Spotkanie w Pawłowie

Parafianka

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Parafianka »

.
Slawek pisze:Nagroda Onuphrius za zaangażowanie w życie społeczne. Mógłbym na tym skończyć, ale ..... ksiądz proboszcz jest otwarty na ludzi i dla nich pracuje. Od 8 lat jest proboszczem parafii Pawłowo. Dożynki, piknik rodzinny, Dzień Kobiet, święto Niepodległości, śpiewanie kolęd, zabawa św. Mart - to są jego pola działalności publicznej (poza oczywiście najbardziej podstawową i ważną działalnością duszpasterską). Nie wiem, czy czegoś nie pominąłem, ale od lat współpracuję i co nieco wiem. Przez kilka lat działania dotyczyły Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Dożynek - przedstawienia na wysokim poziomie kulturalnym. Potem, jakoś tak stopniowo doszły Dzień Kobiet i Piknik Rodzinny. W końcu Spotkania Patriotyczne i Kolędy. Początkowo opierano się na dzieciach i młodzieży, potem doszli dorośli. Gdy powstał chór Kwiaty polskie to wytworzyła się inna jakość działań. Proboszcz jest zwornikiem wielu aktywnie pracujących ludzi od sołtysa po "szarą myszkę" i w mnie. W sumie to ja nawet nie wiem, co mam napisać. Bo jak opisać człowieka, do którego dzwonię o 22 i się pytam, czy nie ma jeszcze jednego kontusza? (dziś na ulicach zrobiliśmy happening z okazji Dnia Niepodległości) i idę do niego później, a on z uśmiechem mnie wita, gości i strój znajduje? Mogę tylko podziękować.
Sławku,fakt dużo się dzieje w Pawłowie kulturalnie jednak wydaje mi się że to w większości jest Twoja zasługa....może i konsultujesz z księdzem Mariuszem pomysły na dane wydarzenia ale wiem,że to Ty prowadzisz te próby a ksiądz Mariusz przygląda się z boku,Ty jesteś tym który wymyśli i zrobi i nie jest to tylko moje zdanie ale wielu ludzi tak to odbiera.I dlatego,że tak jest możesz zadzwonić do księdza o 22 i zostaniesz przyjęty z uśmiechem i ugoszczony a nawet kontusz dodatkowy się znajdzie...ale tylko dla Ciebie.....bo "szare myszki"cokolwiek by chciały czy potrzebowały maja ogromny problem żeby się dodzwonić do księdza Mariusza..i to też jest nie tylko moje zdanie.Poza tym odnoszę wrażenie że dużo więcej dzieci,młodzieży czy osób dorosłych angażowałoby się w te działania kulturalne gdyby nie to że ksiądz dzieli parafian na tych bardziej lubianych i mniej lubianych.Awydaje mi się że rolą Duszpasterza jest łączenie a nie dzielenie.Pod rozwagę.....
Kris
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:39

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Kris »

"Samochwała w kącie stała i tak nam opowiadała ........
Marek
Posty: 18
Rejestracja: 08 lis 2014, 0:30

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Marek »

do Tomek

czy aby sfera publiczna to tylko władza i ewentualanie kandydaci ? ;) Standardy zachowań obowiązują wszystkich (zwłaszcza te etyczno-moralne). Wtedy można dokonać oceny innych. Mało znaczące są dla mnie wypowiedzi i pytania osób o wątpliwej reputacji. Tradycyjnie chcą pojątrzyć i mieć swoje kolejne przysłowiowe "5 minut".Oprócz standardów zachowań na STYKU sfera publiczna-biznes jest jeszcze STYK sfera prywatno-publiczna (oby nie zaiskrzyło). najbliższe zebranie??? jasne. w końcu to dzień wolny dla wielu (chociaż tu zastanawia mnie czy tak do końca?!)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

do zobaczenia w takim razie na spotkaniu
Ciekaw jestem czy TS nadal będzie atakował ta sama linia taktyczna
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: kunegunda1964 »

Kiedy i gdzie TS atakował? Pokorny nie odpowiadający na temat patrz telefony SMS wysyłane źeby w Izraelu było dużo ludzi na spotkaniu. Trzeba było zaprosić KO i usadowić go przry stole nikt go nie zna przedstawił by dokumenty prawdziwe zresztą co przedstawia na swojej stronie o takiego radnego MW i G T i było by dobrze Panie TS pan nie kapowal KO tylko się dziwię ze pani DG nie widzi źe kret jest gdzie indziej. Dlaczego bo UMIG Czerniejewo nie jest tak róźowo jak jaşnie pani przedstawia są przecieki złośc i nienawiść
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Slawek »

klask, klask, klask
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

z tymi sms to nie kumam- ja bym akurat powiedział, że świetny sposób. Przecież każda ze stron wręcz ma obowiązek zaktywizowania swoich wyborców. A wybór środka. no mamy 21 w wiec sms tez w to sie wpisują. Naprawdę nie rozumiem tego zarzutu.
Kunegunda jesteś urodzonym rewolucjonista
Wiesz dlaczego moderator cie usuwa?
bo szastasz nazwiskami, jakimiś "faktami", ale nic nie jest do udowodnienia. Powołujesz sie na KO. Weż zobacz jak on to robi. W rękawiczkach. A i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi. To forum to nie pudelek, nie gazeta skandale. Opieramy sie na faktach i jeśli jest podejrzenie o sprawę karna ale nie ma wyroku to my go nie wystawiamy. Takie zasady. Bo to nie przelewki i niem zamiaru łazić po sadach i wyjaśniać próby pomówienia.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

napisze wprost, bo bycie delikatnym przynieść możne złe odczytanie intencji.
Kunegunda. Mam w d... kto z kim za rękę chodzie, kto z kim i gdzie sypia. Jeżeli cokolwiek cos wnosi więcej do tych tematów które zostały postawione, to wal i miej w d ... konwenanse. Jeżeli nie dotyczy, a włazisz w kogoś życie prywatne. To właź sam.
Pewnie większość, włącznie z komitetami myśli o co nam chodzi, co chcemy ugrać bo przecież nie można być tak naiwnym i sadzić ze to nasze pohukiwanie coś da, zmieni. Niestety, ja uważam, że zmieni wiec pohukuje. Bo Walczę tez o siebie. Bo tu mieszkam.
Anna

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Anna »

NT JOP pisze:napisze wprost, bo bycie delikatnym przynieść możne złe odczytanie intencji.
Kunegunda. Mam w d... kto z kim za rękę chodzie, kto z kim i gdzie sypia. Jeżeli cokolwiek cos wnosi więcej do tych tematów które zostały postawione, to wal i miej w d ... konwenanse. Jeżeli nie dotyczy, a włazisz w kogoś życie prywatne. To właź sam.
Pewnie większość, włącznie z komitetami myśli o co nam chodzi, co chcemy ugrać bo przecież nie można być tak naiwnym i sadzić ze to nasze pohukiwanie coś da, zmieni. Niestety, ja uważam, że zmieni wiec pohukuje. Bo Walczę tez o siebie. Bo tu mieszkam.
Jeszcze nie wiesz o co chodzi w tej gminie?? Zadajesz pytania? - jesteś wrogiem władzy! Za dużo wiesz? - jesteś wrogiem! Za dużo mówisz, piszesz - jesteś wrogiem i na pewno chcesz coś ugrać!

Wspomniany KO odwalił kupę dobrej roboty. Próbowałam dociec dlaczego, jakie miał motywy tego działania jednak czasochłonnego. Niestety do tej pory nie wiem kto komu zaszedł za skórę, kto komu zaszkodził. Dlaczego, od czego zaczęła się ta cała walka między KO a DG? Chciałabym to wiedzieć by móc uczciwie ocenić. Póki co źródła przemawiają na korzyść KO a DG uparcie milczy w tej sprawie (pytałam też na jej stronie internetowe) tzn pisze jedynie, że KO "ma na co sobie zasłużył". Może jakieś prywatne porachunki mają? Mam wrażenie, że tego nie wiedzą zarówno przeciwnicy jak i "wspólnicy" DG.
A tutaj jeszcze do poczytania:
http://wrzesnia.info.pl/g/nekla/item/57 ... rychowskim
http://romangrychowski.pl/
ODPOWIEDZ