Oficjalne wyniki

Halina

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: Halina »

zapewne ma Pan racje, niemniej jednak powód nieujawniania swojego miana wyraźnie zaznaczyłam. I co do zasady: ja z Panem nie dyskutuje a tylko Pana cytuję. A że podpisał się Pan tak jak się podpisał, wiec w przypadku podpierania się cudzą opinią, zaznaczam kto jest autorem cytatu. Bo tak nakazuje grzeczność. I nie sprowadzajmy tego do absurdu. Ponadto, bardzo proszę nie zaciemniać wątku tematem pobocznym o mniejszej wadze, bo sprawy które tu są poruszane, w mojej ocenie, są najważniejsze w tym powyborczym czasie. Proszę założyć wątek na ten interesujący Pana temat, i tam poruszać sprawy jawności imienia lub jej barku w funkcji kultury osobistej.
A na marginesie przypomnę, pisze tu o niezrozumiałym dla mnie konflikcie: mieszkańcy Rakowa- rada, burmistrz i urząd. I podaję sposób (a raczej rzucam propozycje mediacji) na jego rozwiązanie, którym jest osobisty angaż w to pana Zakrzewskiego
pozdrawiam mieszkanka
Gość

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: Gość »

Szanowna pani konfliktu jako takiego pomiędzy urzędnikami,gminą a Rakowem nie ma .Nie mówmy tu o konflikcie.Jest to po prostu inny sposób rozumienia roli gminy, radnych którzy wydają nasze pieniądze na rzeczy lub inwestycje których nie do końca miasto i gmina potrzebuje.Temu służy nasza dyskusja,zrozumieniu przez naszych mieszkańców jednego podstawowego zagadnienia wydawania Naszych pieniędzy i szacunku do mieszkańców.My w przeciwieństwie do mieszkańców Czerniejewa byliśmy na zebraniu w Czerniejewie i innych miejscowościach i z wielkim zainteresowaniem wysłuchiwaliśmy tego co mają nam do powiedzenia włodarze i kandydaci na radnych,czyli spełniliśmy swój obywatelski obowiązek.To ,że interesują nas sprawy gminy i miasta nie może być traktowane jako zarzut,jest to tylko nasz obywatelski obowiązek.Stworzenie społeczeństwa obywatelskiego którego tak brakuje w naszej społeczności jest bardzo ważnym elementem .Taki jest nasz cel zorganizowanie się,nie przeciw władzy ale dla dobra wspólnoty mieszkańców.To zaniedbał burmistrz mimo obietnic,lekceważenie ludzi,(jest na to wiele przykładów)jest mu to po prostu nie na rękę ,dlatego mieliśmy takie wybory jakie mieliśmy. Defakto bez wyborów.Nie można winić za to tylko mieszkańców,jest to wina włodarzy że nie potrafili zintegrować społeczeństwa w żadnym swym działaniu.DW
3962994

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: 3962994 »

W całej rozciągłości zgadzam sie z w/w wypowiedzia Pana Gościa bo nie mozna nazywać obywatelskim zachowaniem właczenie sie w jedną mała sprawę przydana określonemu sołectwu czy miastu. Zawsze należy mieć szeroki kąt widzenia bo tylko wtedy można mówic o postawach czysto obwatelskich. Z ust nowowybranych radnych już słychać że znów ci Panowie z Rakowa itd. co jasno wskazuje, że Wasze Panowie działania sa bardzo nie na rękę. Ostanio było wsi spokojna wsi wesoła z uroczystości na imprezke ale jeśli naszym marzeniem jest rozwój gminy dla nas samych i naszych dzieci to dla dobra nas wszystkich mobilizacja obywatelska/ nie mylić wojskowa/ jest niezbędna.


Ostatnio przesunięty w górę 14 lis 2018, 15:23 przez: Anonymous.
ODPOWIEDZ