Spotkanie w Czerniejewie

hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: Wstęp

Post autor: hania pirania »

Witam forumowiczów
co do spotkania w Czerniejewie
faktycznie to co brałam pod uwagę z wielkiej burzy mały deszcz a raczej tylko deszczyk
cisza ,spokój,mało pytań , te które zostały zadane to powiem może źle je oceniam ale zero konkretów
byłam zniesmaczona obecnie PANUJĄCĄ nadal ten sam scenariusz i tak nawiasem z całym szacunkiem dla przewodniczącej mieszkańców Czerniejewa i dla PANUJĄCEJ - CZAS NA ZMIANY !

SŁABIUTKO BAAARDZO SŁABIUTKO JAK NA TAK LICZEBNĄ MIEŚCINKĘ JAK TO POWIEDZIAŁ PAN GRUSZCZYŃSKI Z TAKĄ SUPER ULICĄ ROZRYWKOWĄ SORRY PAŁACOWĄ
POZDRAWIAM
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: JakubB »

Tak, cóż, porywająco nie było. Szczerze mówiąc byłem mimo wszystko zaskoczony tematyką wystąpień kandydatów. Dowiedzieliśmy się głównie tego gdzie pracują, czy i ile maja dzieci i czy te dzieci studiują, od ilu lat kto mieszka w Czerniejewie i jak bardzo jest wrażliwy na krzywdę ludzką. Odniosłem wrażenie, że ogromna większość przemawiających kandydatów deklarowała właśnie wrażliwość na krzywdę ludzką.
Nie wiem jak powyższe informacje mają wpłynąć na moją decyzję jako wyborcy, więc pozwoliłem sobie wypytać kandydatów z mojego okręgu z konkretów które mnie i nas interesują. Odpowiedzi zostaną wkrótce opublikowane wraz z pozostałymi, tak by może jeszcze komuś się ta wiedza na coś przydała.

Najbardziej emocjonujące było wystąpienie mieszkańca w sprawie przychodni. Twierdził on, że lekarze którzy powinni być na miejscu od 8 do 18 są w kratkę, ludzie wiecznie na nich czekają i narzekają. Młodym lekarkom nie chce się nawet mierzyć ciśnienia i pytają pacjentów jakie mają. Mieszkaniec ów obciążył winą za sytuację Panią Burmistrz jako osobę decyzyjną w zakresie wynajmowania pomieszczeń w których mieści się przychodnia.
Sytuacja złej obsługi była zgłaszana do Pani Burmistrz która skontaktowała się w tej sprawie telefonicznie z NFZ. Dowiedzieliśmy się, że trudno jest rozwiązać umowę jeśli wtedy doszło by do konieczności transportowania lekarzy z Gniezna. Pani Burmistrz oddała głos Panu z powiatu który stwierdził, że błędem Pan Burmistrz było załatwianie sprawy telefonicznie a nie listownie. Zaproponował również, że może spowodować kontrolę w przychodni.

Padło pytanie o modernizację stadionu. Dowiedzieliśmy się od Pani Burmistrz, że Pan Igor prowadzi w tej chwili olbrzymią inwestycję, ale gdy tylko znajdzie chwilę zajmie się w pierwszym rzucie kontenerem sanitarnym a następnie ławkami.

Pytano również o nową salę gimnastyczną, która zdaje się ma być większym obiektem zlokalizowanym przy szkole. Oba budynki mają być spięte łącznikiem. Nowa sala ma powstać częściowo na starych fundamentach. Pan z powiatu (przepraszam ale nie zanotowałem kto to był) przyznał, że Czerniejewo jest ostatnią gminą w powiecie która nie ma takiej sali, i z tego tytułu możemy liczyć na pomoc z góry. Sala powinna stanąć najdalej za 3 lata!

Po raz kolejny miała miejsce wymiana zdań pomiędzy kandydatami na burmistrza, na temat braku doświadczenia Pana Szymanka. Po raz kolejny Pan Szymanek przypomniał, że na co dzień kieruje ludźmi jako naczelnik państwowego urzędu, a samorządowcem jest od 12 lat, mówienie więc o braku doświadczenia jest nie na miejscu, ale najciekawsze, że przy okazji tej wymiany oboje kandydaci poniekąd zdradzili swoje plany odnośnie wiceburmistrzów:

Pani Grychowska poinformowała nas, że jej obecny zastępca ukończył kurs który czyni go osobą kompetentną w zakresie pozyskiwania środków unijnych i z pewnością te umiejętności przydadzą się w kolejnej kadencji z powodu licznych oczekujących na realizację projektów "półkowych". Pozwala to być niemal pewnym, że aktualny wiceburmistrz, w razie wygranej Pani Grychowskiej, będzie nadal piastował swoje stanowisko.

Z drugiej strony Pan Szymanek powtórzył to co mówił wielokrotnie a więc, że środki unijne i inne zewnętrzne to jest oczywiście coś o co trzeba walczyć, jednak siła gminy powinna tkwić w samej gminie a nie w pomocy z zewnątrz, która dzisiaj jest a jutro może jej nie być. Stwierdził, że właśnie w celu właściwego pozyskiwania i zarządzania środkami zewnętrznymi, jako swojego zastępcę zamierza powołać Panią która jest specjalistką w tych sprawach. Nie wiem zupełnie o kogo może chodzić ale wiemy już, że będzie to kobieta.

Padło również pytanie do Pana Szymanka o potrzeby OSP w Żydowie. Mają tam ponad 40 letni wóz bojowy i nie ma łazienki. Pan Szymanek wydawał się być dobrze zorientowany w sytuacji OSP. Od Pana Kulpińskiego dowiedzieliśmy się, że potrzeby tej jednostki możemy w tej chwili ocenić na około 15-20 tys. a zabudżetowanych jest 17,5 tys.

Pani Burmistrz zadeklarowała uruchomienie budownictwa socjalnego, i że w tej sprawie kontaktowała się już z którąś z agencji w sprawie pozyskania budynków. Niestety nie zanotowałem czy chodzi o ANR czy ARiMR. Nie podano informacji o lokalizacji tego budynku socjalnego.

Z góry przepraszam, jeśli coś przekręciłem. Mam nadzieję, że wynotowałem wszystkie ważniejsze kwestie.
Z przyczyn oczywistych pozwoliłem sobie pominąć historię o pewnej kościelnej ławce - Ci co byli to wiedzą o co chodzi.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: NT JOP »

Jakub B na burmistrza...!!! ma chłop talen, jezyk.. ech czego nie ma.
i w zwiazku z tym, niestety nie z tak wspaniała finezją, zadam pytania do kandydatów na burmistrzów
Kris
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:39

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Kris »

Wiem, że ochrona danych itp. mimo to pytam
czy ktoś wie o jakiej rodzinie (można podać tylko nazwę miasta - oby nie byłego wojewodzkiego ; ) )była mowa w jednej z wypowiedzi B na temat działalności charytatywnej: "dzieci po których chodzą muchy" (podobno w szkole w Czerniejewie też po nich chodzą), "utrzymuję jedną rodzinę". Szkoda, że nie moją :) Mało ambitne co?

ile dzieciaków je obiady sponsorowane w poszczególnych szkołach o których mowa na NFM i spotkaniach
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: NT JOP »

dobre pyatanie


ile dzieciaków je obiady sponsorowane w poszczególnych szkołach o których mowa na NFM i spotkaniach
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: kunegunda1964 »

Jeszcze była mowa o herbie Czerniejewa, jestem za tym aby przyszła rada" zestrzelila" tego ptaka bo to nie herb Czerniejewa, jestem zdziwiony i zażenowany tym że radni z Czerniejewa pozwolili i głosowali za tym. Jeżeli miał to być herb gminy tak tłumaczył pan TS to powinien się znaleźć na budynku urzędu Miasta i gminy, specjalnie tak napisałem bo komitet wyborczy TS zapomniał o mieście Czerniejewo, bo po wyborach zapewne Pan TS stolicę gminy chcę przenieś do ŻYDOWA. Zapewniam panie Tadeuszu źe wyborcy Czerniejewa nie pozwolą aby Stolicę przenieś do "Izraela"
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: kunegunda1964 »

W sprawie przychodni wydaje mnie się ze ten gościu który mówił o kontroli w/w to ktoś z województwa ale teź nie doslyszalem nazwiska.Jeśli chodzi o meritum sprawy to pan W miał rację. Rano lekarz nigdy lub bardzo często nie zaczyna przyjmować od 8 zawsze się spoźnia niewiem jak jest przed 18, ale znając pana W który tam mieszka zapewne dobrze wie kto i o której przyjeżdža i wyjeżdža. Dlatego teź kontrola zasadna by była.
hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: hania pirania »

senator Gruszczyński -mówił o braku sali w Czerniejewie ,wyszedł z zebrania jako pierwszy
vice marszałek województwa wlkp. p. Mateusz Klemenski - mówił o przychodni zdrowia i o ewentualnej kontroli z NFZ (chyba w 2013 roku chwilowo był prezesem w G R H Żydowo sp. z o.o.)
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Slawek »

do kunegunda1964: co do herbu to ten obecny jest dziełem poprzedniej rady. Samo umieszczenie Wieży i Pelikana w herbie Gminy nastąpiło w kadencji 1998-2002. Tamten herb nie był zgodny z zasadami heraldyki i nie mógł być oficjalnym herbem. W sprawie herbu przeprowadzono konsultacje i nie pamiętam, żeby padła jakaś inna propozycja. Przyjęcie herbu nastąpiło jednogłośnie przy pełnej zgodzie 6 radnych z Czerniejewa. Przyrównanie Żydowa do "Izraela" nawet w cudzysłowie mnie osobiście uraża. Mój dziadek urodził się w Żydowie. Mam tam dalszą rodzinę. Słowa o przeniesieniu stolicy są czystym populizmem. Komitet Twoje Lepsze Jutro z kandydatami do Rady z Czerniejewa większość inwestycji pod względem finansowym widzi w Czerniejewie, co można wyczytać w programie wyborczym. Proszę o zwykłą sprawiedliwość.
hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: hania pirania »

Cytując Panią Sołtys z Czerniejewa UL prowadzącą spotkanie :"Tero proszę o głos ..."
ODPOWIEDZ