Nowa hala - uwagi

ODPOWIEDZ
Mieszkanka

Nowa hala - uwagi

Post autor: Mieszkanka »

Wczoraj na aerobiku można się było zemdleć. Duchota straszna. Prosiłyśmy o nawiew to nic, a pod koniec jak zaczeło huczeć to prawie po czapke szłam. Po Wuefie smród w szatniach u dzieci ogromny jak na starej sali. A przeciez mialo być super nawiewy itd. Pan od Wf każe dziesięciolatką przynosić dezodoranty! Na siłowni jak przyjdzie parę osób to jest 24 stopnie. To przecież nei jest sauna!
Tam sie cos psuje czy obsługa nie umie ustawić czy co? Czy to z oszczędności?
mieszkanka

Re: prezentacja-działalność-burmistrz 2018

Post autor: mieszkanka »

Potwierdzam, coś jest nie tak na hali. W środę przed jogą w sali odbywają się 2 godziny zajęć karate. Kto nie był na salce fitness ten nie wie, że nie ma tam okien ( jest świetlik w dachu i okno wychodzące na halę widowiskowo- sportową) ale po co okna skoro jest rekuperacja. Po 10 minutach ćwiczeń niezbyt intensywnych mam zawroty głowy. Początkowo sądziłam, że ok słabszy dzień ale po kilku takich akcjach taki argument odpada. Ewidentnie albo rekuperacja jest wadliwa albo nie włączona. Biorę pod uwagę opcję drugą - dlaczego? Ano skoro widzę otwarte tu i ówdzie okna to znak że rekuperacja jest wyłączona a wietrzenie przejęły okna. Ale jak przewietrzyć pomieszczenie gdzie ich nie ma? Efekt jest taki że mamy zawroty głowy w sali bez okien, co pomieszczenie to inna temperatura, zapachy w szatni wyśmienite itp. a o to w tym przecież nie chodzi. Proszę włączyć rekuperację bo od tego ona jest.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Nowa hala - uwagi

Post autor: JakubB »

Ponieważ anonimowi użytkownicy podjęli wątek wentylacji na hali w temacie: "prezentacja-działalność-burmistrz 2018"
pozwalam sobie go przenieść tutaj jako nowy temat.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Nowa hala - uwagi

Post autor: JakubB »

Od siebie dodam, że faktycznie podczas siatkówki bywa duszno i są uchylane wtedy okna.
Wczoraj na głównym hallu było 22,8 a w korytarzu za szatniami 18,6 stopnia i... uchylone okna.

Rekuperacja albo inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
polega na tym, że wentylatory wyciągają zużyte ciepłe powietrze i wtłaczają nowe z zewnątrz. Po drodze to wylatujące oddaje ciepło świeżemu - i to jest klucz!
Mniej zapłacimy za pracę tych wentylatorów, niż za ogrzewanie zimnego powietrza wpuszczanego bezpośrednio przez uchylone okna.

Jeśli więc nie włączamy wentylacji żeby oszczędzić na prądzie (nie wiem czy tak jest!) a zamiast tego uchylamy okna gdy jest na dworze zimno, to w sumie i tak wydamy więcej na gaz do ogrzewania niż zaoszczędzimy na prądzie.

Jeśli temperatura na dworze i w środku są wyrównane to w zasadzie można by okna uchylać bo co za różnica. Otóż niekoniecznie. Jeśli budynek jest zaprojektowany dla wentylacji mechanicznej to zwykle nie ma w nim wentylacji grawitacyjnej (czyli "kratki" + komin). Jeśli tak jest to oznacza, że po wyłączeniu wentylacji mechanicznej, nie ma... żadnej innej.
No chyba, że uchylimy okna i drzwi i od łazienek też i będziemy siedzieć w przeciągu nasłuchując co się dzieje w toaletach... Ale chyba nie po to wydaliśmy 10 mln złotych...
Emila

Re: Nowa hala - uwagi

Post autor: Emila »

Skoro "dzieci pracują" w hali za 10 mln to czego się spodziewamy. Długie pazury, wieczorowy makijaż, komóreczka i zero wiedzy/doświadczenia.
Smród w pomieszczeniach, kurz na podłodze w salce i sali, wysokie temperatury w pomieszczeniach, zero wentylacji, butelki po alkoholu w koszach. Czy ktoś ma nadzór? Na młodych należy stawiać ale w granicach rozsądku.
1234

Re: Nowa hala - uwagi

Post autor: 1234 »

Mieszkanka pisze: 19 lis 2019, 10:18 Pan od Wf każe dziesięciolatką przynosić dezodoranty!


- dziesięciolatkom
wyborca

Re: Nowa hala - uwagi

Post autor: wyborca »

Mam pytanie. Dlaczego skoro jest tak super w pośpiechu ucieka kierownik sali Pani Kasia ? już nie pracuje..........!!!!! Co się dzieje ??... a miało być tak super..........,
Agata mieszkanka

Re: Nowa hala - uwagi

Post autor: Agata mieszkanka »

A mi tam na hali się podoba. Są zajęcia dla dorosłych oraz dzieci. I to szeroka gama. Wiadomo, że nie zrobimy tutaj czegoś wow w miejscowości, gdzie jest 5 tys mieszkańców. Zawsze komuś coś nie będzie odpowiadać, albo nie będzie zainteresowania.
Ja oceniam halę pozytywnie!!!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Nowa hala - uwagi

Post autor: NT JOP »

ja tez. Gorzej z ocena gdy widzę rachunki za hale. Rozłożone na 7tys osób. nie17.
ODPOWIEDZ