Pytania do kandydatów na radnych

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: NT JOP »

Sławku uczę sie procedur,pracy gminy. I zapewne 90% społeczeństwa tez powinna sie w tym podszkolić (moze w szkołach? na religii?). Dlatego może nie zadaje w pełni -dla Ciebie- sensownych pytań. Wobraziłem sobie, że jest wniosek i to przyjety, jest kasa ale temat umiera bo nie ma nikogo do roboty:-). wróciłem do swojego języka, bo mi łatwiej:-)- czy teraz bardziej zrozumiale?
wyborcaOkreg1

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: wyborcaOkreg1 »

Wezwany do odpowiedzi:
SEBASTIAN STACHOWIAK okręg 1
Panie Sebastianie, my inżynierowie musimy się trzymać razem jak prawie mawiano w pewnym znanym filmie. Mam pytania, często podchwytliwe:
1. Proszę krótko przedstawić swoją sylwetkę oraz ewentualne założenia programowe.(skopiowałem ale pytanie ok)
2. Co Pan sądzi, radzi w kwestii uregulowania prawnego nowych dróg osiedlowych:
2.1. Wpisanie ich w sieć dróg odśnieżanych? Tak czy nie?
2.2. Wykup/odkup/przejecie ich przez gminę ? tak czy nie?
2.3. Jeżeli odpowiada Pan na tak na choć jedno pytanie, to jak zamierza Pan i kiedy, zrealizować tą obietnice?
3. Tez lubię pośmigać bicyklem ale:
3.1. Nie wymagam dróg rowerowych z najwyższych pólek. Z żadnych pólek. I wiem, że nas na to nie stać. Te mają swój dziki charakter, który bardzo lubię. Ale czy nie warto byłoby pokusić się o lepsze oznaczenie, opisy tych dróg na mapach stojących, w internecie, mapach papierowych. A może postawienie wiat odpoczynkowych, biwakowych?
3.2. Czy jechał Pan „ słoneczna trójką” czyli droga leśną nr 3? Czy przeanalizował Pan jej przebieg na mapie? Jeżeli nie to proszę to zrobić. Wbrew pozorom jest to ciąg dalszy do pytania 3.1.
3.3. Wierzeje (stowarzyszenie) wydało mapę z siecią dróg turystycznych? Dobre posuniecie? Warte skopiowania, dołożenia się?
3.4. Czy widzi Pan szanse na "stanie sie gminy" gminą turystyczną? Tak lub nie; to dlaczego?
4. Polska jest jednym z krajów gdzie turystyka wędkarska jest to bardzo popularna forma rekreacji. Co z naszymi ( niekoniecznie gminnymi) stawami, jeziorami? Czy ten kierunek nie wart byłby nagłośnienia, w celu bezpośredniego lub pośredniego zwiększenia dochodu gminy?
5. Wiem, ze w czasie wojny na tych terenach były magazyny amunicji. Czy wstęp do lasu nie grozi natknięciem się na takie pozostałości? Wiem też, ze jest wokół tego tematu zasłona milczenia by nie ściągać zbieraczy militariów. Ale czy nie należy, nawet ogólnikowo poinformować o zagrożeniu mieszkańców?
6. Czerniejewo jest słynne w ościennych województwach jako wspaniały rejon grzybiarski (jeżeli o tym Pan nie wie to informuje) . Może byłby to świetny kierunek inwestycyjny, pod patronatem UMIG ? (szerzej o tej gałęzi , w gazecie Agora z Września)
7. Mamy na terenie gminy gniazdujące Bieliki. Wiem, ze akcja zainstalowania kamery podglądającej narodziny i wzrost Ptaków osiągnęła niebywałe rankingi popularności. Strona publikująca podgląd na żywo zarobiła niemałe pieniądze. Co Pan o tym sadzi? Może coś takiego na stronie gminy lub osobna strona pod patronatem UMiG? Dodatkowym atutem mogłoby być zwiększenie zainteresowania młodzieży tematyką ekologii a zapewne i pozyskanie środków wspomagających tą akcje. Czy jednak nie widzi Pan sensu w skupianiu się na tym kierunku?
zaOnaLipki

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: zaOnaLipki »

Wezwany do odpowiedzi:
JACEK SIWKA okręg 7
1. Proszę krótko przedstawić swoją sylwetkę oraz ewentualne założenia programowe.(tak samo: skopiowałem)
2. co z placem zabaw w stylu parku angielskiego? kończymy co zaczęto? rozbieramy i przesuwany w bardziej dogodne miejsce? siadamy i załmujemy ręce? Jak Pan zamierza pomóc sołtysowi?
3. okrzyknął Pan jednego z mieszkańców Rakowa, tego najaktywniejszego (chyba bo nie chce nikogo obrażać:-)) najmądrzejszym człowiekiem. Nie czuję się również nazbyt głupi:-), stad pytanie: czy nie obawia się, że apodyktyczność i bądź co bądź samodzielność ale tez duza zdolność i chęć do krytyki uniemożliwi Panu działanie z tzw grupą Rakowską (dobry nazwa no nie)?
4. Czy przyjrzy sie Pan dotychczasowym inwestycja z funduszy sołeckiego? czy będzie Pan popierał auto- inicjatywy sołtysa, który bez konsultacji zainwestował w krzyż, chodź np plac zabaw leży i kwiczy?
5. czy fundusz sołecki będzie można wykorzystać by np zatrudnić kogoś z sołectwa (proponuje jakubaB) na umowę - zlecenie by dbał (np.:kosił) o w/w plac zabaw?
6. Czy wpadnie Pan do nas na kiełbaskę (z własną oczywiście). Jeśli tak to kiedy?
Myslacy

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: Myslacy »

Czytam to wszystko i własnym oczom nie wierze!!! Myślicie, ze kandydaci do rady, na burmistrza nie maja co robic tylko zaglądać na jakaś stronę i odpowiadać na pytania bo Tobie/Wam sie chce?!?! Maja nie robic nic innego tylko odpowiadać na jakies Wasze zachcianki, bo Wam chce sie sensacji?!? Przeglądać wszystkie portale i strony gdzie cos moze o nich byc?!?! Otrzasnijcie sie ludzie!!! Jakby mieli wszędzie na wszystko odpowiadać, to kiedy mieliby sie zając problemami gminy??? Macie pytania, sa spotkania wyborcze, przyjdzie, zapytajcie, otrzymacie odpowiedz!!! Czy to jest jakaś oficjalna strona wyborów samorządowych?!? Myślcie i nie róbcie z siebie juz nie powiem kogo, bo tak Was ludzie zaczynaja odbierać. Podajcie sobie ręce z Panem K.O., bo szukacie tylko taniej sensacji i sztucznego szumu!! Zeby było jasne, nie jestem za żadnym z kandydatów na burmistrza, ani jeden ani drugi nie jest odpowiedni!! Ale takich tylko mamy i nic z tym nie zrobimy!! A zamiast zajmować sie głupotami, sensacjami i wymagać od kandydatów, zeby byli na każde Wasze zawołanie, to lepiej sie ruszcie 16.11 z domów i idźcie do urn!!! Narzekać kazdy potrafi a ruszyć sie zeby zagłosować to sie nie chce!!! Pozdrawiam i zacznijcie myślec!!!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: NT JOP »

proponuje napisać coś nowego zamiast kopiować. Może pytanie do radnego skoro jesteśmy w tym temacie? no chyba ze to co napisałeś to pytanie do radnych, I chyba tak jest skoro tytułujesz sie myślącym.. W takim razie czekamy na odpowiedz od radnych.
Myslacy

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: Myslacy »

Jezeli bede miał pytanie do kandydatów na burmistrza czy radnych to żądam im je osobiście, potrafię sprawdzić gdzie i kiedy sa spotkania wyborcze!! Nie bede sie posługiwał jakimś forum, ani tym, ani żadnym innym!!! Nie bede anonimowy, jezeli bede chciał sie czegoś dowiedzieć!!! I nie bede oczekiwał, zeby kandydaci siedzieli tylko przed komputerem i odpowiadali na wszystkie pytania, na każdym forum, każdej stronie itd. Maja oni rownież swoje zycie, bo z diety radnego raczej nie wyżyja!!! Macie pytania, po to sa spotkania przedwyborcze a nie jakies fora gdzie wypowiada sie jakies 20-30 osób na 8000 mieszkańców gminy!!! 16.11 wszyscy do urn!!! Do tego powinniście ludzi zachęcać!!!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: NT JOP »

Kolejny raz obnażasz brak wiedzy o naszych działaniach a jednak masz czelność krytykować. Na następnym spotkaniu postaram się być, przyjdź posłuchaj, i wróćmy do dyskusji. Nie kłótni. Działamy również w imieniu tych którzy z jakiegoś powodu nie mogą uczestniczyć w bezpośrednich spotkaniach. Przeciwdziałamy izolacji takich osób. Pomożesz nam?
Myslacy

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: Myslacy »

Nie mam zamiaru Was krytykować!! Ale spojrzenie logicznie, sensownie i trzeźwym okiem na to!! Nie możecie kandydatów do niczego zmuszać i grozić im jakimś napietnowaniem!! Nie możecie wymagać od nich, zeby odpisywali na każda Wasza zachciankę, pytanie!! Jezeli zadacie je wprost, na zebraniu z pewnoscia otrzymacie odpowiedz!! Możecie i powinniście zachęcać mieszkańców, kandydatów do dyskusji!!! Nie im grozić!!
Myslacy

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: Myslacy »

Chcecie działać w imieniu innych ludzi? Super!!! Popieram w 100%!! Ale przyjdźcie na zebranie, zadajcie pytania i przede wszystkim idźcie zagłosować!!! Nie oczekujcie, ze kandydaci beda czekać tylko na nowy post i szybko pisać bo Wy tego chcecie. Bądźmy normalni...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Pytania do kandydatów na radnych

Post autor: NT JOP »

Szczerze mówiąc jest to moim marzeniem. Ale tez znam realia, dlatego informujemy na tyle wcześnie by każdy miał szanse zdążyć.
ODPOWIEDZ