Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

ODPOWIEDZ
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

Zapraszamy do dyskusji. Było, nie było nie sama Pani Burmistrz zarzadzała gminą. Po prawdzie na te pytania powinni odpowiadac wszyscy końcący tą kadencje.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: JakubB »

Szanowni Forumowicze, nie wiem czy nie galopujecie zanadto przy tych analizach płac. Urzędnik też człowiek a nikt nie lubi jak mu się do portfela zagląda.
Nawet jeśli "zmusimy" obietnicą wyborczą burmistrza czy vice do okrojenia swojej pensji to nie będzie to miało znaczącego wpływu na stan finansów gminy. Dobry manager, dobry pracownik muszą być dobrze wynagradzani.

To forum służy między innymi do oceny tego, czy aktualna kadra kierownicza urzędu to właśnie "dobrzy" managerowie.

Gazety piszą, że co czwarty polak jest zatrudniony w budżetówce. Deklaracja jakiegokolwiek kandydata, że będzie dążył do redukcji etatów jest utraceniem 25% elektoratu, a nikt po stopach sobie strzelać nie lubi. Wiele wskazuje na to, że w urzędzie pracuje za dużo ludzi, a i być może tych wszystkich "wydatków innych" itd jest zbyt wiele. Pani Burmistrz na spotkaniu wyraziła się jasno: w urzędzie nie ma przerostu administracji. Skąd taka ocena?

Można przyjąć, że jeśli wszyscy pracownicy w dowolnym zakładzie pracy są wiecznie zajęci, ale niemal wszystko jest załatwiany bez, lub z niewielkim, opóźnieniem to ilość pracowników jest w sam raz.
Można również przyjąć, że organizacja pracy w tym zakładzie jest słaba i inny manager z tej samej ilości dostępnych roboczogodzin wyprodukuje więcej, co ważne: wcale nie kosztem pracowników!

Jedną z możliwości oceny pracy managera jest porównanie go z innymi, którzy mają takim sam, lub chociaż podobny, zakres obowiązków. W przypadku firm prywatnych mogą to być kierownicy oddziałów firmy: sklepów, salonów itd. W przypadku administracji publicznej na interesującym nas szczeblu, taka firma to powiat a jej oddziały to gminy. Porównujemy więc ze sobą inne gminy i wychodzi nam, że nasza jest najdroższa. Ponieważ realia w których działają są bardzo podobne, kadra jest bardzo podobna, w mojej opinii, wina spada bezdyskusyjnie na managera.
Mieszkanka

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: Mieszkanka »

Pani Grychowska jest nauczycielem, ma wykształcenie pedagogiczne. Pan Sujak ma podobno wykształcenie rolnicze.
Skąd w ogóle pomysł, że Ci ludzie mają pojęcie o zarządzaniu?!?!?!?!?! TO nie są żadni managerowie!!!!

Fucha burmistrza jest w ogóle super: wystarczy zatrudnić fachowca w postaci skarbnika który jakoś tam poukłada budżet a potem caly rok burmistrz zajmuje sie wylacznie wydawaniem kasy. Naszej kasy!
Viceburmistrz zajmuje się glównie przybijaniem pieczatek i tworzeniem wrazenia że jest potrzebny.
Jestem przekonana że każda prywatna firma pod rządami tej dwójki zbankrutowała by w kilka miesięcy. Ludzie opamiętajcie się! Czerniejewo śmierdzi albo norkami albo oczyszczalnią, glowna droga na Poznań jest wąska tak że strach ciężarowke mijać, w mieście zjechać z głownych ulic i dziura na dziurze auto mozna rozwalić, szkolnicto wedlug raportów ministerstwa leży na łopatkach, w przedszkolu wybija szambo, autobusu do poznania nie ma, ale za to jest fontanna za kilkadzisiat tysiecy, lampki na święta i piętnastu urzędników przychodzi na święcenie parkingu, zamiast w robocie siedzieć! A no i jeszcze kilka milionów (!!!!) na wyrównanie pola po sąsiedzku z norkami i wysypiskiem śmieci. Dla biznesu. Chyba tam skup złomu powstanie albo spalarnia tych śmieci z wysypiska. Taką będziecie mieli "aktywizację".
I czytaj potem "Oby tak dalej Pani Danusio". Szlag trafia i tyle. Ludzie myślcie mózgami a nie telewizorem!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

ostra wypowiedz. Takie tez są potrzebne.
JakubieB
raz na 4 lata polityk musi mi otworzyć portfel. i to z uśmiechem jeśli kandyduje . To wpisane jest w jego zawód. Szczerze mówiąc nie interesuje mnie jego samopoczucie z tego tytułu.

nakreślam cel tej analizy:
poprzez ustalenie wysokości poborów "na osobę" a znając wysokość całej puli, pragnę ustalić czy rozdział tych środków jest "sprawiedliwy", czy zasługi i kompetencje idą w parze z wysokością poborów lub czy ze względu na wysokie kwalifikacje pobór jest np.: żenująco niski
nie kwestionuje TUTAJ samej puli przyznanej na pobory. Na to przyjdzie czas po analizie kto i ile bierze no i ilu jest do opłacenia. Wtedy zobaczymy jak ten czynnik KREUJE KOSZTY URZĘDU

W miedzy czasie, padają uwagi nie tylko z obszaru płac. I tak trzymać.
A ja pozwoliłem sobie ciągnąc ten temat bo zdecydowanie nie obawiam się zaglądać do portfela tym którym zajrzeć prawo mi pozwala.
Hania

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: Hania »

do : NT JOB
To normalne, że strona www.burmistrzowie.p, będzie przez Panią Burmistrz szkalowana, jest tam wiele informacji obnażających naszą władzę.
Dlaczego ten zły PR ma dla Ciebie znaczenie, a nie bierzesz merytoryki.
Ja zauważyłam, że informacje , które się tam pojawiają są opatrzone załącznikami, a wśród nich wiele dokumentów, które można zobaczyć.
Gdyby te dokumenty były nie prawdziwe, lub jakoś sfałszowane to przecież już dawno organy ścigania zrobiłyby z tym porządek, ale jednak prócz krytyki i propagandy że to jest zamach stanu, szkalowanie, gnębienie itp. nic więcej nie słyszymy.
Wypowiedzi Burmistrza są w stylu : "oni napisali że ja jestem zła, a oni to są bardzo źli" (i na słowach się kończy). Co nas obchodzi, życie prywatne osób które dostarczają nam, mieszkańcom gminy informacji, których przypuszczalnie nigdy nie bylibyśmy świadomi. I jakie to ma znaczenie czy osoby te są mieszkańcami gminy, czy też nie. Może jest tak, że lepiej aby nie byli mieszkańcami, bo w tym urzędniczym mały świadku, być może nie mieliby życia jako mieszkańcy gminy.
Informacje powinny być publiczne i z tym się przecież zgadzasz.
Nie musimy przecież zgadzać się z treścią artykułów czy wypowiedzi, ale mamy prawo do analizy tych twardych dowodów i wyciągnięcie własnego zdania na poruszany temat.
Miłowanie swojej Ojczyzny nawet tej małej, lokalnej nie może polegać na przyzwoleniu na łamanie prawa, lub jego nadciągania czy omijania.
Na tym forum toczy się dyskusja , często merytoryczna , na temat kosztów funkcjonowania urzędu gminy.
Twoim tokiem myślenia powinniśmy porzucić ten temat, bo PANI BURMISTRZ POWIEDZIAŁA, ŻE ZATRUDNIENIE NIE JEST PRZEROŚNIĘTE I POTRZEBNY JEST JESZCZE SEKRETARZ GMINY tzn nowy etat kosztujący trochę mniej niż zastępca burmistrza.
Mnie tam nie obchodzi jaki PR ma ktokolwiek którego sama mogę ocenić, bo jak powiedział ktoś na tym forum (chyba słowami zastępcy burmistrza) "ja tylko umiem czytać i wiem co widzę i co czytam" , ponadto przekonana jestem że umiem ocenić co widzę i co czytam. Plotkami się nie zajmuje jeśli ktoś coś powiedział, ale jak mamy jakieś przedstawione dokumenty potwierdzające słowa, to dla mnie nie ma dyskusji, że to uwiarygadnia słowa. Moim prawej jest analiza i ocena.
Słowa przegrywają z dowodami nawet w sądzie.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

Haniu odpowiem krótko:
Powołując sie na ta stronę możemy dać sposobność wypowiedzi się osoba stosująca retorykę: z kryminalistami, złodziejami i oszczercami etc. nie rozmawiam. I taka to będzie wypowiedz.
Nie wnikam w zasadność wypowiedzi ani jednej ani drugiej strony. Nie tutaj. Nie chce ponadto jątrzyć bo to ma być dyskusja a nie kłótnia. Ja staram sie zdobywać matriały bezposrednia i przedstawiam je jako te które zdobyłem sam, podając źródło. będzie "czyściej" i możne sprawiesliwej
Hania

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: Hania »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
Masz prawo do swojego zdania.
Zawsze można sprawdzić wszelkie informacje które pojawiają się gdziekolwiek.
W przypadku większości informacji z www.burmistrzowie.pl , to musisz chyba złożyć wniosek do gminy i poczekać chyba dwa tygodnie i dostaniesz to samo.
Wierz mi - próbowałam i tak się skończyło.
Jednak nie można uzyskać odpisu wyroków sądowych , bo to tylko strona postępowania może o to wnioskować, tak mi powiedzieli.
Trudno wyobrazić sobie, aby ktoś narażał się i fałszował w jakiś sposób wyroki sądów, które może opublikować - to też mi powiedzieli w sądzie (w sprawie publikacji).
Powiedzieli, że jest baza orzeczeń, ale tam nie wszystkie są publikowane jak się okazało. Możesz opublikować jakikolwiek wyrok dotyczący swojej sprawy, ale musisz wykreślić dane osobowe osób.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: NT JOP »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
ooo... trochę mnie zbiłeś z pantałyku i zażyłeś z mańki
(w następnej kampanii naprawiamy Państwo;-) (zakładając, ze tutaj w ogóle coś naprawimy) a w ostatniej wszechświat)
CZERNIEJEWO

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: CZERNIEJEWO »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
O co wam chodzi . Śledzicie czy tępicie? a co wy zrobiliście. Nie tylko mieszkańcy a politycy. debata krytyki, taki nasz standard debat? jakoś nie wiedzę pomysłów na rozwiązanie problemów. kopać po tyłku najłatwiej, ale już wsiąść szpadel do łapy i równać dołki to nie, bo czasu nie mam, kasy nie mam, rozumu na to nie mam. Chcecie zarabiać to nadstawiajcie karki - są wybory- gdzie jesteście. Jakoś nie widzę mądrych z receptami. A Szymanek jak myszka i może się uda wypłynąć na tej fali. Nawet programu nie potrafi upublicznić. Może tak wystawcie programy, porównajcie. Mnie tez nie jest łatwo. Ale nie chce by było trudniej. Zastanówcie się co wybieracie. Nie kogo.
CZERNIEJEWO

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: CZERNIEJEWO »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
dopowiem bo poziom polityczny katastrofalny. Danuta przynajmniej w programie chwali się tym co uczyniła. Ma odwagę się przyznać do tego i przekuwać w sukces. Ale ma odwagę. bo jest POLITYKIEM, rasowym. Czy to wyjdzie, zobaczymy. A p. Szymanek co? zrobimy to, tamto, owamto. Ciekawe za co. lista życzeń nie program. Ciekawe skąd weźmie kasę. Jakoś tego nie usłyszałem,Konkretnie - komu zabrać, możne gdzie inwestować?. Była okazja trzeba było inwestować. Co, myślicie, że unia da kasę by rozdać mieszkańcom, by im na wódę więcej starczało. Przejeść pieniądze? żyć w syfie? Rozejrzyjcie się. Jak wyglądacie z tymi hasłami, krytycy. Jedzcie do powiatu i wydeptujcie, kasę na drogi, oświatę etc. Cieszcie się, ze mamy po 70 latach szanse na 2 plan Marshalla- do do p. Historyka, zapewne wie, ze każda odpowiedz znajdzie w historii, bo wszystko już było..

Odebrać uposażenia. No tak, pewnie, piękne hasło a jakie chwytliwe. jakoś Szymanek odbierać nie chce. Szczytny cel 10% oddawać- ok. Ale co, "Kaziu" pójdzie do urzędu, zarządzać bo 1500 dostanie i to mu przecież starczy, za tą fuchę. Drogo? a kto to ma robić, ślęczeć po nocach? świecić oczyma, prosić,myśleć, analizować. "Kaziu"?
pomyślcie co w zamian a nie zgodnie z polskim piekiełkiem: "łap za giry bo sie wychylo". Czytam, burmistrzów. a może na kazdy problem receptę panie KO? Za trudno?

Pomyślmy jak i gdzie zarobić a nie komu odbierać. Ot co.
ODPOWIEDZ