Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszkańców

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszkańców

Post autor: JakubB »

Temat strony internetowej gminy przewijał się w dyskusjach wielokrotnie, głównie w kontekście dostępu mieszkańców do informacji. Padły zarzuty o to, że urząd publikuje na stronie to co musi, ale w sposób który w praktyce uniemożliwia wyszukanie pożądanych dokumentów.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: JakubB »

Odpowiedź i fragment dyskusji publikowane na podstawie notatek ze spotkania

?: Ta strona jest kompletnie nieczytelna, nie jestem w stanie odszukać żadnej uchwały.

TS: Chciałbym abyśmy o tym co się dzieje w gminie, szeroko informowali. Ja wiem, że co roku mamy spotkania z mieszkańcami, tylko, że w tych spotkaniach uczestniczy średnio 10-12 osób, a dzisiaj są nowoczesne środki przekazu jak internet. Strona internetowa powinna być jak najbardziej przejrzysta, tak żeby mieszkaniec mógł zadać pytanie poprzez stronę internetową, czy to radnemu czy burmistrzowi, o tym co się dzieje np. z finansami.

?: Proszę wpisać w wyszukiwarkę hasło „elektrownie” albo „wiatrowe”. Temat dyskutowany, być może kontrowersyjny. Wynik wyszukiwania zero. Żeby znaleźć coś na temat elektrowni wiatrowych trzeba wpisać hasło „konsultacje”. Nawet jeśli trafimy na listę uchwał, to niestety musimy je w całości przeczytać, bo nie możemy użyć komputera, żeby wyszukał informacji ponieważ urząd publikuje skany czyli obrazki, a nie dokumenty elektroniczne.

DG: Szanowni Państwo, z gustami się nie dyskutuje: jednemu się podoba synowa drugiemu teściowa. Strona internetowa jest dużo lepsza od tej która była do tej pory, przygotowała ją osoba najbardziej kompetentna. Rozmawiałam z mieszkańcami i zupełnie swobodnie odnajdują się na tej stronie.
obserwator

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: obserwator »

właśnie- informatyka znajdźcie. Fachowca, pomysłodawce, racjonalizatora. A nie experta unijnego. Takich w Brukseli mamy opór
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: JakubB »

Zwracam uwagę, że nikt z zebranych nie negował wizualnej wartości strony. Zarzuty dotyczyły po części jej struktury, a głównie sposobu zamieszczania tam informacji, a więc zarządzania stroną.

Powiedzmy, że jestem inwestorem który klika w Gospodarka -> Sprzedaż i dzierżawa nieruchomości.
Widzę treść jednego ogłoszenia w postaci skanów PDF, a następnie serię informacji o tym, że wykaz nieruchomości... został wywieszony na tablicy ogłoszeń.

Powiedzmy, że jestem inwestorem i chcę sprawdzić lokalne podatki. Klikam na Gospodarka -> Podatki lokalne.
Jestem przekierowany na BIP gdzie widzę 10 skanów PDF i, żeby sprawdzić podatki muszę w każdego kolejno wchodzić i czytać.

Wiele innych gmin prezentuje przejrzyste spisy nieruchomości, a stawki podatkowe są prezentowane w postaci prostych tabelek zawierających interesującą inwestora treść. Prezentowanie na stronie internetowej jedynie informacji o tym, że kartka z wykazem wisi na korytarzu w gminie jest według mnie sporym nieporozumieniem w kontekście pozyskiwania inwestorów.
obserwator

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: obserwator »

nikt z zebranych.. czyli która strona barykady, poborcy kasy czy ograbiani z kasy?
milcznie jest zgoda kubus.. musisz teraz trafic kiedy mileczeli a nie kiedy mówili
a pan Szujak nie mruczał swoim sposobem? napeno mruczał.. mruczanke. dla uspokojenia hehe
ale ejsli mruczał to sie zgadzał czy nie?
no i czy mruczał na temayt
słyszałem z ezabrałęs mu głos. no tos wpadł. nie zabiera sie głosu szyi. głowie mozesz ale nie szyi
a gasiarkowi nie zabrałes - fe adasiu fe
stronniczy jetes
i nie wazny jest fakt ze gasiorek startuje a szujak ustawia sie tylko do startu jak zawsze z pozycjji drugiej.
co ja gadam: Przeciez startuje. Tyle ze w parach. I w wieloboju z przeszkodam.Tylko ze robi sie z tego paraolimpiada
Marta

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: Marta »

Czuję, że pani burmistrz ma kłopoty - z poparciem kiepsko. Zrobiła ten sam błąd co Jan Kulpiński kilka lat temu - powołała niewłaściwą osobę na wiceburmistrza.
Powiem więcej, wiceburmistrz pana Kulpińskiego miał chyba trochę więcej taktu niż obecnie nam panujący. Co tu dużo mówić. Samo za siebie mówi jego poparcie w wyborach, kiedy oto kandydował na ten urząd.
Marta

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: Marta »

Rzeczywiście mruczankę, to on może potrafi mruczeć, ale nic poza tym.
Marta

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: Marta »

Pani Burmistrz, przytoczę frazeologizm o przeciwnym znaczeniu, niż ten, który wypowiedział Andrzej Kmicic. Chcę tym samym podkreślić nieudolność w działaniach, brak logiki w wywodach, butność i Pani pychę: Kończ waść, (odejdź), wstydu oszczędź!
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: kunegunda1964 »

Szkoda ze moje posty są nie wyświetlane. MAM TYLKO TERAZ JEDNO PYTANIE I OSTATNIE NIENAWIDZE CENZURY I NIE DAM SIE CENZUROWAC DROGI PANIE CZY PAN WIE ZE Droga do Rakowa jest robiona przez wice przy miejscu zamieszkania córki a radni nic nie wiedzą bo po co???? Proszę spytać wice przewodniczacego Sławka
Brzydze się cenzurą widocznie kiedyś pochwalilem i się pomyliłem teraz już wiem kto prowadzi te forum zresztą bydzie cenzura
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: JakubB »

Szanowni Państwo,
Niestety i tutaj nie udało się uniknąć lokalnych forumowych bitewek, i tak oto zostałem przez kunegunda1964 obwołany cenzorem.
Wobec powyższego wyjaśniam i tłumaczę się:

Kunegunda1964 zamieścił komentarz w którym informuje, że radni których określa inicjałami, dopuścili się czynów którymi zajmują się tzw. organy ścigania. Ponieważ radnych tych wymienił z inicjałów pisząc, że chodzi o radnych, w praktyce zidentyfikował publicznie te osoby. Nie mam pojęcia jaki jest status prawny wydarzeń o których zdawkowo wspomina Kunegunda1964, nie wiem czy są to wyroki które możemy publikować, czy trwają śledztwa, czy też są to wyłącznie wyssane z palca teorie. NIE WIEM, wobec czego, nie chcąc ryzykować sporu prawnego w sprawie o pomówienie, naruszenie dóbr osobistych czy choćby obrazę uczuć religijnych, posty te z wredną cenzorską premedytacją usunąłem.

Proszę piszmy konkretnie na konkretne tematy, omijajmy teorie spiskowe lub rzeczy o których mówić nam w sensie prawnym nie wolno.
Pisanie "a wiecie że podobno NN wziął w łapę" na prawdę jest poniżej określonego przez założycieli poziomu i nie dopuścimy, mam nadzieję, że przy Waszym współudziale, do utrzymywania na forum takich treści.

Nie jestem alfą i omegą, więc jeśli uważacie, że postępując w opisany wyżej sposób czynimy zło, to proszę o rozpoczęcie tematu o cenzurze na forum Wyborczym, ale poza nim tj. na forum "Rakowo - forum otwarte". Tam macie pełną dowolność tworzenia tematów, i tam, proponuję, o tym podyskutujmy.

W tym wątku, ten temat uznaję za zamknięty. Kontynuujemy dyskusję na temat: Bezwzględna jawność i informowanie mieszkańców
ODPOWIEDZ