Much miliony

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Much miliony

Post autor: JakubB »

Zacząłem wątek o muszej inwazji na forum Rakowa ale dostaję informację, że problem zdecydowanie wychodzi poza sołectwo.
Może ktoś może podzielić się swoimi odczuciami?

Tutaj link to wątku:
viewtopic.php?f=4&p=4663#p4663
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

nie widzę w tym nic złego. Mucha jak mucha. łazi, sra i lata. w zasadzie wiedzie życie dość podobne do ludzi. I o ile że lata byłoby do przeżycia, ale to sra...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

ostatnio widziałem informacje medialną ze bodajże w Żninie mieszkańcy są zmuszeni chodzić w maskach przeciwpyłowych ze względów na natręctwo much i ich ilość. Oczywiście władze olały problem ale kilku mieszkańców nie. I okazało si ze za tym wszystkim stoi ferma drobiu. Która przynosi dla regionu spore wpływy, pomijam fakt koligacji z radnymi. I cóż się okazuje. Otóż pracownik zapomniał wiosną zrobić oprysków. Po interwencji mediów owi włodarze tegoż miasta zapałali świętym oburzeniem.
I jak tu nie kopnąć muchy w dupę?
sdadadwe

Re: Much miliony

Post autor: sdadadwe »

http://trzemeszno24.info/roje-much-nie- ... smolarach/

Witam wszystkich odwiedzających, co do komentarzy dotyczących Fermy Miaty. Chciałabym poinformować iż ferma jest to gospodarstwo rolne, zlokalizowane na terenach wiejskich i jak każde gospodarstwo boryka się z problemem owadów i szkodników. Jednocześnie informuję iż my skutecznie walczymy z wyżej wymienionym problemem. W razie wątpliwości serdecznie zapraszamy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym na wizję lokalną.
Z wyrazami szacunku
Joanna Kropaczewska
61 415-62-34 w godz. od 8-15
Mietek
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2017, 19:57

Muchy

Post autor: Mietek »

Potwierdzam - to już jest plaga .
Lep na muchy prostuje się pod ich ciężarem po 2 godzinach . Na tarasie były przypadki,że lep się urywał od ilości tego towaru.
Nie pomaga nic - DRAMAT
RATUNKU !!!!!
EKO-ORNI
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2017, 20:45

Re: Much miliony

Post autor: EKO-ORNI »

MUCHO POZWÓL ŻYĆ!!!

Witam wszystkich. Zapewne zaraz ktoś napisze, że mieszkamy na wsi i to, że są muchy, to całkiem normalne. Zgadzam się z tym, lecz nie w takich ilościach!!! Wypicie lub zjedzenie czegokolwiek na ogródku stało się niemożliwe. Mamy w oknach i drzwiach moskitiery, mimo to, po użyciu środka owadobójczego, w domu muchy zbieramy szufelką.
Czy to jest normalne? Raczej nie, bo nie tylko ja ale i sąsiedzi są innego zdania. Wystarczy przejechać do gospodarstw rolnych, oddalonych od nas o kilka km. np. w stronę Pobiedzisk, żeby problem znikł.
Czyli gdzie leży problem? Można się tylko domyślać. Uciążliwość ferm norek, to nie tylko smród i nocne hałasy ale i jak widać miliardy much!
A może ktoś z was wie gdzie leży przyczyna???
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

problem ten był już szeroko omawiany. Poprzednim razem (ok.3-4 lata temu) tez zaczęliśmy od forum. proponuje skrócić czas każdego z etapów.. Gmina. Może a nawet musi zareagować. Poprzednim razem urząd zrobił to skutecznie

proszę Was o to by każdy wykonał 1 telefon dziennie do urzędnika który jest odpowiedzialny za rolnictwo i obsługę sołectw.
Poprośmy tego Pana - grzecznie- o interwencje w tej sprawie oraz KONIECZNIE o informacje zwrotną. Jeżeli to nie poskutkuje proponuje napisać i wysłać listy.
Akurat do p. Edwina mam zaufanie i myślę, ze nasze grzeczne monity telefoniczne zupełnie wystarczą

Główny Specjalista d/s Rolnictwa i Obsługi Sołectw

Edwin Pawlak (61) 429 13 30 e_pawlak@czerniejewo.pl pokój nr 115

gdyby jednak p. Edwina nie było proponuje dział ochrony środowiska:

Kierownik Eliza Tądrowska (61) 429 13 22 e_tadrowska@czerniejewo.pl pokój nr 112

czy Taka akcja jest ok? dzis o g 12 wykonuje telefon
wegem
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2012, 21:00

Re: Much miliony

Post autor: wegem »

jestem za, u mnie kiepsko okna strasznie oblepione jedzenie trzeba chować, rok temu tak nie było
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Much miliony

Post autor: JakubB »

I jak rezultat telefonu?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

hmm.. przyznam sie, ze odbyło sie to zupełnie nieoczekiwane dla mnie. To do mnie zadzwonił p. Edwin. No i tak ciekawie zagadał, ze zapomniałem sie wyżalić. Ale dzis jest mój dzien
ODPOWIEDZ