co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

pracujacy

co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: pracujacy »

W Środzie wielkopolskiej mieszkanie nowe można kopic za 120-130 tys za 40mkw. do etgo 40 tys wyposażenia. Internet Inea 300 Mb za 39 zł.
Gość

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: Gość »

INEA owszem podłącza ,ale gdzie?Tam gdzie jej to pasuje i nie musi ponosić kosztów.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: NT JOP »

Tak te budynki są bardzo ładne. Reprezentatywne. Cieszą oko, i mnie jako obserwatora. Dobrze ze takie osiedle powstaje w Cz. Ale raczej nie są dla osób na starcie. Ma ktoś pojecie ile za metr kwadratowy?
Bożena

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: Bożena »

ZOZ
badania okresowe jak co roku. Poszłam do ZOZ w Czerniewie po skierowanie. Tyle, że raz na dwa lata robię dodatkowe badania, czyli rozszerzam je o badania, które są konieczne dla danego wieku pacjenta. Pani doktor z poinformowała mnie, ze ministerstwo zakazuje takich działań bo "pacjenci za dużo się badają i to bez przesłanek medycznych". Nigdzie tych rewelacji mi nie potwierdzono, a badania musiałam zrobić prywatnie.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: JakubB »

Bożeno, myślę że email z zapytaniem do NFZ w tej sprawie wiele wyjaśni. Chętnie pomogę i chętnie sam się dowiem. Proszę o kontakt ewentualnie - pomogę takie zapytanie zredagować i wysłać.
Gość

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: Gość »

Gmina mieszkań nie wybuduje. Podatnicy nie daliby rady tego udźwignąć. Mieszkanie zrobione przez gminę będzie zawsze droższe za m2 niż dokładnie takie same zrobione przez prywatnego inwestora w tym samym standardzie. Zadanie gminy to przygotowanie atrakcyjnych terenów. Norki, odległości - teraz nic na to nie poradzisz. Ale za gaz, kanalizację, szybki net, ścieżki rowerowe, chodniki, drogi, oświetlenie, bezpieczną szkołę, ofertę kulturalno - sportową itd. gmina już choćby po części odpowiada.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: JakubB »

Przykład z ostatniej chwili. Dom w Rakowie się nie sprzedał bo nie ma tu zasięgu telefonii komórkowej. Nawet norki zostały przełknięte przez potencjalnego nabywcę!
Nie twierdzę, że gmina powinna budować swoją sieć komórkową, ale to trochę jak z tymi mieszkaniami: wnioski mieszkańców do operatora to jedno, a pismo z urzędu/Rady to jednak nieco inna bajka. Każdy operator ma dziury w zasięgu ale naprawia je po pierwsze wg. klucza ekonomicznego, a po drugie "naciskowego". Jeśli w sprawie braku zasięgu pisze do operatora i UKE dwóch mieszkańców to efektu nie ma.
Podobnie sprawa się ma z kolejnymi "dłubaniami" w drodze Czerniejewo-Wierzyce: gazociąg, wodociąg, w końcu remont - trzy okazje, żeby zrobić internet. Nie udało się.
Ania

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: Ania »

Pracuję w Gnieźnie bo tu nie ma roboty. Słyszałam, że autobus PKS wycofują. Pan Szymanek mówił w Grabach. Jak to jest ze trzeba dopłacać 5 zł do kilometra? Jeździ tu firma Joanna z Gniezna. Ile ona bierze za rozwózkę dzieci? Ktoś tu to wie? Pytałam już ludzi bo się boje ze stracę dojazd ale nikt nie wie
Bożena

Re: co dla pracowników oprócz ziemi? mieszkania? przedszkola? zoz?

Post autor: Bożena »

JakubB: każdy tak gada bo wybory. Burmistrz tez obiecywał 4 lata temu,że będzie dentysta, inny właściciel zoz itd. i co mamy? W Grabach mówił to samo co przed laty: ze bieda i nikt nie chce. Ale czy były jakieś próby no i ile ich było, jak składano propozycje? Tego nie mówi.
Miło by było gdyby ktoś udowodnił, że nie tylko gada raz na 4 lata.


Ostatnio przesunięty w górę 14 lis 2018, 16:09 przez: Anonymous.
ODPOWIEDZ