pieniędzy niż te z naszych opłat/podatków. Jeśli więc remont będzie ich kosztował więcej, to siłą rzeczy muszą od nas więcej pieniędzy wziąć (zostawmy na boku często absurdalne ekonomiczne realia funkcjonowania tego typu firm). Stąd też uważam, że jeśli da się coś zrobić rozsądniej to należy tak to robić, przy czym rozsądniej nie znaczy zawsze "za wszelką cenę taniej". Jeśli mamy mieć kiepską ścieżkę w imię tańszej naprawy hipotetycznej awarii czegoś tam za pięć lat, to jest to oczywiście kompletna bzdura.
I przy okazji zdaje się rzeczywistość. Sam nie wiem, jeżdżę prawie wcale, a jeśli już to raczej rakówką. Póki co nową drogą z dziećmi bym się bał.

I jeszcze uwaga: to nie jest stanowisko samorządu czerniejewskiego, bo tenże samorząd zdaje się nie miał wielkiego wpływu na kształt tej inwestycji. To jest stanowisko dyrekcji Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie.

Pan Dyrektor wspominał również o takim "efekcie nowej drogi". Podobno często się zdarza, że nowo oddana droga jest "katowana" nieprzepisowym jeżdżeniem, bo nareszcie nie ma dziur, nareszcie jest bezpiecznie itd. Bardzo często też po zbudowaniu drogi pojawiają się uwagi, obiekcje, wnioski. Jednak najczęściej po jakimś czasie wszystko się układa samo i jest ok.

Mój komentarz do tego jest następujący: jeśli się z ludźmi projektów nie konsultuje to trudno się dziwić, że mają potem obiekcje. Jeśli się ich obiekcji nie słucha i bezradnie rozkłada ręce, to trudno się dziwić, że ludzie dają sobie z tematem spokój. Nikt się kopać z koniem raczej nie lubi.
Gość

Re: NOWA DROGA

Post autor: Gość »

Ano bzdury,My jako mieszkańcy mamy się cieszyć ,że tą drogę mamy wyremontowaną a nie narzekać na władzę.Mamy być wdzięczni za coś co za chwile będzie naprawiane,rozkopywane itd.Tak nam odpowiada samorząd UMiG oraz dyrekcja dróg.Było wiele starań i w końcu się udało to ,że byle jak to już nie jest ważne!Jesteśmy wdzięczni ,ale nie za bylejakość!
znany florecista

Re: NOWA DROGA

Post autor: znany florecista »

droga prowadzi przez dwie gminy
nie miałem okazji jechać do Cz bo.. jest tak jak mówicie. Dlatego wole Rakówkę od zapiaszczonej i RUCHOMEJ kostki by nie odbywać mijanek (oby nie z dziećmi) bo kolizja będzie miała reperkusje takie,ze ktoś ląduje albo w głębokim rowie albo na ulicy.
Piach wiatry rozwieją a deszcze rozmyją... ciekawe czy wykonawca uwzględnia to w kalkulacji wykonawczej i dzięki temu można sporo zaoszczędzić a skubnięty grosz ląduje w poprawę jakości wykonania..
Ciekawe jak to sie ma do tego sloganu o bezpieczeństwie którym tak na kampanii szermuje burmistrz. Ale zapewne gmina ma rękę na pulsie a urzędnicy sprawują rygorystyczna kontrole - jak zawsze zresztą- bo choć droga nie gminna to teren gminy a i ludzie z gminy.
Nie wiem czy ja jetem debilem czy burmistrz tylko tak uważna, skoro bez mrugnięcia ględzi takie farmazony
Aaa zapomniałem jetem furiatem internetowym. Z którym się nie dyskutuje bo bezpodstawnie wymaga informacji od władz, które no ta bene żyją z moich (miedzy innymi) pieniędzy

Widzieliście zjazd ścieżki rowerowej na drogę gruntową prowadząca do stadniny w Wierzycach? nawierzchnia przy krawężniku jest o ok 40 cm niżej niż powierzchnia drogi czyli jest rów. Ja wiem ze tam czai się taka niespodzianka. Ciekawe kto pierwszy będzie ofiarą bo tego nie wiedział. Ale zapewne jak i u nas odbiór był i jest wszytko perfekcyjnie
I tak jak u nas wszyscy o tym mówią tylko władze jakoś tego nie słyszą. No bo jak maja usłyszeć skoro z każdą pierdoła, by ja omówić, czeka się przez cała sesje by na końcu móc zadać pytanie, przy dyskretnych spojrzeniach radnych na zegarek

i się dziwa ze na forum aż wrze ze wzburzenia
Gość

Re: NOWA DROGA

Post autor: Gość »

Następne uwagi co do nowej drogi.Po wielu,wielu dniach w końcu spadł deszcz,no i masz babo placek.Na całej długości i szerokości drogi strumień wody.Powierzchnia drogi w całości zalana kałużami wody .co to oznacza,droga bez odpływów wody ,zle wyprofilowana lub wcale,Woda w ogóle nie spływa tylko utrzymuje się na powierzchni jezdni.Dość niebezpieczna rzecz,autem rzuca na prawo i lewo,przy niewielkiej prędkości. A może to miał być ten nowy pomysł na spowolnienie.Zastanawiam się jak to będzie porą zimową,lub przy pierwszych przymrozkach,przy obecnym stanie utrzymania i obsługi tej jezdni.W tej chwili proszę o uwagę podczas jazdy!!!
marcif
Posty: 36
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:30

Re: NOWA DROGA

Post autor: marcif »

Cześć!
Ponieważ jestem bardziej biegający niż jeżdżący wczoraj miałem okazję trochę poubijać ścieżkę, no i faktycznie cała moja :D, 9 na 10 rowerzystów było na asfalcie, a ruch duży, ludzie jechali chyba na festyn i do cyrku, a wiadomo do cyrku lepiej się nie spóźnić z dzieckiem wiec prędkości samochodów odpowiednie ;) , zapraszam rowerzystów na ścieżkę na pewno bezpieczniej jakoś się pomieścimy :mrgreen: a i z tego co mi się zdaje jak jest ścieżka a jedzie się po drodze to można dostać stówkę mandatu, wiec szkoda ryzykować i zdrowie i życie.

pozdr F.M.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: NOWA DROGA

Post autor: JakubB »

Zdjęcie z wczoraj: nowa wysepka w Lipkach. Mistrzostwo świata!
droga.jpg
Jakież było dzisiaj moje zdziwienie dzisiaj gdy wyjeżdżając do Czerniejewa, a więc skręcając w Lipkach w prawo, poleciałem na czołówkę z autokarem! Niestety tak duże auto nie bardzo ma możliwość wykręcić chyba bez ryzykowania wjechania do stawu, więc skręca ścinając pod prąd. Z tego co mówią mieszkańcy podobnie wyjeżdżają skręcające w lewo TIRy.

Po raz kolejny, a w zasadzie nieustające, BRAWA DLA PROJEKTANTA!
Poszukiwany

Re: NOWA DROGA

Post autor: Poszukiwany »

To przesuńmy staw! taka jest moje koncepcja :)
ODPOWIEDZ