Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: JakubB »

Jesteśmy na gali w Hotelu Andersia na XIX finale konkursu działań proekologicznych i prokulturowych.
Czerniejewo zdaje się nie schodzić ze sceny. Rozbijamy bank!
Nie zdołałem zanotować kto i za co był nagradzany ale na pewno sołectwo Goranin i Stowarzyszenie Pelikan. Kwoty nagród imponujące!
Gratulujemy!
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: JakubB »

Kapnęła się rowniez nagroda dla Stowarzyszenia Rakowo :)
Gość

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: Gość »

Jaka Panie, jaka?
Rakowo i Goranin - jeden okręg. Zsumujcie kasę, zróbcie coś o jeszcze większej mocy (może coś z elementem zmniejszenia kosztów mieszkańców w np. opłatach śmieciowych, prądu, opału), wygrajcie konkurs, kilka kilo wywalczcie w gminie (ale w dolarach ;)). Dwa sołectwa - jedno napędzane przez nowych niekoniecznie z korzeniami tutejszymi, drugie wyrwane z wieloletniego postpegeerowskiego zastoju Gratuję!!!
Gratuluję Pelikanowi z Żydowa. W tym roku również Pawłowo dostało nagrodę za projekt.
Pytam się - gdzie Czerniejewo? gdzie mieszkańcy tego miasta? gdzie samorząd mieszkańców?
Smutno stwierdzić - na prowincji mieszkańcy, czasem nawet niewielkie grupki potrafią zrobić coś co jest nagrodzone. W mieście nic się nie stanie bez inicjatywy władz. Leśny Skwer ktoś powie, a widziałem jak pracownicy gminy ze sprzętem gminnym realizowali ten ciekawy zresztą pomysł. Gdzie byli mieszkańcy miasta, bloków i osiedla obok?
Wniosek jest prosty - więcej na wioski, więcej na inicjatywy społeczne, więcej na rzeczy nie wychodzące z urzędu. Dajcie nam działać a zdobędziemy naprawdę dużo.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: NT JOP »

Gratulacje Panowie. Właśnie tak powinno to wyglądać. Gratulacje Sławku Zakrzewski bo pewnie miałeś udział w tworzeniu skweru a nie widzę Ciebie na zdjęciu. Jeżeli nie, to gratulacje na Twoje ręce składam mieszkańcom Pawłowa:-). Gratuluje Jacku, bo to kawał dobrej roboty w Goraninie i tylko brać przykład, że można że da się.
654321

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: 654321 »

Raz San Francisko i powód do kpin - za chwilę gratulacje! Rozdwojenie jaźni?!
Gratulacje dla Sławka Zakrzewskiego a gdzie w tym Ż. Modrzejewska inicjator, koordynator i główny sprawczy?! Wystarczyło spytać Sołtysa!
Udział S. Zakrzewskiego, jak i T. Kasprzaka i wielu innych......
Suma sumarum najważniejszy jest efekt końcowy! Gratulacje dla Sołectwa!
Pozostaje jednak wątpliwość na ile kto działa społecznikowsko dla dobra swojej małej ojczyzny? na ile aby "nabić sobie punktów" a konto przyszłej kariery?!
Prawda obroni się sama!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: NT JOP »

Zapewne te słowa są do mnie.

Kpina, ze San Francisko to nie kpina z Goranina, jak sugerujesz. Kpina dotyczy wypowiedzi Burmistrza, który permanentnie pomija w swoich wypowiedziach wyborczych sukcesy innych sołectw a nadmiernie,(w wiadomym celu), podkreśla sukcesy sołectwa na czele którego stoi Jacek. I Choć to święta prawda, że Goranin rozwija się świetnie to zlepek słów, sposób i ton wypowiedzi budzą niesmak oraz zapraszają do kpin.

Co do Sławka nie mieszkam w Pawłowie, nie wiem kto ile zrobił w danej materii. Ze Sławkiem na urodziny się nie zapraszamy bo nie mamy takich bliskich relacji. Tyle tylko, że jak kilka lat temu poznałem Sławka, to nawet nie wiem kiedy:-) udzielił pomocy, ot tak sobie, polegające na wyjaśnieniu zawiłości ordynacji wyborczej (wejdź na forum, zobacz jaki kawał roboty włożył w to wyjaśnienie). Do dzisiaj w każdej sprawie, administracyjnej czy tez historycznej mogę do niego "uderzyć" i wiem, ze otrzymam uczciwa i rzetelna odpowiedz. I tak się dzieje. Ostatni raz przypadkowe spotkanie w czerwcu, skończyło się ponad godzinna pogawędka na temat Powstania WLKP a akurat tak się składało, Ze było mi to potrzebne to do pewnego projektu.
Na tym opieram swoje przeświadczenie, ze Sławek jest społecznikiem. I nie znam nikogo z Pawłowa który by spontanicznie, poświecił swój czas by coś wyjaśnić takiemu laikowi jak ja. Bez nadęcia i samorzutnie, a nawet z małym przymusem o charakterze belfowskim...;-) kiedy okazuje się, że wiedza jest mniej niż nikła w danym temacie.

Drugą osobą która znam, tym razem nieco lepiej, o podobnym charakterze jak Sławek czyli, człowieka pomocnego, bezinteresownego w swoich działaniach oraz strasznie nie lubiącego marnotrawstwa i zwykłej obłudy- to Jakub Bieńkowski z Rakowa.
I na podstawie tego, ze Jakuba znam dobrze a Sławka ledwie, i znam możliwości Jakuba dlatego uważam, ze podobnymi zasadami w życiu rządzi się Sławek.

I taki team, przydałby się w Radzie Gminy
gość

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: gość »

Pan NtJop przesadził, a poprzednik w krytyce jeszcze bardziej. Nie zna od podszewki sprawy Skweru w Pawłowie. Pani Żaneta zrobiła projekt, rozliczała go, załatwiała mnóstwo rzeczy, Pan Tadeusz załatwił kamień i pracował fizycznie, Pan Sołtys zrobił większość fizycznej roboty i wiele załatwiał, Pan Sławek przygotował treść tablic, trochę fizycznie pomógł i zaplanował otwarcie. Do tego inni - naprawdę wielu włożyło czas, pracę lub pieniądze. Nigdy nie słyszałem, żeby Pan Tadeusz mówił że zrobił coś więcej niż kamień, że Pan Sławek mówił, że coś więcej niż historyczne sprawy, a Pani Żaneta, że dajmy na to kładła bruk. 654321 - twórca komentarza prowokuje i z sobie znanych powodów wprowadza zamęt i kłótnie. Jeden np. Kazimierz z innego postu powie, że za unijne pieniądze robota to nic, drugi że Skwer to przegięcie i kasa powinna iść na coś innego. Trzeci nazwie Skwer prywatną działką. Czwarty potraktuje działalność każdego z wyżej wymienionych jako pod publikę lub dla kasy. Trudno się takich rzeczy słucha. Każdemu można przykleić łatkę. Motywy działania każdego mogą być zmieszane z błotem i jeszcze na dodatek tyłem mu się obrobi. Przykro się słucha, bo najlepiej nic nie robić, nie wychylać się, a najlepiej wytykać wszystko i uznać, że tylko ja i tylko koło mnie jest ważne.
A Skwer jest. Ładny i funkcjonalny - czy się komu podoba czy nie. I każdemu z wymienionych wyżej należą się podziękowania.
123456

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: 123456 »

Radny nie jest od tego aby urządzać pogawędki na temat np.Powstania Wlkp.Radny jest od tego aby działać. Ale działać na rzecz innych a nie po to aby zbierać punkty czy stawiać sobie pomniki.Sławek radnym juz był i niczego odkrywcznego nie zrobił a wręcz przeciwnie
ma jedną taktykę jak jest problem to najlepiej udać ze go nie ma i się nie wychylac. Kazimierz wspomniał o śnieżycy sprzed kilku lat, pamiętam to oburzenie mieszkańców Pawlowa na reakcję a właściwie brak reakcji ze strony radnego S.Z.Faktycznie było potem zdziwienie ze nie został wybrany na kolejną kadencję ale ludzie o takich rzeczach pamiętaj przy urnach wyborczych.Ktoś pod innym postem pisze podać 3 przykłady tego co zrobił radny Kasprzak.Po co pisać to na forum?Mieszkańcy wiedzą i bez tego na kogo głosować.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Konkurs Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Post autor: NT JOP »

A moim zdaniem każde osiągniecie powinno być mocno nagłaśnianie i nie przez oficjeli (bo jak zauważacie, może pachnieć to kampanią) ale własnie przez osoby postronne nie mające żadnego zysku w tym, że dziękują lub chwalą inicjatora, wykonawcę etc. pracy na rzecz ogółu. Bo tak jakoś niezręcznie samemu sobie pomnik budować (tak myślę), choć w "większej polityce" tę żałosna metodę na podniesienie własnego ego, widzę aż nazbyt często.

nawet tu, widać że niekoniecznie mieszkańcy wiedzą kto jest ojcem danego sukcesu.
przykład: moja wypowiedz na temat Sławka wywołała lawinę sprzecznych wypowiedzi. I póki co nie widzę abym się mylił. Raczej to jakieś personalne wycieczki. Bo fraza "każdy widzi, każdy wie, wiec po cóż pisać", jest nawiną próba udowodnienia nieudowadnianego. Obym się mylił.
Na zakończenie przytoczę cytat z pewnego filmu: ".. wiem. Ale nie powiem."
I też jest ok. Tam, w filmie, przynajmniej śmieszne.
ODPOWIEDZ