Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszkańców

zyczliwy

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: zyczliwy »

[+] TEKST KTÓRY ABSOLUTNIE NICZEGO NIE WNOSI DO DYSKUSJI. BŁAGAM NIE KARMCIE TROLLA
czołem mości Panowie- w końcu bezwzględna jawność informacji zobowiązuje wiec pisze zupełnie jawnie. Oto moje spostrzeżenia:
chyba nie zdziwieni, ze jakoś nikt nie ruszył to wypełnienia tych tendencyjnych pytań w durnych tabelkach. A kto chce być pierwszy- przewodnik stada umiera pierwszy. Przecież radni to.. sami widzicie. Z namaszczenia tych nieco lepszych, bez skiniecia nie wyjda przed szereg, bo po co? narażać sie ? tu chodzi o łatwe 700 zł (?). A ci nieco lepsi to samo dno polityki krajowej. Niżej są sołectwa. I tacy mistrzowie polityki pójdą z podniesionym czołem ? jasne. Zreszta widać jak idą, pedzą. Szymanek na czele. Połowa pytań to jego program ale mimo to ma was koledzy w d. Sławek jako olej-mistrz pogadał, pokręcił, i statystyczny kowalski nie przebrnie przez te wypociny. Ale zajęliśmy stanowisko? a jakże, w razie Niemca - sławus łeb na pniu położy. Jak Zborowski.. No chyba nie wymagacie nastania w Czerniejewie XXI w? jeszcze by tego brakowało my motłoch się sadził. I TS wie o tym, wie, bo ma przykład.. DG i Was. Paradoks? nie - pragmatyka.
dziwie się ze nie ma w w pytaniach : jaką torturę zastosowałbyś na dowolnym urzędniku gdybyś miał taką możliwość?- przecież chwytliwe
ludzie maja olew na to, na te i każde tzw wybory. W Pawłowie mieliście przykład. Ludzie czują zwykła zamawiane stołków, walkę o te stołki. A wy czekacie w kolejce. Ludzie tez to czują. A ze najpierw trzeba błysnąć no bo brak pleców, wiec błyszczycie.
Zadaj pytanie w jakiej ilości chciałbyś dostarczyć kabony ludziom ze swojego okręgu nie wydajać nic ze swojej kabzy? to sie wyborcy ożywia. I radni sie ożywia. Nawet RG kabone wydaje bo musi a nie bo lubi, ale to inna liga. Stołek w powiecie potrzebny by sobie z posłami pogawędzić a nie problemy szarczków rozwiązywać.. To już było 16/17 wiek de facto czas rządów magnaterii. Panom braciom tez się wtedy wydawało ze mogą. No i mieliśmy.
Nadal czuje sie olewany przez Was Panowie bracia. Sowa, a prywatnie zapewne mistrz satyry pan KO, tez jakoś nie kwapi sie do polemiki ze mną. bo mówię prawdę, tak samo niewygodną jak Ty?
Rozsądny

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: Rozsądny »

Życzliwy, jeśli nikt nie chce z Tobą polemizować to może przemyśl to... forma, styl to kwestia gustu ale tam się nie ma do czego odnieść. Gdybym był cham to powiedziałbym bełkot, ale nie jestem ;-)
Ale mam taką propozycję do admina: niech będzie temat pt. Zasługi Pani Burmistrz i tam Życzliwy i inni zwolennicy wpiszą swoje abc. Co wy na to?
doJakubaB

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: doJakubaB »

juz troll? a jutro? Nie odpowiadajcie bo pyta. Nie odpowiadajcie bo jątrzy. Nie odpowiadajcie bo.. nie odpowiada DG.
brawo JakubieB
zobaczymy sie na zebraniu.? juz trawa... a ciebie nie ma... żeby nie przyszło ci do łba mówić, ze wiesz co tam sie działo.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: JakubB »

A do tego się odniosę: zwracam uwagę, że określenie "troll" nie jest obraźliwe. To ktoś kto zaśmieca forum niemerytorycznymi wypowiedziami. Zwracam również uwagę, że nawet te wypowiedzi nie są usuwane, tylko ukrywane: kto chce ten przeczyta.
W ostatniej wypowiedzi Życzliwego, i jak w wielu innych czytamy rzeczy które naszym zdaniem działają na generalną szkodę demokracji. Tak, demokracji. Mamy tutaj informację o tym, że wszyscy mają wszystko w poważaniu, że góra tylko walczy o stołki, że my, organizatorzy rakowo.org.pl też robimy to dla stołków, że pytania mieszkańców są durne, że kandydaci myślą wyłącznie o 700 zł i swojej kabzie. Może po prostu Życzliwy mierzy wszystkich swoją miarą?
Jak na razie to MY jesteśmy przez Życzliwego nazywani jątrzycielami, to MY zadajemy pytania. MY mieszkańcy.

Wierzę, że Ci ludzie, z każdego komitetu, chcą dla nas pracować, służyć nam swoją mądrością, doświadczeniem, pomysłami. Zachęcamy do pójścia na wybory, a nasze przedsięwzięcie ma sprawić żeby wybierali świadomie, na kompetencje, opinie, zdania, a nie na ładne buzie.

Jeśli ktoś chce to podejmie polemikę. Ma prawo, a ja mam prawo te komentarze nie na temat ukrywać (ale ich nie usuwam - powtarzam) i mam też prawo do swojego zdania i mogę prosić forumowiczów, żeby nie strzępili języka bo to, w mojej opinii, strata czasu. Zwracam uwagę, że nie zabraniam polemiki, tylko proszę, żeby jej nie było.

ps. niestety nie dałem rady dzisiaj dojechać, ale... co się działo wiedzieć będę. Spokojna głowa. Wielu nas.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: JakubB »

No i sprowokowany pojechałem :)
Fakt, sala mniejsza niż w Pawłowie, ale za to przytulniej. Niestety akurat jak przyjechaliśmy to Pani Burmistrz opuściła spotkanie.
Na prawdę nie daliśmy rady wcześniej. Ludzie mówili, że wielka szkoda, że nas nie było. Pojutrze, mam nadzieję, będziemy na czas.
Przy okazji: dziękujemy mieszkańcom za słowa poparcia dla naszej akcji. W takich chwilach na prawdę czujemy, że to co robimy ma sens i jest potrzebne.
zdumionySukcesemDG

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: zdumionySukcesemDG »

cytat ze strony danutagrychowska.pl: Czy jesteśmy winni bankom ponad 7 mln zł - oczywiście, gdyż realizując ogromne inwestycje finansowane częściowo ze środków UE musieliśmy zaciągną kredyty, zarówno na wkład własny jak i na część europejską. Na tak poważne zobowiązania każdorazowo były podejmowane uchwały Rady,a wcześniej uzyskaliśmy opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.

zaraz, zaraz, proszę zastanowić się nad obiegiem informacji (w kontekście do ukrywania, nawet częściowego). Gdyby nie awantura z Rakowem to wiedziałbym, ze to DG załatwiła nam wszystkie dotacje, sama wybudowała drogi, skwery etc . sama je sfinansowała i sama otrzymała, za to podziękowania. np.: jako gminy fair pley.

A tu proszę, okazuje się, ze cześć (?) decyzji podejmuje rada (chyba gminy bo jaka? osobista DG?) w ogóle decyzje zależą od wielu organów a p. DG tak naprawde tylko zbiera do kupy te decyzje i ... no właśnie co dalej? Ciekawe ile z tych "Sukcesów" to praca innych ludzi nie tylko podległych i zależnych od DG?
Ciekawe, ze tymi sukcesami jakoś nikt nie chce sie pochwalić. To w końcu sukcesy czy nie? A moze faktyczne DG jest tak dobra, ze ogarnia tematy od wypromowania szamba do zmiany pogody w czasie otwarcia parkingu?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: NT JOP »

Panowie proszę lokować swoje wypowiedzi zgodnie z tematami:-) oczywiście dziękujemy za, tak dobry tekst ale by nie zaciemniać idei dyskusji prosimy sztywno trzymać się tematów. (Bo moderator to pies na nietematyczne wpisy i wytropi, zadusi, rozerwie nawet gdyby Farciszek tu sie wpisał i błogosławił)
placimyKary

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: placimyKary »

za brak tego co jest w temacie zpłacilismy 39500 kary. MY mieszkancy. \czyli 3292 zł miesiecznie. Fajna pensja?
ODPOWIEDZ