Pomysły mądre, głupie i takie sobie

ODPOWIEDZ
Szczepan
Prawdziwy forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:47

Pomysły mądre, głupie i takie sobie

Post autor: Szczepan »

Od paru dni obserwuję zastój na stronie, więc postanowiłem otworzyć nowy temat. cieszy mnie fakt realizacji starego pomysłu (takie zamiary miała już poprzednia administracja gminy) w zakresie zagospodarowania budynku po byłym "Przystanku" Pamiętam dobrze stojący tam kiedyś kościół ewangelicki i z żalem wspominam los, który go spotkał. Został on rozszarpany przez węgierskie traktory "Dutra", które były na wyposażeniu bazy OTL w Lipkach. Jakkolwiek to było, głównym powodem rozwalenia tego budynku był brak zainteresowania ludzi jego zgodnym z założeniami przeznaczeniem. Teraz czytam na stronie gminnej o planach zagospodarowania wyremontowanych pomieszczeń byłego "Przystanku". Na pierwszy plan wysuwa się sala klubowa i tutaj mam pytanie oraz pomysł, którego nie udało się mnie wdrożyć na bazie RS. Przyznaję przy tym, że ten pierwotny plan był mało realistyczny w tamtych warunkach, ale uważam, że w "sali klubowej" jest on jak najbardziej realny i chyba potrzebny. Czymże bowiem mają się zająć ludzie, którzy zechcą tam przyjść? Ziewaniem? Planowane kiedyś powołanie w Czerniejewie Uniwersytetu Trzeciego Wieku okazało się mało realistyczne ze względu na koszty. Ja proponuję więc "samofinansujące" się przedsięwzięcie polegające na powołaniu klubu wymiany myśli, który wymagałby tylko moderatora prowadzącego dyskusję na obrany temat. Rozumiem zaś, że i tak musi tam być jakiś pracownik etatowy, który będzie miał pieczę nad obiektem. Póki co podobną rolę spełnia w naszej gminie strona Rakowa, ale do korzystania z niej potrzeba maszyny, dostępu do sieci i minimalnej znajomości obsługi tego ustrojstwa. Do udziału w zajęciach klubowych wystarczy znajomość języka polskiego, a tematów do roztrząsania jest multum. Jednym z nich - z całym szacunkiem, może być forum dyskusyjne Rakowa, któremu osobiście życzę jak najlepiej. Zaletą dyskusji na żywo jest zaś to, że tutaj nikt nie pozostaje anonimowy i bierze odpowiedzialność za to co mówi.
Szczepan Kropaczewski
qqqqqq

Re: Pomysły mądre, głupie i takie sobie

Post autor: qqqqqq »

... kiełbasa się skończyła. przed nastepnymi wyborami znowu bedzie żywo :)
kolor

prywatność w urzędzie

Post autor: kolor »

Załatwiając sprawy w urzędzie w Czerniejewie zauważyłem, że są one załatwiane przez niektórych urzędników przy otwartych ,,jak szeroko drzwiach,, gdzie każdy kto jest na korytarzu słyszy po co ja przyszedłem, co załatwiam , a nie daj Boże jak się z czegoś tłumaczę!. Szczytem ciekawstwa, monitoringu i totalnej obserwacji są otwarte drzwi do biura na przeciwko wejścia do sekretariatu Burmistrzów!
Jeżeli mam sprawę do Burmistrza to załatwiam to z sekretarką i Burmistrzem , a nie z obserwatorami .
trochę prywatności to chyba nie zawiele.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pomysły mądre, głupie i takie sobie

Post autor: JakubB »

Odnośnie forum: tak, naturalnie, że temperatura opadła. Pracujemy nad czymś nowym. Cierpliwości. Będzie żywiej wcześniej.
czerwony

Re: Pomysły mądre, głupie i takie sobie

Post autor: czerwony »

witam. kontroling na przeciw drzwi sekretariatu nadal trwa.... W dniu dzisiejszym napisałem pismo do Urzędu Ochrony Danych Osobowych / chodzi mi o RODO /i mam nadzieję że zostanie to ukarane i będą wyciągnięte wnioski w stosunku do ,, włodarza tej gminy ,,
ODPOWIEDZ