Oficjalne wyniki

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Oficjalne wyniki

Post autor: JakubB »

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geogra ... ct_council

Do Rady weszli:

MAŁECKA Iwona Katarzyna
GRONOWSKA - WEGNER Elżbieta Małgorzata
KULPIŃSKI Jan
RACZAK Izabela Teresa (105 głosów)
DZIATKOWIAK Wiesław Andrzej
JANISZEWSKA Małgorzata
SIWKA Jacek Stanisław (135 głosów)
ZAKRZEWSKI Sławomir Jerzy (135 głosów)
TRAFNY Jarosław
FREJDA Halina Maria
LISIECKI Leszek Tadeusz
ANTCZAK Piotr
GŁOWACKI Paweł Piotr
STEFANIAK Agnieszka
SANOK Anna

Do Rady nie weszli:

TASIEMSKI Marek Piotr (40 głosów)
KASPRZAK Tadeusz ( 99 głosów)
BIEŃKOWSKI Jakub Wojciech (100 głosów)
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: JakubB »

Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy.
Nie dostałem się do Rady ale też wiedzcie proszę, że każdy z tych stu głosów jest dla mnie zobowiązujący w sensie działań które mam za sobą i których zamierzam dokonać w przyszłości.

Znamy już wyniki oficjalne i jakkolwiek ktoś chciałby oceniać tę Radę, jedno jest pewne: jest to Rada wybitnie przychylna burmistrzowi. To źle. Gdy nie ma równowagi, głosu dyskusji, sprzeciwu, a wyłącznie jednogłośna zgoda - to nie służy mieszkańcom gminy.
W tym sensie na przykład Rakowo nie może liczyć na wsparcie swojego radnego - nie było go przez ostatnie 4 lata, nie mam podstaw sądzić żeby miało się to zmienić. Niestety pomoc naszej wsi oznacza próbę walki z cenzurowanym na jakim się od lat w Rakowie znajdujemy, a takiej walki nie da się podjąć w warunkach całkowitej zależności jednej ze stron.

Obym się mylił. Oby rzeczy dotyczące Rakowa, w tym niestety te drobne, które urząd załatwia dosłownie latami nie czekały na realizację do roku 2023 czyli następnych wyborów. Jak jest w innych wsiach? Sami wiecie.

Oby tych 42% głosów oddanych na "działkowca", który w zasadzie nie prowadził kampanii da do myślenia i naszemu radnemu i wszystkim pozostałym, że jednak coś na rzeczy jest. Złe to wybory gdy nie ma kogo wybierać. Złe to rządy gdy są równi i równiejsi, a Rakowo doceniane jest wyłącznie daleko poza granicami gminy.

Proszę Radę, żeby rozsądnie wybrała swojego NOWEGO przewodniczącego. Koniecznie drodzy Państwo NOWEGO. Niech to będzie na przykład Sławek Zakrzewski - ma doświadczenie i wiedzę jak nikt inny w tym gronie podejrzewam a i po czteroletniej przerwie energii mu z pewnością nie zabraknie. Może Pan Głowacki? Może zupełnie ktoś nowy?
Nie wybierajcie tylko Pana Kulpińskiego - mam z resztą nadzieję, że zdobędzie się na rozsądek i odmówi ewentualnej nominacji - wiem z opowiadań jakim był burmistrzem, widzę z własnego doświadczenia jakim jest przewodniczącym: taki człowiek na tym stanowisku to nie jest dobre dla mieszkańców. Choć tyle świeżości niech wpadnie w tą instytucję, choć tyle zmieńcie proszę. Niech skończy się doniosłe i piękne mówienie, które niemal zawsze pozostaje tylko tym mówieniem, w dodatku często nie na temat.

Czynów trzeba, odważnych decyzji, liderów - zamiast perorowania! Pytań trzeba! O budżet, o inwestycje, o długi, o plany, o strategie, o braki, niedoróbki, brak rzetelności, niekompetencję. I odpowiedzi. Dalsze (tak: dalsze!) pobłażanie a więc niewywiązywania się z radcowskich obowiązków wobec mieszkańców, będzie skutkować dalszym oddalaniem się naszej gminy od gmin sąsiedzkich. Cytując byłego prezydenta: nie idźcie tą drogą.

Ciąg dalszy... nastąpi.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: NT JOP »

tak, Sławek Zakrzewski to bardzo dobry pomysł jako przewodniczący

Myślę, że pod Sławka przewodnictwem rada stałaby się faktycznym i kreatywnym ciałem ustawodawczym, a nie maszynką do bezrefleksyjnego przyklepywania pomysłów burmistrza który jest z założenia ciałem wykonawczym. Co oczywiście nie oznacza, ze nie może mieć dobrych pomysłów.
nieradny

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: nieradny »

Jak zwykle mądrze Pan Jakub pisze. Taki przewodniczący to gwóźdz do trumny wszelkiej inicjatywy.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: NT JOP »

hmm
Gość

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: Gość »

Jak przekonać radnych do głosowania na SK? Moim zdaniem trudna sprawa.Co z GK pozostanie na stanowisku czy zaliczy wylot.ewentualnie kto na jej miejsce.Ktoś,coś
Gość

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: Gość »

Może Jakub na vice?
Żydowianin

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: Żydowianin »

Pan Jakub na wice byłoby ok. Ale my dobrze znamy charakter Pierwszego i trzeba być bardzo!!!!!!!!! uległym a raczej podporządkowanym by być tylko
wykonawca poleceń. Az szkoda Jakuba !
Żydowianin

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: Żydowianin »

Pan Jakub na wice to ok. Ale trzeba byc Pierwszemu bardzo podległym albo raczej uległym!!!!! we wszystkim. Szkoda byłoby JAKUBA !!
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Oficjalne wyniki

Post autor: JakubB »

Zakładam, że to takie internetowe żarciki i jest ogólnie zabawnie - choć akurat nie mi. Nie chcę wyjść na smutasa bo nim raczej nie jestem ale to nie jest koniec "wyborów".

Apeluję: chwyćcie za telefony/maile i powiedzcie swoim radnym kogo widzicie jako przewodniczącego Rady.
Ostateczną decyzję na kogo głosować podejmie sam radny, ale jest Wam winny uznania Waszego głosu w tej sprawie (i każdej innej!).
ODPOWIEDZ