sami sobie- spis firm usługowo-produkcyjno-handlowych

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

sami sobie- spis firm usługowo-produkcyjno-handlowych

Post autor: NT JOP »

czy wiesz ze w gminie sa firmy jednoosobowe handlujące z dużym powodzeniem w całej europie?
czy wiesz, ze jak bogaty mieszkaniec tak bogata gmina?
czy wiesz ile firm i ilu pracowników owe firmy zatrudniając mieści sie na ternie gminy?
czy wiesz ze to mieszkańcy sa głównym "dostarczycielem" pieniędzy do gminy?
czy wiesz ze sa środki prawne by pod patronatem gminy stworzyć całkiem sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo lub związek przedsiębiorców?
czy wiesz ze w europie "doszli" w koncu do wniosku ze sklepy małogabarytowe (czytaj mikro przedsiębiorstwa)są bardziej wydajne, tańsze i i z większym a zarazem stabilniejszym potencjałem finansowym niż sklepy wielkogabarytowe (czytaj firmy typu makro). z tego tytułu w małych miejscowościach nie daje sie pozwoleń na lokowanie takich sklepów, a wspomaga się siec sklepów tzw.: rodzinnych
i wiedząc to wszytko nie czujesz się olany:[-) hehe
polecam wpisywanie: czy wiesz:-)

a tak poważniej bez buty
- jeśli komuś cieknie rurka to kogo szuka? lekarza lub hydraulika.
mi nie cieknie. ale nie wiem czy za miesiąc nie pocieknie.
dlatego zachęcam do auto reklamy nasze lokalne przedsiebiorstwa
Skoro po cement nie muszę dylać do Poznania to dlaczego by tez nie po usługę lub inne świadczenia.. wystarczy przeliczyć.. chociażby drogę z tytułu wymian gwarancyjnych:-)

(osobiście jestem bardzo zadowolony z tynków które robiła mi firma.. no skąd? ano z Czerniejewa)
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: sami sobie- spis firm usługowo-produkcyjno-handlowych

Post autor: JakubB »

Taki spis możemy, my, sami zainteresowani z każdej strony, stworzyć tutaj na forum, a docelowo na stronie tytułowej rakowo.org.pl
Ale.... ale czy od tego aby nie jest oficjalna strona gminy?
Wiesz, możemy to zrobić, ja nie widzę problemu i jak wiesz chętnie przyjdę ze swoim informatycznym szpadlem i będę ten rów kopał. Ale myślę, że właściwsze będzie sprowokowanie do takiego działania urzędników gminy. Zdaje się, że za takie akcje w podatkach płacimy, i jak się okazuje, na tle powiatu wcale nie tak mało, że tak pozwolę sobie złośliwie wtrącić :)
Tak czy inaczej będzie im łatwiej zacząć jeśli taki spis częściowo choćby powstanie tutaj.

Firma QBOTA. Zajmujemy się programowaniem maszyn, programowaniem dla biznesu, konsultingiem i audytem informatycznym. A mówiąc mniej "folderowo" jeśli ktoś potrzebuje dedykowanego programu do prowadzenia firmy, fundacji, dowolnej analityki BI, produkcyjnej, testowej, kolekcjonowania danych, serdecznie zapraszam. Tworzenie "trzewi" stron internetowych to bardzo okazjonalna działalność firmy, ale jako, że piszę do swoich sąsiadów, to oczywiście jeśli ktoś potrzebuje swojej wizytówki w internecie to śmiało proszę dzwonić/pisać. info@rakowo.org.pl
Chętnie podejmę współpracę z informatykiem/programistą/OSowcem z okolic. Nie interesuje mnie wykształcenie, a umiejętności, pracowitość i prawdziwe parcie na osobisty rozwój.
Dodam, bo akurat dla mnie to ważne, że całość podatków płacę w Polsce... chociaż coraz częściej zastanawiam się czy to nie donkichoteria :)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: sami sobie- spis firm usługowo-produkcyjno-handlowych

Post autor: NT JOP »

NT JOP
trzon działalności to konfiguracja i adaptacja a w konsekwencji sprzedaż skompletowanych samochodów ciężarowych (tych bezsprzecznie:-)) glównie nowych ale tez uzywanych od 3,5t w zwyż. Dodatkowo monataz i adaptacja elementów wyposażenia i zabudów (np kabiny sypialne, adaptacja na mikro i marko busy,pojazdy brygadowe, specjalistyczne i specjalizowane - np do przewozu karpi "na żywo", wiertnice, chłodnie etc). Co za tym idzie dokumentacja dopuszczeniowa do ruchu, analiza pod kątem mozliwości homologacyjnych i wszelkie "boksowanie" z absurdalnie niezrozumiałymi przepisami, w tym zmiany DMC (np z 6,5T na 3,5T), mas własnych i ładownosci oraz wszelkich parametrów technicznych które mozna zmienić. Produkcja, projektowanie i adaptacja zabudów na w/w pojazdu+ oczywiscie dopuszczenia do ruchu. Programy wsparcia finansowego na bazie wynajmu, leasingu i kredytowania środków transportu, czyli pomoc w uzyskaniu finansowania na zakup i (wazne)- prowadzenie działalnosci w branży transportowej w tym dla firm nowych. Na otomoto kryjemy sie pod nazwą NT Jop:-)

Niestety pomimo mojego lokalnego patriotyzmu ( a pochodzę z Gniezna) firme pozostawiam w Poznaniu pomimo niemałych staran tejże gminy dążacej do przypisania nas do UP Gniezno. Z całą swiadmością odpowiadam ze ani UP ani WK powiatu w obecnej chwili nie sa w UE tylko tkwia nadal na granicy która określam : Ja Urzędnik Pan i ty komotku obywatelu. Incydent przypisania nas do powiatu Gniezna kosztowł ok 800 km przebytych tras i 1,5 miesiaca czasu które zużyłem celem "wypisania się" z powiatu. Uwazajcie na to, bo nie sprowadzicie z zagranicy nawet paczki wykałaczek. Coż taka wola urzędnicza bym jednak kase z PIT zostawiał w innym powiecie. A jeszce 1,5roku temu roiłem sobie przniesienie lub otwarcie na tym terenie działalnosci lecz dzieki, chyba Bogu, szybko mnie z tego wyleczono. Krótko: mam porównanie działania urzędów.Natomiast moje działania mocno oklapły po tych "newsach" ale póki co nadal roje sobie otwarcia na terenie gminy czegoś pod roboczą nazwą "centrum zabudów i pojazdów uzytkowych" i wierze ze moze drugim Przeżmierowem (wieloletni lider w rankingu najbogatszej gminy) nie bedziemy to jednak potencjał jaki stwarza fakt 16% udziału firm w kraju to firmy transportowe (górnicy to 1%) spowoduje, ze cos da sie wykroić z tego torciku.

Mam nadzieje ze nie bedziemy kółkiem wzajemnej adoracji:-)
ODPOWIEDZ