Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: JakubB »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
Cóż... zrobiliśmy otwarte forum wymiany poglądów a więc coś co nie udało się aktualnej władzy przez ostatnich kilka lat. Moim zdaniem to właśnie nasz demokratyczny szpadel, równający dołki. Wielu uczestników forum to ludzie udzielający się społecznie z pełnym zaangażowaniem.

Pani Burmistrz jest rozliczana za ostatnie lata rządów - to naturalna rzecz u każdego polityka ubiegającego się o reelekcję. Jeśli ktoś wytykanie błędów władzy nazywa śledzeniem lub tępieniem, to nie rozumie istoty demokracji.

Nasze recepty, pomysły i oczekiwania znajdzie CZERNIEJEWO tutaj: viewtopic.php?f=6&t=71 w temacie "Nasze pomysły oczekiwania".

Program Pana Szymanka jest rozdawany na zebraniach wyborczych ale faktycznie chyba nie ma go nigdzie w sieci. Postaram się skontaktować z komitetem wyborczym i opublikować go tutaj.

Forum jest właśnie po to aby wybrać "co" a nie "kogo". Istniejąca władza głównie chwali się tym jak wydawała nasze pieniądze przez ostatnich kilka lat, plus pozyskaniem środków zewnętrznych, a poza tym, program na przyszłość to, najdelikatniej rzecz ujmując, paczka ogólników. Ja osobiście nie widzę, a mieszkam tu od 5 lat, żeby w Czerniejewie działo się coś nadzwyczajnego. Nie wiem z jakiego punktu Czerniejewo startowało 8 lat temu, ale pewnie z podobnego jak Nekla w której rzadko bywam ale jak już jestem to wciąż zaskakuje mnie postępami.
Program kontrkandydata, jak każdy również jest mocno życzeniowy ale chociaż bardziej konkretny. Pani Grychowska pisze, że chce budować drogi, a Pan Szymanek pokazuje, że ma plan które to konkretnie będą drogi. Taka różnica.

Ja byłem akurat na spotkaniu w Rakowie i moim zdaniem Pan Szymanek mówi krótko, konkretnie i na temat. Słychać, że ma plan i ten plan ma jakieś podstawy. Pani Grychowska na każde pytanie ma odpowiedź, ale ta odpowiedź niestety często nie ma wiele wspólnego z pytaniem, za to bardzo wiele wspólnego z autoreklamą. Takie prawo polityka, niemal każdy tak robi - trwa kampania. Osobiście nie zajmuję się uposażeniami, niech każdy zarabia tyle ile jest wart. Według mnie problemem może być organizacja pracy w urzędzie. Jeśli ktoś musi "ślęczeć po nocach i świecić potem oczyma" to może albo sam albo ktoś mu źle tę pracę zorganizował, zaplanował.

Jak się przeprowadzałem tutaj, to zameldowałem się sprawnie, jak mi się dzieci rodziły, to sprawy pesel też załatwione sprawnie. To zasługa Pani Burmistrz, że organizuje tak pracę, że te sprawy zostały tak załatwione. Ale gdy poszedłem załatwić jakiś czas temu inną sprawę to zażądano ode mnie kopii dowodów osobistych i kopii aktów urodzenia dzieci? Po co? Przecież te dokumenty już raz w urzędzie były! I to jest przykład złej organizacji pracy i marnotrawstwa czasu pracowników urzędu.
Sowa
Posty: 48
Rejestracja: 30 paź 2014, 8:15

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: Sowa »

GŁOSZONE PRZEZ BURMISTRZA SUKCESY NIE MAJĄ ODZWIERCIEDLENIA W RAPORCIE NIEZALEŻNEJ FIRMY PODSUMOWUJĄCEJ KADENCJĘ 2010 - 2014
CZERNIEJEWO WYGLĄDA BLADO W PORÓWNANIU Z SĄSIADAMI
KOSZTY UTRZYMANIA URZĘDU GMINY SĄ WYŻSZE NIŻ W GMINACH SĄSIEDNICH, KTÓRE MAJĄ WYŻSZY DOCHÓD W PRZELICZENIU NA MIESZKAŃCA

Wyjaśnienie.
Ranking gmin z całej Polski przeprowadzony przez specjalistyczną firmę CURULIS odsłonił prawdziwe oblicze kadencji 2010-2014
Zestawienie analityczne pokazuje jakie miejsce zajęły poszczególne gminy oraz jakie miały przychody w przeliczeniu na mieszkańca.
Szczegóły stosowanej metodyki oraz pełne zestawienie odnajdziecie pod poniższymi linkami.
Aby zobrazować ten temat oraz uzupełnić dane opublikowane przez założyciela tego forum przedstawiam poniżej wybranych kilka pozycji.

1. ŁUBOWO - miejsce w rankingu 184 - dochód GMINY na mieszkańca - 3317 zł
2. NIECHANOWO - miejsce w rankingu 214 - dochód GMINY na mieszkańca - 3559 zł
3. NEKLA - miejsce w rankingu 278 - dochód GMINY na mieszkańca - 3376 zł
4. TRZEMESZNO - miejsce w rankingu 442 - dochód GMINY na mieszkańca - 3076 zł
5. CZERNIEJEWO - miejsce w rankingu 484 - dochód GMINY na mieszkańca - 3277 zł

Linki do źródła danych:

CURULIS - http://www.curulis.pl/O_firmie/Raporty_badawcze.html

Pełna lista rankingowa - http://www.curulis.pl/img/download/2014 ... ng_v14.pdf

Metodyka badania "Podsumowanie kadencji" - http://www.curulis.pl/img/download/2014 ... rt_v18.pdf
ODWAzNY

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: ODWAzNY »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
A powiedz mi skąd Burmistrz ma wiedzieć, no ok umówmy się ze ma prawo nie wiedzieć wszystkiego, ze kuleje jakiś dział. Zgłosiłeś? oficjalnie a nie poprzez opr.. urzędnika?
ODWAzNY

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: ODWAzNY »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
Sowa
coś nie gra z tymi liczbami. Spójrz na pozycje i liczby. niemanipuluj
odwazny

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: odwazny »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
co pokazujesz, jaki ranking: koszty urzędu czy dochodowość gminy na mieszkańca?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: JakubB »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
Skąd szef firmy ma wiedzieć, że coś w niej kuleje? PROSZĘ?
Przecież to jest właśnie istota bycia szefem by wiedzieć o swojej firmie wszystko! Jeśli szef nie wie to firma bankrutuje, lub szef jest wymieniany na lepszego.

W korporacjach, średnich a nawet małych firmach pracownicy są ze swojej pracy rozliczani, jej efekty weryfikowane. Czy kiedykolwiek burmistrz użył np. tzw. "tajemniczego klienta"? W jaki sposób burmistrz ocenia obciążenie swoich ludzi? Czy polega tylko na ich relacjach ileż to mają pracy, czy może ma jakieś obiektywne źródło danych?

Ale dobrze, zgoda. Niechby i mieszkaniec zgłosił: zgłaszałem, że nagłówki maili z gminy to np. Elka, albo Basia co wygląda skandalicznie nieurzędowo. To się zmieniło choć nie u wszystkich urzędników. Nadal dostaje takie maile podpisane imieniem. Zgłaszałem osobiście i publicznie, beznadziejną praktykę wrzucania skanowanych materiałów na stronę www. Nic się w tej sprawie nie zmieniło. Nawet pisma z sekretariatu burmistrza dostaję jako skany. Zgłaszałem niedziałanie forum internetowego gminy: efekty proszę ocenić samemu - ponad 7 tysięcy mieszkańców i ani jednej wiadomośći.
A na u nas proszę 3 dni działania i 84 wypowiedzi. Da się?
odwazny

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: odwazny »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
JakubB
a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci. Natomiast Ty (jeśli) prowadząc działalność zapewne się nie mylisz. A może wystarczy sugestie, ale nie zarzuty, dotyczące pracy wysyłać do UMiG by to poprawić. W końcu to banał, łatwy do poprawy.
ODWAzNY

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: ODWAzNY »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
JakubB
Kiedy zgłaszałeś? niestety okres wyborów powoduje pena obstrukcje. To fakt i tez mi z tym żle.
Sowa
Posty: 48
Rejestracja: 30 paź 2014, 8:15

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: Sowa »

DO: ODWAzNY
Nie zrozumiałeś widocznie.
Pozycje 1 - 5 to liczba porządkowa .
Kolejność została uszeregowana według rankingu, który jest w odnośniku linkowym czyli:
miejsce
184 Łubowo
214 Niechanowo
278 Nekla
448 Trzemeszno
484 Czerniejewo

Natomiast dochód na mieszkańca, to wyłącznie informacja dodatkowa i nie ma związku z kolejnością.
Uszeregowanie przedstawione przeze mnie nie jest według dochodu, ale według uzyskanej pozycji na liście rankingowej firmy CURULIS.
Zacznij czytać załącznik (link) gdzie znajdziesz źródło, to zrozumiesz. Pełna lista rankingowa jest dość obszerna, dlatego chciałem także Tobie ułatwić wybór "sąsiadów", którzy wskazani byli w chwili założenie tego postu przez administratora.
Twój zarzut o manipulacje jest zbyt daleki.
ODWAzNY

Re: Pani Grychowska: Koszty utrzymania urzędu gminy

Post autor: ODWAzNY »

[+] KOMENTARZ NIE NA TEMAT
SOWA:
jesteś smieszny. powiat Gniezno to de facto zaścianek. taki jest fakt
zobacz rankingi powiatów choćby w WLKP. I zobacz na tej bazie koszty, i porównaj zarobki. Po to cała ta akcja by z zaścianka się wybyć. Ale nikt z tego powodu, w urzędzie, nie przymrze z głodu. poświęcam życie, lata pracy, wypadam z prywatnego buissnesu. To są konsekwencje objęcia urzędu. 5000zl na miesiąc nic nie da, bo powrotu niema do życia prywatnego, w każdym aspekcie. Włącznie z opluwaniem tym życiu prywatnym. Dlatego dochód musi być większy niż przeciętność.
Niestety obywatele musza na tym etapie dawać rade sobie sami. Przykre ale prawdziwe. Nie da się wszystkim dać. Kasa idzie na inwestycje np.; turystyka tak tak, bo do syfu nikt nie przyjedzie. I teraz można myśleć jak to rozreklamować turystycznie. Co nie wpadliście na to że to taki cel? Jeden z wielu.
ODPOWIEDZ