Spotkanie w Pawłowie

Bolek

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Bolek »

Może to nie zupełnie w temacie, ale jeśli mowa o stronie burmistrzowie, to coś nowego znów zaprzecza słowom Pani Burmistrz.

http://burmistrzowie.pl/kontrowersje/ni ... a-uchwala/
Sowa
Posty: 48
Rejestracja: 30 paź 2014, 8:15

Re: Pan Szymanek: Bezwzględna jawność i informowanie mieszka

Post autor: Sowa »

Tomek pisze:Jako uczestnik spotkania w Pawłowie chciałbym się podzielić kilkoma refleksjami .Własciwie zgadzam się Pawłem w ocenie zebrania i w ramach uzupełnienia odniosę się najpierw do wystąpienia kandydata do powiatu Pana Rajmunda.W trakcie swojego wystąpienia opowiadał o tym jakim jest filantropem i dobroczńcą i lokalnym patriota ,ile to nie ofiarował z tego co pamiętam to padła łaczna kwota tych darowizn na poziomie 700 tys na rzecz społeczności gminnej,opowiadał czego to nie ufundował a to 2 drogi(w znacznej części prowadzące do własnych ferm Norek) a to co najciekawsze zostawił na koniec swojej wypowiedzi a mianowicie stwierdził ze warunkiem kolejnych darowizn będzie jego wybór na stanowisko radnego powiatowego (poza organizowaniem Wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych która to inicjatywa będzie mimo wszystko organizowana).Jeśli pan Rajmund jest takim bezinteresownym filantropem to w takim razie po co taki warunek przecież mógłby pomagać mieszkańcom dalej niezależnie od zajmowanego stanowiska po które sięga przecież jak sam mówi nie dla pieniędzy.A tak na marginesie efekty uboczne w postaci przelazliwego SMRODU w okolicy swoich ferm odczuwają wszyscy którzy tam mieszkają lub przemieszczają się ,przepraszam nie wszyscy wyjątkiem jest Pan sołtys Pawłowa którego spektakl oddawania pokłonów panu Rajmundowi przejdzie do historii.Kontynuując odniosę się do wystapien kolejnych kandydatów a właściwie kandydatek do powiatu Pani Kulpińskiej i Winiarskiej ,miałem wrażenie ze obie Panie właściwie to przepraszaja Pana Gasiorka że w ogóle odważyły się kandydować i że właściwie to nie sa dla siebie konkurencją (to jest Potega) wyni

Jeśli faktycznie Pan Rajmund uzależnił ponowne otwarcie swojego szlachetnego serca od wyniku wyborów i jego wyborczego sukcesy, to znaczy, że jego altruizm jest iluzją.
Albo chce się pomagać i wspierać swoją szlachetnością innych, albo nie.
Pomoc nie jest obowiązkiem, lecz wolą płynącą z głębi serca. Takie wypowiedzi (jeśli słowa faktycznie padły) obecnego "sponsora" poddają jego dotychczasową szlachetność pod wątpliwość.
Przypuszczalnie nie wszyscy posiadają predyspozycje bycia lokalną "MATKĄ TERESĄ Z KALKUTY".
Jeśli nawet ktoś pomaga innym, rezygnując z diety radnego, sponsorując wyżywienie kilku dzieci w szkolnej stołówce, to chyba nie powinien o tym mówić głośno w swojej kampanii wyborczej.
To nie są argumenty wyborcze. Lepiej chyba wykazać, że jest się przedsiębiorcą który najlepiej w regionie wynagradza swoich pracowników.
hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: hania pirania »

Slawek pisze:I przez szybkość pominąłem w roli aktywisty księdza. Przepraszam.
Panie Sławku Ma pan rację Przepraszam zasięgnęłam trochę wiedzy w tej sprawie faktycznie jest dosyć dobrze na pewno lepiej jak w innych wioskach gminnych.
tomek

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: tomek »

W odpowiedzi na post sowy.Te słowa naprawdę padły.może ktoś to jeszcze potwierdzi z uczestników spotkania Pawłowie na razie "musisz" wierzyć na słowo,zreszta dzisiaj byłem na spotkaniu w Czerniejewie i na koniec długiej listy darów na rzecz społeczności gminnej padły słowa cytuję :nawet jeśli nie będę dalej radnym to będę dalej TYLKO organizował wigilję dla samotnych.Czyli trochę inaczej powiedziane ale sens ten sam (być może sam Pan Rajmund zorientował się że się w Pawłowie zagalopował albo Jaśnie nam Panująca mu tak podpowiedziała)z tymi podpowiedziami to komiczna historia która opowiem jak będzie przez admina utworzony temat spotkania w Czerniejewie.
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: kunegunda1964 »

Z podpowiedziami pani DG do pana Rajmunda to prawda kartki kartki co jeszcze zrobił
Paweł

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Paweł »

Pozwólcie na przemyślenia. Wielki sponsor jest tu obiektem zainteresowań. To nie tak - on lubi się pochwalić i ma do tego prawo i niech sobie korzysta z tego. Dziękuję za to co Pan zrobił. Serio. Ale co jest z burmistrzem, z kandydatami do rady, z sołtysem z Pawłowo? Mówią jak uzależnieni. Nikt mi nie powie, że nie ma SMRODU. Nikt mi nie powie - norek na wolności nie ma. Co się stało z Wami popierającymi DG? Czy naprawdę nie widzicie i nie czujecie minusów? Jeszcze kilka dni temu nie wiedziałem kogo wybrać. Teraz wiem, bo pokazaliście wyborcom ich miejsce. Liczą się dla Was tylko pieniądze, które daje ten szlachetny pan. Nie umiecie sami tych pieniędzy zdobyć i się płaszczycie.
Do Rajmunda mam żal - powinien zostać burmistrzem. Mogę się założyć, że urząd byłby tańszy, dostępniejszy i skuteczniejszy. Dlaczego Pan pomaga DG? Jeśli jest tak wartościowa to czy musi się tak pokładać przed Panem? Czy gminą ma rządzić marionetka czy osobowość? Nie wierzyłem w opowieści radnych popierających Szymanka n.t. działań DG - unikania odpowiedzi, kluczenia, cenzury i autozachwytu. Ale widzę coś gorszego. Na Pana plecach chce nadal rządzić Czerniejewem - człowiek kochający miasto Wrześnię.
Ludzie obudźcie się.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

Paweł, Tomek- dlaczego anonimowo? nic wam nie brakuje.. powiem brutalni. Te mądre słowa padające pod własnym nazwiskiem zrobią wrażenie. Jesteście z Czerniejewa czy nie? to Wasze życie czy ...?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

Panowie... betonowe jaja. nie ma pól środków. Chcemy by było lepiej? Dzisiejsi "ONI" tez są do dogadania. Prawda pani DG, Panie Rajmundzie, Panie Szymanek?
Tak jak powiedziałem: uczymy się szybko. Wiec dogadajmy się w imieniu ludzi tej gminy. Wy, mieszkańcy się dogadajcie. Tutaj. Póki macie taką możliwość
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Slawek »

Nagroda Onuphrius za zaangażowanie w życie społeczne. Mógłbym na tym skończyć, ale ..... ksiądz proboszcz jest otwarty na ludzi i dla nich pracuje. Od 8 lat jest proboszczem parafii Pawłowo. Dożynki, piknik rodzinny, Dzień Kobiet, święto Niepodległości, śpiewanie kolęd, zabawa św. Mart - to są jego pola działalności publicznej (poza oczywiście najbardziej podstawową i ważną działalnością duszpasterską). Nie wiem, czy czegoś nie pominąłem, ale od lat współpracuję i co nieco wiem. Przez kilka lat działania dotyczyły Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Dożynek - przedstawienia na wysokim poziomie kulturalnym. Potem, jakoś tak stopniowo doszły Dzień Kobiet i Piknik Rodzinny. W końcu Spotkania Patriotyczne i Kolędy. Początkowo opierano się na dzieciach i młodzieży, potem doszli dorośli. Gdy powstał chór Kwiaty polskie to wytworzyła się inna jakość działań. Proboszcz jest zwornikiem wielu aktywnie pracujących ludzi od sołtysa po "szarą myszkę" i w mnie. W sumie to ja nawet nie wiem, co mam napisać. Bo jak opisać człowieka, do którego dzwonię o 22 i się pytam, czy nie ma jeszcze jednego kontusza? (dziś na ulicach zrobiliśmy happening z okazji Dnia Niepodległości) i idę do niego później, a on z uśmiechem mnie wita, gości i strój znajduje? Mogę tylko podziękować.
Kris
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:39

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Kris »

NT JOP pisze:Paweł, Tomek- dlaczego anonimowo? nic wam nie brakuje.. powiem brutalni. Te mądre słowa padające pod własnym nazwiskiem zrobią wrażenie. Jesteście z Czerniejewa czy nie? to Wasze życie czy ...?
bo działa na "dwa fronty" :)
ODPOWIEDZ