Spotkanie w Pawłowie

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

Taka powinna być rola kościał poprzez ich przedstawicieli. Nie ma w narodzie nienawisci do kosciałoa.. a Juz napewno nie do wiary, jak jet to lansowane. Ale to idywidualna sprawa każdego. Dziekuje ksiedzu za ta społeczną walkę.. Tak jak urzekł mnie dzisaj "strazak". To sa ludzie, sól tej ziemi. Cicho lecz skutecznie. Nadaje im tytuła cichocimenych 21 w. Tylko co ja mam za czelność cos nadawać? własnie. Rzucam projekt. Nadajemy tytuł??
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

kris.. oświeć mnie. Co rozumiesz przez te dwa fronty. Ja naprawde jestem nowy (realnie mieszkam 4 lata) tutaj i ni bata nie kumam
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Slawek »

Rozumiem, że ciekawość jest wielka. Rozumiem, że człowiek chce wszystko wiedzieć. Ale podanie imienia dla osób wiedzących jest wystarczające. Pozwólcie im pisać to co myślą, a cenne to myśli. Dla kogoś z Pawłowa to dość jasne kto pisze.
Kris
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:39

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Kris »

Sławek jasne jest nie tylko dla kogoś z Pawłowa. Pozwolić pisać...... W końcu mamy demokrację! jednak między wyrażaniem mysli a pomówieniami wynikającymi z zawiści i złośliwości jest zdecydowana różnica. Proszę nie mieszaj kościoła do polityki.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: NT JOP »

grafomania:
Sławek- z wygladu i zachowania belfer. Akurat tak sie składa ze dzieki szkole a dokładnie ZSZ nr 2 w gnieznie wyszedłem "na ludzi". Tak. wspaniali ludzie tam byli. Nauczyciele. bez kadzenia ale tez bez opisu swojego zycia.A na pewno nie bede opisywał rozdrozy swego zycia choc pewnie nie jednego by to zaskoczyło.
Sławku, pomimo tego ze jestes belfrem w 100%, w społeczeństwie, wśród młodych raczej kpina. lecz mysle ze to próba.Ty jesteś tym, których ja zapamietałem z ZSZ2. NIewiem czy sie nie osmieszam tym wyznaniem ale ... wierze, że prawdziwy pedagog (nauczyciel-kumpel, luzak) wiecej zdziała niz oficjalna papka nakazowo-zakazujaca.
bez kadzenia. Bez podziałow politycznych. Prowadz nas (lub choćby tylko mnie) przez meandry samozradności.
Parsknąłem dzis parawie smiechem. Rady powiaty, rady gminy... kraj rad. Tyle, ze tutaj to działa.
Byłem kilka lat komendanet szczepu harcerskiego w gnieznie. Dzieki Ani (obecnie mieszkance Pawłowa) szczep działał wiele lat po moim... braku decyzji na odejcie a tez braku działania. Ona zdjeła mi z barków ciezar który myslałem ze uniose.. ale juz nie niosłem. A byłem odowiedzialny za 150 osób bo tyle wynosiła liczebnośc szczepu. Aniu, dziekuje z podjełas "meska" decyzje o zdjeciu mnie z tej funkcji. Bo to nie ja to tworzyłem, za tym stało grono ludzi. To tworzyli konkretni kudzie.. ale wymogiem struktury było mieć 1 odpowiedzialnego. A przeciez stałem sie figurantem. W pewnym momencie sentyment nie moze zaciemnać faktóws. Daltego jestem Ance wdzięczny za ocalenie... mnie-harcerza i szczepu. Terminologia harcerska do wgladu na wikioedii :-p
Opowiesc na wskrosć prawdziwa a odnosze to do sytucji w Czerniejewie.
Marek
Posty: 18
Rejestracja: 08 lis 2014, 0:30

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Marek »

do Tomek
gołym okiem widać, że nie byłeś w Pawłowie i nie uczestniczysz w spotkaniach. W Pawłowie nie było Winiarskiej tylko Borowska. A może "nie jesteśmy konkurencją" miało w swój podtekst i nie miało być "potęgą" (czytaj między wierszami-w odniesieniu do takiej własnie wypowiedzi RG w Rakowie)???? To takie moje swobodne rozważania. Jeśli jesteś dobrym obserwatorem a zarazem słuchaczem to chyba kumasz.... Nie bazuj tak bardzo na doniesieniach "przybocznych" kandydatów na burmistrza. Przecież dobrze wiemy, że dużo mówią a ich słowa często rozmijają się z prawdą i rozmywają w tutejszej rzeczywistości!!!
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Slawek »

do kris: nie mieszam Kościoła do polityki, odpowiedziałem na pytanie i to dotyczące konkretnej osoby a nie polityki, czy wyborów.
Tomek

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Tomek »

Marek pisze:do Tomek
gołym okiem widać, że nie byłeś w Pawłowie i nie uczestniczysz w spotkaniach. W Pawłowie nie było Winiarskiej tylko Borowska. A może "nie jesteśmy konkurencją" miało w swój podtekst i nie miało być "potęgą" (czytaj między wierszami-w odniesieniu do takiej własnie wypowiedzi RG w Rakowie)???? To takie moje swobodne rozważania. Jeśli jesteś dobrym obserwatorem a zarazem słuchaczem to chyba kumasz.... Nie bazuj tak bardzo na doniesieniach "przybocznych" kandydatów na burmistrza. Przecież dobrze wiemy, że dużo mówią a ich słowa często rozmijają się z prawdą i rozmywają w tutejszej rzeczywistości!!!

w jednym sie zgodze z Panem,rzeczywiscie na spotkaniu w Pawlowie byla Pani Borowska a nie Winiarska.Mianem" potegi"okreslilem wplyw Pana R.G na postawy innych kandydatow do Rady Powiatu.Bo nierozumiem jednego skoro kazdy wyborca ma mozliwosc oddania jednego glosu na jednego kandydata to taki kandydat ktory chce zostac wybrany nie powinien zachecac do glosowania na innych kandydatow a tak wlasnie zrobily obie Panie kandydujace Kulpinska i Borowska.A spotkanie w Pawlowie nie bylo jedynym na ktorym bylem.Zarowno w Goraninie jak i w Czerniejewie prezentacje kandydatek Stowarzyszenia Wielkopolanie odbywala sie w podobnym tonie.Zeby byc precyzyjnym to dodam ze w Czerniejewie nie bylo P.Kulpinskiej za to byla P.Winiarska.Podsumowujac wypowiedzi kandydatek Stowarzyszenia Wielkopolanie obawiam sie ze nawt jezeli uda im sie dostac do Rady Powiatu to nie beda niezalezne od wplywu R.G jezeli Pan R.G sie oczywiscie dostanie doRady Powiatu bo to tez niejest przesadzone.
Marek
Posty: 18
Rejestracja: 08 lis 2014, 0:30

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Marek »

do Tomek
Spotkanie w Czerniejewie było jedynym na którym byłeś. Ja na wszystkich i nie przypominam sobie sytuacji aby ktokolwiek zachęcał do głosowania na kontrkandydata (no! z wyjątkiem DW podczas spotkania na Grabach). Najlepiej zasięgać informacji u źródła. Lista kandydatów jest dłuższa niż piszesz. Sympatie i antypatie nie mają nic wspólnego z obiektywną oceną. Czego Tobie i wszystkim wyborcom życzę. Co do niezależności? Czy Ty do takich należysz??? Uderz się w piersi!
Tomek

Re: Spotkanie w Pawłowie

Post autor: Tomek »

Marek pisze:do Tomek
Spotkanie w Czerniejewie było jedynym na którym byłeś. Ja na wszystkich i nie przypominam sobie sytuacji aby ktokolwiek zachęcał do głosowania na kontrkandydata (no! z wyjątkiem DW podczas spotkania na Grabach). Najlepiej zasięgać informacji u źródła. Lista kandydatów jest dłuższa niż piszesz. Sympatie i antypatie nie mają nic wspólnego z obiektywną oceną. Czego Tobie i wszystkim wyborcom życzę. Co do niezależności? Czy Ty do takich należysz??? Uderz się w piersi!
Co do mojej obecnosci na zebraniach nie mam mozliwosci udowodnienia ze bylem i twoje zdanie w tej kwesti nie ma dla mnie zadnego znaczenia.Mozesz wierzyc lub nie.I nie chodzi tu o moje sympatie lub antypatie tylko o to ze uwaznie slucham tego co poszczegolni kandydaci chca nam przekazac w swoich wypowiedziach czego Tobie Marku zycze...masz jeszcze szanse wszak bedzie jeszcze jedno zebranie na ktore i ja sie wybieram...co do mojej zaleznosci czy niezaleznosci to poki co nie jestem osoba publiczna a wydaje mi sie ze osoby publiczne obowiazuja pewne standardy zachowan szczegolnie na styku sfera publiczna-biznes
ODPOWIEDZ