Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

ODPOWIEDZ
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

chyba rada niecelna. Jakos cisa na danutagrychowska.pl nie widziałem. Tutaj tez nie jestem w stanie dotrzec ktoś zacz. Natomiast na tych łamach i w/w stronie powiedziałem: najpierw pytaj pózniej rzucaj oskarzenie. Pytaj skarbie
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

pomijam fakt ze zasłaniajac sie imieniem "cis" a mi wypominajac, narazie nie wiem co, raczej jestes smieszny. Chyba, ze sie myle co do intencji.
mieszkanka

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: mieszkanka »

kolakao pisze:Nikt mi nie powie, ale w Gminie musiał być "kret", który podsuwał co nieco. Wiele spraw dzięki niemu/ niej, w rękach KO ujrzało światło dzienne.
Oczywiście! Najbardziej dziwi, że błyskotliwa DG do dziś żyje w błędnym przekonaniu kto naprawdę był jej "fałszywym" a kto "prawdziwym" przyjacielem, osobą "zaufaną". Swoją chorą podejrzliwością tylko zniechęciła do siebie osoby jej zdrowo lojalne. Po przegranej spekuluje kto i dlaczego przyczynił się do porażki, tworząc swoiste science fiction nie mające żadnego przełożenia na rzeczywistość. Na pewno to nie ci od ktorych dziś odwraca głowę i wzrok. trening czyni mistrza (tutaj patrz. kreta). Ku przestrodze nas wszystkich: czym walczysz od tego giniesz!
cis

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: cis »

NT JOP pisze:pomijam fakt ze zasłaniajac sie imieniem "cis" a mi wypominajac, narazie nie wiem co, raczej jestes smieszny. Chyba, ze sie myle co do intencji.
Intencje były dokładnie inne. A, że cisy w Czerniejewie już wycieli, karę zapłacili więc kończę wątek.
wyborca

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: wyborca »

RE. SOWA
odnośnie odprawy dla DG piszesz, że gmina musi wypłacić 3 pensje odprawy dla odchodzącej ze stanowiska........
ale jest jedno ale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DG odchodzi ze stanowiska .... / 3 pensje / + odchodzi na EMERUTURĘ jednocześnie..... więc wydaję mi się, że należy się jej także 6-cio miesięczna odprawa!!!!!!!!!!!!!!!
p.s. nie jestem prawnikiem i ,,zusowcem,, ale sprawdzcie to ....
Sowa
Posty: 48
Rejestracja: 30 paź 2014, 8:15

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: Sowa »

wyborca pisze:RE. SOWA
odnośnie odprawy dla DG piszesz, że gmina musi wypłacić 3 pensje odprawy dla odchodzącej ze stanowiska........
ale jest jedno ale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DG odchodzi ze stanowiska .... / 3 pensje / + odchodzi na EMERUTURĘ jednocześnie..... więc wydaję mi się, że należy się jej także 6-cio miesięczna odprawa!!!!!!!!!!!!!!!
p.s. nie jestem prawnikiem i ,,zusowcem,, ale sprawdzcie to ....

Masz rację w sprawie odprawy emerytalnej (nie wiem ile to jest pensji).
Jest jednak pewne "ale".
Nie wiemy, czy Pani DG odejdzie na emeryturę.
Jeśli tak zrobi to znaczyć będzie że już nie zamierza uczestniczyć w życiu społecznym i politycznym jako pracownik żadnej instytucji, zamykając sobie na chwilę obecną drogę do dalszej kariery.
Mówiła przecież ile to ma pomysłów i energii aby dalej działać. Na emeryturze ta tryskająca energia może ją "rozsadzić".
I jeszcze jedno ale/ Jeśli tak zrobi, to pokaże nam mieszkańcom, że nadaje się już na odpoczynek i powinna była sama odejść, a przecież duma ją wypełnia po same brzegi.
Nie potrafiła odejść jako wygrana, a teraz jako wielka przegrana , po decyzji o przejściu na emeryturę ciężko przy jej charakterze będzie wyjść na ulicę i ludziom spojrzeć w oczy po tym co nawyprawiała w czasie i przed kampanią wyborczą. My nie zapominamy.
W takiej sytuacji pozostaje przeprowadzka do Wrześni do tego mieszkanka, które od kilku lat widoczne jest w oświadczeniu majątkowym. We Wrześni zgininie w tłumie.

Odprawa emerytalna lub rentowa

W sytuacji, gdy po upływie kadencji ustępujący wójt przechodzi na emeryturę lub rentę, to nabywa też prawo do odprawy z tego tytułu. W świetle wyroku SN z 30 maja 2001 r., I PKN 416/00, OSNP 2003, nr 7, poz. 169, odprawa w związku z przejściem pracownika na rentę przysługuje niezależnie od odprawy, jaka należy się w ramach stosunku pracy na podstawie wyboru pracownikowi samorządowemu, z którym został rozwiązany stosunek pracy w związku z upływem kadencji. Związek między ustaniem stosunku pracy a przejściem na rentę lub emeryturę jest ujmowany szeroko w orzecznictwie Sądu Najwyższego. Do nabycia prawa do odprawy nie jest konieczne, aby stosunek pracy został rozwiązany z powodu przejścia pracownika na rentę lub emeryturę. Przyczyna nie ma wpływu na prawo do tej odprawy, więc odprawa przysługuje także wtedy, gdy stosunek pracy uległ rozwiązaniu z powodu upływu kadencji.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

no tak ale to wyjaśnia tylko ze odprawa sie nalezy
Sowa
Posty: 48
Rejestracja: 30 paź 2014, 8:15

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: Sowa »

poczekamy - zobaczymy
hop

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: hop »

oj Panowie, jasne że się należy
"W sytuacji, gdy po upływie kadencji ustępujący wójt przechodzi na emeryturę lub rentę, to nabywa też prawo do odprawy z tego tytułu" Sowa ma rację, a kluczowe jest słowo "też". Ile to będzie to policzyć musi księgowy.
To są rzeczy, które z mocy prawa (haha wyobraźcie sobie, że padły na łamach jednego z stowarzyszeń samorządowych propozycje lobbowania w sejmie nad roczną pensją dla odchodzącego wójta lub też specjalną emeryturą) ma jako pracownik.
Tu chodzi nie o kwoty, które obojętnie kto (proszę nie mieć za złe DG, że z tego skorzysta - się jej należy, jak każdemu), o kasę. Pytanie raczej należy skierować takie: jeśli była nauczycielem, to czy zawiesiła swoją pracę pełniąc funkcję burmistrza, czy od razu przeszła na emeryturę i dalej na burmistrza. Różnica jest kolosalna, bo wg mnie w pierwszym wypadku odprawę wypłaci jej dyrektor szkoły i tego w budżecie (bez komentarza) się nie wyłapie, w drugim odprawę wypłaca Urząd, a tak naprawdę Ty, ja, My.
Jednak to co wyżej to pikuś. Pytanie: czy DG wykorzystała urlop? Ostatnio była na urlopie i o tym głośno mówiła, ale może była na zaległym sprzed 2 lat? Jeśli nie wykorzystała urlopu za ostatnie 2 lata to należy się jej ekwiwalent. Tak zrobił JK gdy przegrał wybory i DG płakała, że tak zrobił. Tak zrobiła ona sama 4 lata temu i nic nikomu nie mówiła. Dla wątpiących - umowa o pracę z burmistrzem wygasa w momencie końca kadncji. Jeśli jest ten sam to i tak podpisuje nową umowę. Zatem ekwiwalent się należy. Ile to? 30k? Nie chcę straszyć, ale z ciekawości mam nadzieję, że mi ktoś odpowie (jasne, że dopiero za 2-3 mieś) ile tego było - (3*12k+(6*12k)+(2,5*12)= 36+72+30= 138k ?????? - mam nadzieję, że się głęboko mylę.
mieszkaniec czer

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: mieszkaniec czer »

Ludzie zawiść Was zje!!! Ciekaw jestem czy T.SZ. też będziecie się interesować ? ciekawe jak zareagujecie na wiatraki które pewnie w krótkim czasie będą widoczne z Waszych okien, co na to powiecie? odśnieżanie drogi do tego tj nic ...Ja z działalności Pani D>G byłem zadowolony a błędy popełnia każdy nie myli się ten co nic nie robi
ODPOWIEDZ