Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: JakubB »

Zapraszam do wolnej dyskusji i wymiany poglądów.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

mam zacząć:-)?
Na stronie p. Danuty wypowiedziała sie p. Arleta. Niestety udzieliwszy poparcia p. Danucie nie wypowiedziała sie dlaczego- a szkoda. \Wiecej czasu pani Arleta poświeciła animozją sołtysów. ok. ale szkoda ze nic wiecej nie wiemy bo w lokalnym swiatku władzy nie siedze a zapewne sa tam drugie dna. Pani Arleto, proszę smielej i odwaznie wyrazić swoje poglady. My tez czekamy na opinie.
ponizej cały tekt:
"Gość - Arleta ODNOŚNIK BEZPOŚREDNI
No ciekawe co pani Radną i sołtys Modrzejewska? Może ktoś zadaa jej to pytanie na zebraniu co myśli o Jacku Siwce i jego stwierdzeniu ze nikt z sołtysów nic nie robił przez 4 lata tylko on. Nie jeżdżę na zebrania. Jestem mieszkanką Rakowa wiec proszę o zadania pytań bo ja na zebrania nie jeżdżę. Dziękuję i życzę wytrwałości Pani Danucie. Aby tak dalej..."

A swoją drogą dziwi mnie... nie nazwałbym tego tchórzostwem ale raczej wstrzemiężliwościa kandydatów w tym na radnych co do śmiałęgo i twardego stawiania swoich poglądów w forach opinii publicznych.
Czyżaby coś w tym było ze nie warto sie narażać?
bo ja miernot i ciękich bolków jako swoich włodarzy nie chce. W ogóle tylko 3 radnych odwazyło sie zabrać głos.. słabiutki, spolegliwy ale jednak. Do broni- walczcie jak chcecie dowodzić tłumem.

byłem w UGiM, i spotkałem 3 kandydatów. Zaprosiłem. Czekam(y)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

oto fragment pytań ktore zamiesciłem na stronie www.danutagrychowska.pl, a ktore padły na spotkaniu. Temat nie został wyczerpany. czekam na odpowiedzi, radnych, i kandydatów na burmistrzów:,

2. Pani burmistrz przyznała, ze nagrody przyznane gminie i jej są opłacane z budżetu gminy. Tak, tak, nagrody trzeba tez opłacać by je dostać. Powtórzę: dostać nie kupić jak twierdzi p. Burmistrz. Pytanie brzmiało: co zyskała gmina, konkretnie, a najlepiej ile, na nabyciu tych tytułów i nagród?

3. Zdecydowanie odmówiła Pani uregulowania prawnego dróg osiedlowych, w celu umożliwienia odśnieżania tych dróg przez gminę. Tylko odśnieżania, nic więcej. (Chodzi o drogi które są wg nomenklatury działkami nr 1 przeznaczonymi pod drogi dojazdowe na nowych osiedlach). Decyzja odmowna była argumentowana: kosztami odśnieżania, przewidywanymi roszczeniami mieszkańców dotyczącymi obłożenia tych dróg asfaltem, montażu oświetlenia etc.
A) ile kosztuje 1 mb odśnieżenia drogi? Po przeliczeniu przez znanego fachowca realne koszty wyniosły poniżej 1 zł za mb. A ile my bulimy za to?
B) czy zdaje sobie sprawę jak brzmi hasło kierowane do potencjalnych nabywców działek żeby zamieszkali z nami a jednocześnie odmawia się im prozaicznych czynności czyli odśnieżenia drogi celem np dojazdu do pracy bo przecież o szpitalu lub karetce nie wspomnę.


3) znalezienie konkretnej uchwały lub rozporządzenia na stronie gminy jest niemożliwe lub prawie nie możliwe. Forum nie istnieje, czyli organ opiniotwórczy i tuba mieszkańców, ponieważ wysyłane kwestie nie wyświetlają się (zapewne samo się to nie czyni). Jest to nie tylko moja opinia: Strona jest totalnie do bani a ponadto sporo kosztuje jej obsługa. Czy zamierza Pani coś z tym zrobić (ignoruję Pani odpowiedz, ze strona jest cacy i bez zarzutu, bo my twierdzimy ze nie jest)

4. Pytanie o firmy dotyczyło mikroprzedsiębiorstw, czyli firm najczęściej jednoosobowych. Rozumiem p. Rajmunda Gąsiorka, że w jego sytuacji gmina ma nie przeszkadza. Ok. Naprawdę zrozumiałem. Ale pytanie brzmiało: Co z aktywizacja lokalnej przedsiębiorczości a zwłaszcza mikroprzedsiebiorstw? jakąś strona promująca, jakaś strona informująca, ze w ogóle firmy na naszym terenie są i czym się zajmują+ kontakty, nie pytam o dotacje, szkolenia, tworzenie spółdzielni, zrzeszeń bo to za trudne by było bez przygotowania. Pytanie zostało zadane w kontekście auto zachwytu na temat wydania 2 mln złotych na strefę - jak to ją ładnie nazwał Pan Gąsiorek - wolnocłową. Może być. Pies pogrzebany w tym, ze dzięki temu zadłużenie wzrosło ponad 4 krotnie (przekroczyło 7 mln), bo wbrew opinii dotacje z unii tez kosztują, i nie jest to kasa darmowa, tylko brać. Co więcej: brać to ja może ale bogaty, czyli mający kapitał. Zasłanianie się generowaniem kosztów utrzymaniem i "produkcją" stref zielonych jest słabe bo kredyty spłacać trzeba będzie (jeszcze długo po kadencji p. Burmistrz) a ładne skwerki jeść nie dadzą, a co więcej podupadną jak kasa się skończy. Dlatego troska o realnych płatników, którymi są istniejące przedsiębiorstwa i mieszkańcy. A to tak na marginesie.
Pytania: kto i jak ma spłacić te kredyty? Do kogo jest kierowana strefa, do jakiej grupy przedsiębiorców, do jakich branż, (czy np skład odpadów radioaktywnych (żart) również jest brany pod uwagę?). Pomijam dar Opatrzności Bożej w postaci fabryki VW (chociaż Pan Gąsiorek nie widzi tutaj większej szansy na sukces) ale tez wątpię by zespól Pani Danuty wiedział, ze ta inwestycja będzie lokowana we Wrześni (nadal pomijam Opatrzność Boską i ewentualne z nią kontakty). Krótko mówiąc: pachnie mi tu loteria za moje (miedzy innymi) pieniądze, a wolałbym ze jeżeli już gramy na loterii to nie za cudze lub wspólne i nie takimi kwotami które spłacać będzie kolejne pokolenie.

Podpieram się słowami (tak jak je zapamiętałem) p. Gąsiorka ponieważ p. Danuta niejako powołała go na experta wiec korzystam z tego samego źródła
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

ad3. Mieszkańcu!
czy zdajesz sobie sprawę, że odmowa odśnieżenia dróg , którą w debacie potwierdziła obecna Burmistrz przy skwapliwym przytaknięciu Wiceburmistrza (co akurat jest rzeczą zrozumiałą, to przytakniecie nie zgoda) naraża Ciebie na utrate mienia, zdrowia a nawet życia. Przesada? Przyłałd: pali sie dajmy na to komin, lub masz zawał wiec biegniesz z szuflą by karetke lub straż pozarną odkopac by jednak dotrarła...weź raczej szpadel i zaleznie od potrzeby wykop mogiłke lub ziemianke. O ile orientuję sie w tych zagadnieniach to zagrożenie utraty zdowia lub zycia jest ścigane z urzędu. Tym razem nie proszę a żądam jednoznacznej, podpartej podstawa prawną odpowiedzi urzędniczej dotyczącej odmowy świadczenia tego obowiazku (tak, to jest obowiązek gminy, nie łaska), w przeciwnym razie sprawa dotrze do prokuratury. Pomijam fakt, że wiceburmistrz zgodnie ze statystykami wszedł juz w okres wiekszego zagrożenia chorobami serca, pomijam fakt ze ja jedną noga tez już jestem w tym okresie. Ale nie pomijam faktu, że Wiceburmistrz jakimś trafem ma ten problem z głowy a spory odsetek mieszkańców nie. O pani Burmistrz nie wspomne z tytułu wrodzonej życzliwości do kobiet, ponieważ omawiam sprawę wieku.
Szafowanie cudzym mieniem i w tym wypadku również zdrowiem musi sie skończyć w tej gminie, choć wiemy, ze przykład płynie z góry (czyżby ZUS?). Obiecuje i gwarantuje wszytkim radnym jak i nowemu i/lub staremu Burmistrzowi dokładne przyglądanie sie rękom oraz aktywna kontrolę obywatelską nad wszytkimi uchwałami i poczynaniami. Obiecuje, że słowo samorząd bedzie znaczyło to co ma oznaczać. Obiecuje, ze jako świadomy i praworządny obywatel pragne stworzyć pomost porozumienia i wspóldziałania pomiedzy mieszkańcami a władzą, która jest naszym przedstawicielem i jest nią z naszego namaszczenia, i bezwzględnie go przestrzegać. Proszę Was, mieszkańcy o czynny udział i wsparcie w tej kontroli.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

Dziekuje w imieniu społecznosci za tą mądrą, treściwą, zasadną i odważną wypowiedz. Pozwolę tez sobie z jednym sie nie zgodzić... nie przywykniemy. Najwyżej bedzie to trwało kolejne 4 lata, lub zamieni sie w dialog... ale nie kłótnie.
na marginesie: Kandydaci, czy zdajecie sobie sprawę, ze my, mieszkańcy Was nie znamy, nie znamy programów, celów i mysli. Obawiam sie, ze nawet kandydaci okręgów sa nierozpoznawalni w szerszej opinii. Pozwólcie sie nam poznać
Kandydat

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: Kandydat »

Kilka uwag dodatkowych:
Siwka nie powiedział, że sołtysi nic nie robią. Nie powiedział, że w sołectwach są zaniedbane i opuszczone. Powiedział, że niektóre wsie są zapomniane przez DG. Jedno słowo robi ogromną różnicę.
Strefa AG kosztowała nie 2, a 4 mln pln. Przy sprzyjających wiatrach i sprzedaży całości jeszcze się na tym zarobi. Ale i to ale boli - gdyby wszystko poszło zgodnie z planem to strefę gmina by sprzedała już 2 lata temu i czerpała zyski z firm. 2 lata temu jeszcze ceny działek były przyzwoite (nie mówię o 4 latach wstecz). Teraz trzeba mieć nadzieję i nieważne kto jaki ma kolor komitetowy.
Dlaczego kandydaci nie zabierali głosu - ;) proste - większość nie miała nic do powiedzenia, nie mają pewności z kim w razie wygranej będą współpracować, pytania były konkretnie do kandydatów na burmistrza, w końcu: byle tylko mnie o nic nie spytali....
Pani Arleta ma negatywny stosunek do Modrzejewskiej i Siwki. No ma prawo, ale dlaczego pisze, że Modrzejewska nic nie robi, a z Siwki robi wroga innych sołtysów i sołectw? Konkrety. W taki sposób to każdy może sobie pisać.
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: kunegunda1964 »

Ja mam tylko jedno pytanie jeśli chodzi o utrzymanie gminy i jej koszty. Jaki wpływ mają wspólnoty mieszkaniowe na koszty utzymania gminy? Tak wynikało z słów pani Burmistrz. Przecieź to wierutna bzdura. Wszyscy podniecają się nową strefą ekonomiczną w Czerniejewie źe gmina tyle Zarobi!! Tylko zastanawiam się na czym gmina zarobi, jak tam nikt działki nie kupi. Dlaczego? Juź wyjaśniam.
1.W pobliźu linia wysokiego napięcia.
2. W pobliźu wysypisko śmieci.
3. No i po trzecie jak wiatr z wschodu będzie to smród z fermy norek będzie nie do wytrzymania zwłaszcza latem.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

DO kandydata:
Własnie zauważyłem, ze panuje taka "moda" na nieco inna interpretacje wypowiedzi niż padła w rzeczywistości. Dodatkowo jeśli doda sie brak możliwości zdementowania tego, bo media de facto są w jednych rekach robi sie z tego porządne narzędzie władzy tyle ze absolutnej.

Zasmuca mnie bardzo fakt opisanej przez Pana postawy kandydatów. Uważam, że radny to nie tylko urzędnik, nawet sporo więcej niż urzędnik. To osoba współrządząca i należny wymagać od niego więcej. W tym niezależności osobistej a już na pewno takiego poczucia, które objawić sie powinno m.in. osobista odwagą.m W końcu wybory to czas przedstawiania swoich przekonań a po wyboborach przychodzi zcas na umirkowanie i scalanie programów zgodnie z wynikami. Ja naprawdę nie mam specjalnych zarzutów do programu p. Danuty. Ja proszę o 2 rzeczy
1. Pełna jawność (szeroko pojęta) w rządzeniu
2. Pochylenie się i podjęcie działań (intensywnych) nad "dola" mieszkańców, w tym kontekście urealnianie megalomańskich założeń inwestycyjno-programowych
tego samego oczekuje od radnych.

Kunegundo
Byłem wczoraj na strefie i... tknęło mnie to samo. A ze jestem z rakowa wiec wiem o czym mówię. W Rakowie na szczęście coraz rzadziej śmierdzi bo same "stwory" są hodowane w lesie ale właśnie, wystarczy wejść do lasu i przejść się na tyły norkarni a zdaje się ze smród wisi wśród drzew. A podejść można nie bliżej niż 400m bo są bagna. Budki w strefie stoją w bezpośredniej bliskości. Nie wiem jak jest z odorem bo wiatr był zachodni, a takie wiatry u nas przeważają, ale faktem jest, że latem, najczęściej w upały i dni słoneczne wiatry wieją ze wschodu i południowego wschodu. Zimą zresztą też, najczęściej podczas mroźnego wyżu.
Czyli pomysł lokowania tam odpadów radioaktywnych bo pasują do siebie, nie jest taki głupi
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: kunegunda1964 »

Drogi panie NTJOP
Pomysł z strefą nie jest zły ale nie w tej lokalizacji.Wspóczuje wam mieszkańcom Rakowa w okresie letnim dość często przejężdżałem rowerem przez waszą wieś. Kiedy zbliźalem się do fermy moje tempo jazdy wzrastało z powodu smrodu i końskich much. Naprawdę często z tego względu omijalem później waszą wieś, bo jazda była mordegą, a nie przyjemnością.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wolna dyskusja nie związana z pytaniami

Post autor: NT JOP »

pewnie dlatego przez Rakowo przebiega słynna droga rowerowa (dyskusja z marca i czekamy nadal na odpowiedz Pani burmistrz i Panie wiceburmistrz) która ma na celu poprawę zdrowotności przejeżdżających poprzez wymuszenie zmiany tempa:-)

Fakt, że właściciel zrobił sporo (nawet bardzo sporo, i za to dziękujemy) w celu poprawy komfortu naszego zamieszkania ale my równamy do góry i na bieżąco staramy się podsuwać pomysły na dalsze zwiększenie poprawy komfortu

Strefa to rozlane mleko. Miejmy nadzieje, że faktycznie decydenci maja stały kontakt z Opatrznością i tak jak wiedzieli o lokacji VW tak o inwestorach w strefie tez już wszytko wiedza. Niestety, nie ma odpowiedzialności urzędniczej za podejmowane decyzje. Szkoda. Bo to się może przydać za x lat
ODPOWIEDZ