Susza strukturalna

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Susza strukturalna

Post autor: NT JOP »

pomysł realny to pomysł skalkulowany i oparty na konkretach. Na razie mówimy o koncercie życzeń. Przynajmniej w mojej ocenie bo jakoś nigdzie tych faktów nie ma. W ogóle mnie nie zaskoczy wieść, ze gmina zabuli za to co jest obowiązkiem tego który tą wodę sprzedaje. A co do planów: również dobrze można ustalić, ze budujemy teleporter miedzy Gminą a Gnieznem. Bo to pewnie łatwiejsze niż opracowanie komunikacji autobusowej.
Tak jak wybudowano kanalizę w gminie zgodnie, z jakże okrzyczanymi planami, głownie na ulotkach, planami i na ich bazie, o zakazie stosowania oczyszczalni przydomowych nie zapomniano.

Druga strona medalu to, to ze za wodę odpowiada firma wodociągowa z Gniezna. Beztrosko oddano jej infrastrukturę leząca na terenie gminy. I nadal jedyna woda to woda w ustach włodarzy bo zgadzają się na to by mieszkańcy bulili za wodę której nie ma.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Susza strukturalna

Post autor: NT JOP »

Poucinało mi wypowiedz
wiec dopowiem:
gmina leży na gigantycznym zbiorniku wodnym. Skąd to wiem?. Od Jakuba Bieńkowskiego. I zapewne tezę swą poprze FAKTAMI. Jak tylko tego zażądacie.
O zniesienie durnego zakazu stosowania oczyszczalni przydomowych kto walczył? tak, również Jakub Bieńkowski. Tylko nikt nie wie, dlaczego zajęło mu miesiące wyprostowanie tak oczywistej sprawy. Może burmistrz będzie wiedział?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Susza strukturalna

Post autor: JakubB »

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,241 ... l#opinions

Zmiana klimatu niesie za sobą ogromne ryzyka, które w dużej części związane są z niedoborami wody. W wielu miejscach świata wody już teraz drastycznie brakuje, co spowoduje kolejne migracje z południa globu. Ten problem nie dotyczy jednak tylko południa, ale także Polski - mamy bardzo niski poziom jej zapasów, jeden z najniższych poziomów zabezpieczenia w wodę słodką w Europie - podkreśla Kamil Wyszkowski.
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Re: Susza strukturalna

Post autor: Szczepan »

Ja nie jestem człowiekiem w jakikolwiek sposób odpowiedzialnym za cokolwiek w tej gminie, ale nie jestem też "klocem bez wyobraźni" i doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia, o którym mówimy. niestety, ale mam podstawy do twierdzenia, że miłościwie nam panujący płci obojga, niczego takiego nie widzą i opracowali nam wieloletnią strategię w zakresie intensyfikacji zastosowań "bzdurologii stosowanej". Ogólnie to dziwne rzeczy się dzieją w tym temacie. Otóż niedawno mój sąsiad w rozmowie z sąsiadką ogłosił, że w Czerniejewie będzie budowany zbiornik retencyjny. Ja, jako kloc z jakąś tam wyobraźnią, zaczepiłem go i zapytałem, skąd on ma taką wiedzę? Odpowiedział mi, że ma wujka w radzie powiatu, pana K i stąd ta wiedza. Ucieszony jak pijany pawian,udałem się do Przew. naszej Rady z pytaniem o tą sprawę, ale tutaj... nikt nic nie wie, bo co to kogo obchodzi, przecież woda to zalewa nam "łąki" Co? się pytam, jakie tam łąki! Przecież to jest naturalny teren zalewowy Wrześnicy, a usytuowane tam niby łąki to jest jawny gwałt na środowisku. Mnie osobiście to zalewa raczej krew, a nie żadna tam woda.
Szczepan Kropaczewski
wodniak

Re: Susza strukturalna

Post autor: wodniak »

populizm czy publicystyka? nie takie łby jak wy nad tym dumają i niewiele maja do wydumania. Na Wiejskiej nie potrafią niczego mądrego wymyślić (i nie mam tu na myśli tylko suszy, która jest faktem) a co dopiero na Szkolnej w Cz. Ci to nawet nie potrafią zagwarantować dostępu do NORMALNEJ służby zdrowia swoim mieszkańcom, a o co tu mówić o zbiornikach wodnych lub choćby regulacjach np.: za pomocą jazów które są skutecznie niszczone a które m.in do celów regulacji maja służyć. Ale mamy salę sportową. Cieszmy się. No i mamy spółkę wodną, której płacimy i która nas ochroni.
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Re: Susza strukturalna

Post autor: Szczepan »

Panie "wodniak" Kto to są "wy" którzy uprawiają tutaj populizm i publicystykę? Ja sam uważam, że pański wpis spełnia wszystkie kryteria tego synonimu i nie wnosi niczego nowego do poprawy sytuacji dlatego, że wszelkie anonimy są traktowane jak zepsute powietrze, które każdy szybko wyrzuca i tyle po nim pozostaje. Każdy pomysł - głupi czy mądry, musi mieć swojego autora który go firmuje, inaczej to czysty populizm i publicystyka, czyli opium dla naiwnych.
Szczepan Kropaczewsk
wkuty wodniak

Re: Susza strukturalna

Post autor: wkuty wodniak »

no pana wypowiedzi szczęśliwie przybliżają ludzkość do radosnego finału.
postawiłem konkretna tezę która specjalnie dla pana powtórzę: susza strukturalna to nie problem który rozwiąże pan czy tez nasze struktury samorządowe. Ale pan i te struktury mogły by a nawet powinny zając się problemami które są władne rozwiązać.

I to ze lekarz bywa w Cz. to wcale nie oznacza ze mamy służbę zdrowia. Był Pan tam? ja tez. ze 2 tyg. temu. I podziękowałem. A co do budowy ścieżek rowerowych to niech pan wyjrzy dalej niż przez okno i dowie się ze są tez drogi gminne.,
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Susza strukturalna

Post autor: JakubB »

Jak radzą sobie na Słowacji:
https://www.youtube.com/watch?v=X-6b80nEhbI

Może by i u nas tu i tam... spiętrzyć?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Susza strukturalna

Post autor: JakubB »

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... ienie.read

Skierniewice zmagają się z brakiem wody. Po gwałtownych ulewach część województw znów ogłosiła stan suszy. Piaskowe burze, które w kwietniu przeszły przez kraj, były nasze, rodzime. To znak tego, że wysychamy. Czy da się pokonać suszę i pustynnienie?
Burze piaskowe, jakie w kwietniu mogliśmy oglądać na zdjęciach i filmach w sieci, nie były efektem nawiewania pyłu znad Sahary, a rezultatem suszy i silnych wiatrów – u nas, w Polsce. W Skierniewicach (woj. łódzkie) skończyła się woda w kranach i popłynie – prawdopodobnie – dopiero gdy znów spadnie deszcz. Musimy się przyzwyczaić, że będzie tak coraz częściej. Polska nie jest krajem szczególnie wilgotnym, a do tego nie gospodarujemy wodą, ziemią i lasami dobrze.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Susza strukturalna

Post autor: JakubB »

https://bliss.natemat.pl/275745,polsce- ... alym-kraju

Sytuacja hydrologiczna jest bardzo zła. Jeżeli mówić o zasobach wodnych, to na statystycznego mieszkańca naszego kontynentu przypada około 4500 metrów sześciennych rocznie. W Polsce? To zaledwie 1600 metrów sześciennych. Ogromna różnica.
Pod tym względem zajmujemy przedostatnie miejsce w Unii Europejskiej. Bądź inaczej: nasze zasoby są porównywalne z zasobami… Egiptu.
Czy można w prosty, przejrzysty sposób wyjaśnić, dlaczego owej wody nie ma?
ODPOWIEDZ