Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: NT JOP »

no nie jesteś. skoro ktoś wyraża akces do tak poważnej funkcji, to raczej nie powinien w połowie rzucać zabawkami i tupać nóżka, bo nagle odkrył reguły.
Ponadto Myślący dziękuje ci, bo dzięki tobie odkryłem poważne uchybienie w stosunku do Pani Danuty Grychowskiej. Wybacz tego nierozgarniętego. Przepraszam

Pani Danuto
Dziękuję, ze włączyła się Pani do naszej akcji dialogu publicznego na wszystkie bolączki gminy i to za pomocą swojej strony która zapewane ma szeroki dobór wśród społeczeństwa. W imieniu NFM dziękuje.
Myslacy

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: Myslacy »

Nie jestem na bieżąco, czyli kazdy z kandydatów został zmuszony do kandydowania, było to jego obowiązkiem?? To o innych wyborach chyba mówimy... A nikt jeszcze, przynajmniej z tego co wiem, zabawkami nie rzucił. Chcesz/chcecie odpowiedzi, powtórzę sie, przepraszam, przyjdźcie na zebrania!!! Mnie tez interesuje los gminy, ale nie zakładam kolejnego forum, po to tylko zeby cos pisać i szukać sensacji!! Chcieliście zrobic forum na szersza skale, trzeba było zając sie tym wczesniej, a nie dwa tygodnie przed wyborami!! Teraz dowiedzieliscie sie, ze sa wybory?!?! Trzeba było ludzi wczesniej zachcecac do rozmów na temat rozwoju gminy!!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: NT JOP »

nie śmiem nawet zgadywać co na to te 20-30% wyborców. Myślę, ze w jakiś sposób, ludzie zamieszczając tu swoje opinie pomogli podjąć decyzje innym, lub choćby dać do myślenia. A to dla mnie już sukces. I zaszczyt. Ostatni raz odpowiem- zapraszam na następne spotkanie.
Myslacy

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: Myslacy »

Nie 20-30% tylko 20-30 osób!! A to jest jakies 0,4% mieszkańców Gminy!!! Jest to zdecydowana różnica!! Sukces?!? Pewnie, nie neguje tego!!! Wręcz przeciwnie, bardzo szanuje!! Chodzili tylko o rozsądek, wasze wypowiedzi, zmuszanie, pietnowanie do wypowiadania sie kandydatów!! Zachcecajcie, nie zmuszajcie!!! Bo będziecie odbierani, tak jak pisałem wczesniej, jak Pan K.O., a wierze, ze o taki rozgłos Wam nie chodzi i działacie w dobrej wierze dla gminy a nie z jakiś prywatnych pobudek!! Dlatego zachęcanie, nie szukające sensacji a wiecej ludzi bedzie chciało podjąć dyskusje merytoryczna na tym forum!!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: NT JOP »

dziękuje za to obiektywne spojrzenie na nasze forum. Dziękuję za merytoryczna odpowiedz i dyskusje.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: JakubB »

Myślący: ależ my jeździmy na te spotkania. Ja byłem na dwóch i pół bo dzisiaj się poważnie spóźniliśmy. Pojutrze też będziemy.
W Rakowie trzymaliśmy kandydatów około 3 godzin zdaje się. Była lista pytań i kolejne odpowiedzi a w zasadzie wypytaliśmy tylko kandydatów na burmistrza. To są właśnie te pytania pod którymi dyskusja toczy się na forum. Oczywiście nie wszystkie: chcieliśmy publikować kolejne i pewnie to zrobimy, ale odzew był taki, że teraz czas wypytać kandydatów na radnych.

Dzisiaj byliśmy, niestety późno, i chcieliśmy te pytania zadawać ale wspólnie doszliśmy do wniosku, że jeśli zadamy wszystkim będącym tam kandydatom te same pytania to będziemy tam siedzieć do rana. Praktyczniej jest jeśli każdy kandydat poświęci pół godziny na napisanie maila, a my to opublikujemy. Raz, że pytania nie będą wracać, a dwa, że wszyscy Ci których na tych spotkaniach nie ma, też się dowiedzą jak myślą kandydaci.

Byliśmy w Rakowie, w Pawłowie i w Goraninie. Na sali, pomijając kandydatów jest może w szczycie z 20 mieszkańców. To jeżeli sołectwo ma 300 mieszkańców a przychodzi 15 osób to masz 5% ludzi. A my w ciągu ostatnich 7 dni mieliśmy ponad 16 tysięcy odsłon. Może komunikat, że poinformowanie o tym kto nam nie odpowiedział jest mało grzeczny, ale do wyborów zostało 1,5 tygodnia i nie bardzo jest czas na konwenanse. Następna taka okazja do pytań i deklaracji za 4 lata. A czy wymagamy zbyt wiele? A czy w gminie jest jakaś gazeta, tygodnik, jakieś lokalne medium którego rolę my zastępujemy? O ile wiem nie ma czegoś takiego. Czy są inne strony internetowe, w ogóle ktokolwiek jeszcze kto publicznie zadaje pytania (przez publicznie rozumiem w tej chwili publikę większą niż 0,19% mieszkańców gminy w ramach spotkania wyborczego)? Czy 16 tys odsłon to wystarczająco dużo, żeby nalegać na odpowiedzi? Naszym zdaniem tak. Nawet gdybyśmy doszli jutro do wniosku, że już nam się nie chce tego ciągnąć to, wobec takiej ilości oglądających, nie bardzo możemy przestać. Było by to po prostu po ludzku trochę świństwo.

Pytania które zadajemy są w naszej opinii merytoryczne. Staramy się nie szukać sensacji, i wierz mi proszę Myślący, że sporo ich odrzucamy, ale podkreślam, że pytania pochodzą przede wszystkim od mieszkańców. Byliśmy rozmawiać w trzech wsiach i słyszeliśmy: z zapytajcie o to, a zapytajcie o tamto. Tylko nie mówicie, że to myśmy pytali. Więc my pytamy. Ludzie chcą wiedzieć czy radny będzie za kolejną fermą norek, czy gmina będzie odśnieżać drogi, czy będą pojemniki zbiorcze na śmieci. Ja wiem, że to często nie są rzeczy ważne, kluczowe czy nawet marginalne ale są, i ludzie tym żyją i to ich interesuje.

Robimy coś bezinteresownie, poświęcamy swój czas. Może nie wszystko robimy idealnie, pewnie większość można by było zrobić lepiej ale tylko na tyle nas stać i robimy to również dla Ciebie, jeśli jesteś mieszkańcem tej gminy. Przepraszamy jeśli coś zrobiliśmy źle, prosimy więc o więcej wyrozumiałości, bo staramy się nie tylko zachęcić do wyborów, ale do świadomych wyborów.

Mam prośbę, całkiem i zupełnie na poważnie: Czy jeśli zadasz pytanie na spotkaniu to mógłbyś przesłać do nas mailem treść tego pytania i odpowiedzi? Może to pytanie zainteresuje kolejnych kilkadziesiąt osób które dzięki niemu, tym świadomiej, podejmą wybór przy urnie.
czyzyk

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: czyzyk »

i gedzie te odpowiedzi kiedy beda?
doCzyzyka

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: doCzyzyka »

Pani burmistrz zobowiązała sie w sobotę odpowiedzieć na Wasze pytania
Natomiast mimo prawie przypalania ogniem od p. Szymanka obietnice otrzymaliśmy, ale ze do wyborów zdąży. Może wybrać inny rodzaj tortur? co myślicie? Czy to nie ta epoka, i nie te metody?
nt jop
Anna

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: Anna »

doCzyzyka pisze:Pani burmistrz zobowiązała sie w sobotę odpowiedzieć na Wasze pytania
Natomiast mimo prawie przypalania ogniem od p. Szymanka obietnice otrzymaliśmy, ale ze do wyborów zdarzy. Może wybrać inny rodzaj tortur? co myślicie? Czy to nie ta epoka, i nie te metody?
nt jop
Czy pani burmistrz odpowie na pytania tutaj na forum? I jeszcze istotna kwestia - czy odpowie na temat? Bo z tym ma również duże problemy.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Raport o kandydatach na radnych i burmistrza

Post autor: NT JOP »

odpowie na pytania. Tam, nie ma mozliwosci ominięcia tematu
ODPOWIEDZ