Pytania do kandydatów na radnych

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: JakubB »

Miejsce na Wasze propozycje
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: kunegunda1964 »

A gdzie do kandydatów na burmistrza? Cenzorze

Moderator forum odsyła do:
viewtopic.php?f=6&t=74&p=530#p530
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: JakubB »

Czy jesteś za rejestracją i publikowaniem imiennych wyników głosowań na Radzie Gminy.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: Slawek »

Tak
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: JakubB »

Sławek bardzo dziękuję za tak szybką piłkę i absolutnie nie chcę nikomu zabierać głosu, ale jeśli wolno to mam taką propozycję, bo trochę się boję chaosu w miejscu gdzie konkret jest najbardziej wyczekiwany:
W tym temacie sformułujemy listę pytań. Następnie przekażemy (czyli pewnie ja) ją kandydatom, kandydaci odpowiedzą, a ja zamieszczę tutaj przecudnej urody tabelkę która nam to wszystko ładnie zobrazuje, włącznie z tymi którzy nie odpowiedzieli.
Zgoda?
zyczliwy

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: zyczliwy »

zapmniałeś Sławku dopowiedzieć: Tak i mam zamiar to zrobić tak i tak. Coś pichcisz tutaj kiełbaske wyborczą oj pichcisz.
Pamietaj, że ci ludzie pracuja, wiec maja słabo szerokie plecu. Wróci proza zycia i tak jak zawsze bedziesz sie musiał dogadywać. Z równymi sobie. Pamietaj o tym, zanim coś obiecasz. Bo oni (NFM) raczej nie popuszczą. Zwłaszcza, ze jestes jedynym który sobie kampanie tutaj robi.
Ale nie bój sie, pamiec ludzka nie jest długa. Choc łaska pańska na pstrym koni jeżdzi
tyle o demokracji
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: NT JOP »

W ramach pytania i odpwiedzi Zyczliwemu:
to forum ma za zadanie "pichcenia kiełbasy wyorczej"- co ja rozumiem poprzez przedsytawienie swojego programu. I dlatego:
Sławku dlaczego nie podkręcisz gazu pod ta kiełabsą i nie opowiesz nam szerzej o swoich zamierzeniach podczas kadencji. Pytania juz sformułowalismy do kandydatów na Burmistrza. Ale jak najbardziej sa to tez pytania do Ciebie.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: Slawek »

do życzliwy: lubię szczerość. Szkopuł tkwi w tym, że nie kandyduję z tego okręgu i bardzo wątpię, czy ktokolwiek z mojego wie o forum Rakowa. Co do kiełbaski - jest to oczywista oczywistość. Co do dogadywania się z innymi - akurat sprawa głosowania imiennego jest prosta - chcesz i namawiasz do tego i albo wygrywasz albo przegrywasz. Uzupełnia to Twoje "i mam zamiar to zrobić". Fajnie, że masz świadomość ograniczoności siły 1 radnego, a z drugiej strony - któryś z komitetów wygra, ktoś burmistrzem będzie - idealnie, gdy wygra ta sama grupa, wtedy radny, który ma zamiar coś zrobić ma potencjalnie większe szanse.
Podkręcenie gazu: jutro? pojutrze? dziś jeszcze chcę wyjść na cmentarz, a jutro pojechać na dalsze.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: NT JOP »

wezwana do odpowiedzi
DANUTA BUSZKIEWICZ
Pani Danuto. Nieznamy sie absolutnie (a zamierzam to zminic), ale wydaje sie Pani przesympatyczną osobą. Na zdjeciu jako jedyna prezentuje Pani naprawde rozbrajający uśmiech i emanuje radością. Myśle, że to odzwierciedla Pani charakter. Ale to myslę, a chciałbym to wiedzieć.
1.Prosze krótko przedstawić swoją sylwetke oraz ewentulne załozenia programowe.
2. Czy jako osobo zwiazana z oświatą, kulturą zdrowia i opieką społeczną ma Pani jakiś szcególny cel swojej działąności który chciałaby Pani zrealizować w tej kadencji?
3. Jakie gmina ma problemu związane z powyższymi zagadnieniami-( rodziny "trudne", uzależnieni, bezrobotni, potrzebujacy pomocy moralnej i materialnej)
4. Jak w powyzszych kwestiach wyglądamy na tle innych gmin? Jakie jest nagromadzenie takich problemów?
5. Czy ma Pani "receptę" na ich rozwiązanie? ( z charakterystyki ze strony: "otwarta na rozwiązywanie problemów społecznych", sugeruje nie tylko chęci ale też pomysły)
6. Jako położna środowiskowa styka sie Pani na codzień, z mieszkańcami. Który z powyzszych zagadnień jest wg Pani najpilniejszy do rozwiazania, który z zagadnień ma najbardziej destruktywny wpływ na społeczeństwo a który z kolei przy odrobinie (?) wysiłku można zniwelować do poziomu, no powiedzmy, prawie niezauważalności?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: NT JOP »

wezwany do odpowiedzi
SŁAWOMIR ZAKRZEWSKIokręg 8
Panie Sławomirze
DO Kandydata
1.Prosze krótko przedstawić swoją sylwetke oraz ewentulne załozenia programowe.
2 Mógłby Pan skomentować wypowiedz, którą cytuje w temacie dotycząca kosztów UMIG, a dokładnie na temat lokowania kosztów, przez co nasza gmina wydaje sie być a ponoć nie jest najdroższa w powiecie na jednego mieszkańca.
Czy faktycznie tak jest, no i czy faktycznie tak nie jest w innych gminach (chodzi o strukture kosztów)
3. jak widzi Pan sprawę zadłużenia, duzo, mało, nie odbiegamy od sredniej powiatowej, krajowej?
4. Czy byłby Pan w stanie, gdyby został Pan zobligowany jakimś hipotetycznym stanowiskiem specjalnie powołanym w UMiG, wskazać kierunek rozwoju który pozowliłby na zwiekszenie przychodów w gminie?
5. Skoro mamy fundusze sołeckie a być moze bedą i obywatelskie, jak Pan widzi rozdział środków, ilosc i sposób. Jak Pan widzi aktywizowanie społeczeństwa do obmyslania i relizacji zadań z tych środków ale też do wspólodpowiedzialności za rozsądne lub też nie, wydatkowanie tych pieniedzy
ODPOWIEDZ