Konkurs nakrętkowy dla przedszkola NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC INNYM

MCh
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2014, 17:23

Konkurs nakrętkowy dla przedszkola NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC INNYM

Post autor: MCh »

Drodzy Rodzice!
W imieniu Rady Rodziców pragniemy zaprosić Was i Wasze dzieci do wspólnej zabawy, której celem będzie pomoc potrzebującym.
W dniach 3.11-28 .11 będziemy zbierać plastkowe nakrętki po napojach, plynach, kremach i wszelakich rzeczach. Już niebawem pojawi się w przedszkolu specjalny pojemnik, do ktorego bedziecie mogli je wrzucać. Każda grupa będzie miała osobny przezroczysty pojemnik z miarką. Tak aby dzieci mogły widzieć postępy, i aby wiadomo było która grupa wygra nagrodę niespodziankę.
Prosimy także o pomysły, komu możemy potem te nakrętki przekazać.
Podsumowanie konkursu-najprawdopodobniej w Mikolajki.
Zachecamy do odkręcania i przyłączenia sie do akcji!
RR
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Konkurs nakrętkowy dla przedszkola NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC I

Post autor: JakubB »

Pojemniki stoją. Można wrzucać. Może jednak nie róbmy z tego akcji na kilka tygodni a nieustającą akcję z pucharem przechodnim, drobnymi nagrodami miesięcznymi i wielką nagrodą finałową?
Odnośnie przeznaczenia nakrętek to napisałem do kilku okolicznych firm recyklingowych z zapytaniem po ile skupują - może jeśli to jest jakiś pieniądz sensowny to przedszkole w ten sposób wsparło by same siebie? Nawet jeśli nie będzie tak bardzo szczytny cel to jednak główny, czyli edukacja dzieci, pozostaje bez zmian.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Konkurs nakrętkowy dla przedszkola NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC I

Post autor: JakubB »

Na stronie głównej można podglądać stan pojemników. Postaram się aktualizować dwa razy dziennie.
Lijalo
Prawdziwy forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 14 lut 2012, 19:50

Re: Konkurs nakrętkowy dla przedszkola NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC I

Post autor: Lijalo »

Drodzy rodzice. Proponuję, aby nasze nekrętki trafiły do siedmioletniej Martynki ze Swarzędza. Skontaktowałam się z jej rodziną, ktora potwierdziła, że akcja ponownie ruszyla wraz z początkiem roku szkolnego z tą różnicą, że szkoła na Mielżyńskiego nie jest juz punktem zbioru. Poniewaz mamy dziadków w okolicy, którzy często u nas bywają, nie byłoby problemu z transportem nakrętek, ktory pochlonąłby, w innym wypadku, znaczną część dochodu z ich sprzedaży.
A oto strona akcji: http://nakretki-dla-martynki.blogspot.com/
To jak? Wesprzemy Martynkę? :-)
MajaB
MCh
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2014, 17:23

Re: Konkurs nakrętkowy dla przedszkola NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC INNYM

Post autor: MCh »

Chciałabym napisać, że nie mogę wyjść z podziwu, ile nakrętek zebraliśmy! Szok! A zaangażowanie dzieci to już w ogóle przerosło moje oczekiwania. W szatni 5 latków podsłyszałam rozmowę dwóch chłopców "Ile dziś masz?" " 12 kapsli", "A ja mam tylko 7, ale babcia mi obiecała, że mi pozbiera".
Gratuluję wszystkim rodzicom mądrych i zaangażowanych dzieci!
ODPOWIEDZ