Spotkanie w Czerniejewie

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: NT JOP »

Myślą, ze jedno wystąpienie JB i z punku logiki wypowiedzi, wiedzy, trafności ocen to jedyny kandydat na bura. Przy czym tak jak mówisz rada może się czuć obrażona (przyjmuje skład bez większych zmian po wyborach, a JB zastępuje JS), ciągłym obnażaniem jej niekompetencji i co gorsza ukręcenia na siebie bata, który będzie żądaniem myślenia a niebezmyślnego podnoszenia ręki, z burem który nie przyklepuje, i tak forując tok rozumowania rada nie wybierze JB.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: JakubB »

Są miejsca na świecie np. USA i Irlandia gdzie funkcjonują tzw. city-managers. To są ludzie którzy nie są wybierani, tylko zatrudniani w konkursie i pełnią techniczne funkcje naszego burmistrza. Rada gminy stawia wymagania np. wykształcenie wyższe w administracji publicznej, bycie zastępcą przez X lat, posiadanie tytułu MBA czy doktoratu ekonomii. Taki pracownik ma umowę o pracę i może tą pracę stracić niekoniecznie po 5 latach.
W Polsce w razie gdy jedyny kandydat na burmistrza nie dostaje 50% głosów to Rada gminy wybiera burmistrza sama, ale absolutnie nie musi to być ktokolwiek "znany". Kłopot w tym, że dobry i skuteczny manager zarabia w sektorze prywatnym o wiele więcej niż gminny burmistrz w Polsce którego pensja jest centralnie określona, tak więc nie spodziewałbym się lasu kompetentnych rąk chętnych na to stanowisko w takiej sytuacji.

Odbyłem jedno szkolenie dwudniowe w maju, na drugie trzydniowe idę w listopadzie i to niezależnie od tego czy zostanę radnym czy nie. Chcę wiedzieć jak się czyta budżet, jak się go buduje, jak się rozlicza, jakie istnieją mechanizmy kontroli i monitoringu, wszystko o prawie dostępu do informacji publicznej i wiele wiele innych rzeczy. Czytam obecnie "Podstawy finansów samorządu terytorialnego", a nie jest to lekka książeczka, i im bardziej czytam tym bardziej wiem, że absolutnie nie mam kompetencji do bycia burmistrzem. Uczenie się burmistrzowania na Waszych, drodzy mieszkańcy, portfelach byłoby nieuczciwe.

Ale znów zastanawia mnie co innego: ploteczki mówią, że rada kogoś lubi lub nie lubi i jeśli tak jest i to wpływało by na ich wybór to jest to zupełny dramat. Rada nie ma wybierać kogoś kogo lubi tylko kogoś kto będzie najlepszym burmistrzem z punktu widzenia mieszkańców tej gminy! Owszem technokrata nie będzie super-burmistrzem jeśli nie poklepie się po plecach ze starostą czy wojewodą bo to jednak polityka, ale też nie może to być człowiek który jest bo jest, bo się "pokazywał". Nie o to tu chodzi chyba.

Może świetnym burmistrzem byłaby aktualna Pani Skrabnik? Może kolega Zakrzewski?
Na cóż tu gdybać? Burmistrz w tym roku się nie zmieni. Takie jest moje zdanie.
A im silniejsza będzie Rada tym lepszy będzie burmistrz.
grab

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: grab »

choć jeden uczciwy który nie twierdzi ze wszytko umie i wszytko załatwi.
OBSERWATOR

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: OBSERWATOR »

Przed Zakrzewskim na szefa gminy uchowaj Boże, waskie grono doskonale wie jak potrafi zareagować na jakąkolwiek przegraną, patrz poprzednie wybory. Zaś dla samego Jacka, który płacze w sprawie podwyżek dla sołtysów m usze kupić ,,Przemiany,, Dobre to, ktos wcześniej wspominał ze nie mamy kina, a tu same kino bez budynku.
Leśnik z okręgu Kuby

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Leśnik z okręgu Kuby »

Ktos mówił o Jakubie na burmistrza mysle ze jak najbardziej, bo przede wszystkim jest dla ludzi, opanowany rzeczowy i biegły w swiecie internetu, czego zupełnie nie można powiedziec o T SZ. Rada jednak nie wybierze Jakuba dlatego wszyscy musimy głosować na Kubę by wszedł do Rady!!!!
gość

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: gość »

Nie głosujcie na Zakrzewskiego. To stracony głos. Głosujcie na Kasprzaka.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: NT JOP »

Mam nieco inne zdanie. Przy czym przyznaje, że p. Kasprzaka nie miałem okazji usłyszeć. Nigdy. Choć widziałem wielokrotnie. Również na posiedzeniach. Ale spokojnie, w końcu to nie kandydaci z mojego okręgu:-)
3962994

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: 3962994 »

Mieszkańcy Pawłowa opamietajcie się należy głosowac na Pana Kasprzyka nie robi nic pod publikę jak Sławek który juz czuje sie radnym. Kiedy był radnym wtedy czytał uchwału, ktos nazwał go lektorem podobnie jak w kościele czyta i czyta, ale to nie pomoże.
Znajoky

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Znajoky »

Tadeusz nie robi nic pod publikę bo w ogóle nic nie robi. Daj przykład jednej sprawy która zalatwil Tadzio Kasprzak to na niego zagłosuje!
Slawka trudno lubić ale trudno mu też odmówić woli działania. Szkoła bez niego to mury i nic więcej.
obserwator

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: obserwator »

w tym obwodzie głosowania nie ma kandydata ........
ODPOWIEDZ