Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

ODPOWIEDZ
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

a dla porównania ktoś wie ile zarabiaja u nas kasjerki w biedrze lub dino?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

kunegunda/sowa. to skoro 4 osoby biora 30 % z całej puli to te pozostałe ponad 30 osób 70%. Jak to sie ma bardziej szczególowo? tzn jaki jest podział łupu dla 4 osób "per glowa" a ile na pozostałe ponad 30osób?. Bo skoro gmina nie jest liderem w zarobkach ale włodzarze są liderami w braniu kasy za przecietne przecież wyniki gminy to kto zgarnia z tego torta (oprócz DG) wisienki na kótre tak chetnie lozymy?
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: kunegunda1964 »

Zazwyczaj trzynastka wynosi średnio dla każdego,tyle ile zarabia na miesiąc oczywiście chorobowe się odlicza.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

ogólnie rzecz biorac tak, ale dociekam kto w kolejnosci zarabia najwiecej by, subiektywnie oczywiście, móc spojrzeć na to czy słusznie (oczywiście to będzie tylko moje zdanie). Nie kwestonuje zarobków i ich podziału (oprócz zasadnosci ich wysokości) chcę sie dowiedzieć czy wkład włozony w rozwój jest adekwatny do otrzymania wiekszego lub mniejszego uposazenia. Włącznie z 4 liderów
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: kunegunda1964 »

Polecam stronę BIP czerniejewo tam można znaleźć oświadczenia majątkowe wszystkich znaczących w gminie kierowników. OCZYWISCIE na drugim miejscu wice ZS. Z prawie 120000zł. Przepraszam pomyłka drugie miejsce pani skarbnik z dochodem 122000 dochodu.Prawnicy rozliczają się sami ale można znaleźć to na stronie burmistrzowie.pl
Kandydat

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: Kandydat »

Koszty urzędu to koszty urzędu. W budżecie są działy i rozdziały, które dotyczą utrzymania zieleni, bibliotek, szkół, świetlic itp. i mają w paragrafach wynagrodzenia i pochodne. Kilka lat temu sprawdzałem pod tym kątem budżet gminy Łubowo i uzyskałem informację, że pracownicy oczyszczalni ścieków są uszeregowani w dziale Urząd. Wydaje się więc, że gdyby podliczyć wszystkie koszty pracownicze w gminie to byłoby to znacznie więcej (w proporcji) do takiego Łubowa. Ilość zatrudnionych, ich płace, zakres zadań należą do pracodawcy. Nie pokuszę się o ocenę, czy ktoś powinien, czy nie powinien być zatrudniony bo nie znam kwalifikacji. Natomiast pokuszę się o ocenę pensji "szeregowych" pracowników: zarabiają mało. To problem w całym kraju i w dużej mierze ustawodawstwa, które określa tabele płac.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

no na strone burmistrzowie.pl bym sie nie powoływał bo ma zły PR;). Nie kwestionuje rzetelności, ale ze wzgledu na tendencyjnośc cięzko uznać jak za bezstronnego i wywarzonego kmentatora faktów hehe. Zreszta jak siebie czytam to tez ciezko uznać za bezstronnego:-)

\meritum: mamy liderów poboru uposażenia:
1. DG- 158000 / rok, 13160/miesiąc
2. skarbnik (dziwie sie ze dopiero drugie, jak ja byłem bankierem podczas gry w eurobiznes to zawsze miałem najwyzsze uposazenie, taki głupi zart)- 122000zł/pewnie na rok, 10160/miesiąc
3. Wice do 120000/rok (mam nadzieje ze nie na m-c:-)) co daje 10000/miesiac
4-?
razem:....? co daje ...% całosci sumy
reszta dzielona jest na 31(?) osób po...zł/rok/miesiac?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

Kandydacie- właśnie to próbujemy ustalić. Ile i za co kto dostaje. Pozostawie czytelnikom do wystawienia opinie czy zasadnie czy nie
Kandydat

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: Kandydat »

W tej chwili jestem u viceprzewodniczącego S.Z. Muszę się dużo dowiedzieć. Poprosiłem, żeby też się wypowiadał. Nie chce w tej kwestii, bo nie ma pod ręką danych. W BIP można sprawdzić zarobki wielu ludzi, ale nie wszystkich. Tak właściwie to trzeba policzyć pensje roczne wszystkich wymienionych w oświadczeniach, odjąć ich od zatrudnionych w urzędzie. Wychodzi kwota, która podzielona przez pozostałych pracowników daje nam ich średnie pensje. O nie do końca, słyszę, że koszty pracodawcy trzeba odliczyć, ale tego w budżecie nie ma. Można posługiwać się kalkulatorem płac
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

skomplikowane. \czy mozemy liczyć, ze przedstawi nam Pan ta analize?
ODPOWIEDZ