Spotkanie w Czerniejewie

hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: hania pirania »

Jeszcze jedno mam wrażenie że kurs autoprezentacji DG który miała ostatnio przydał by się innym i powtórnie jej samej
Jan Kulpiński najlepiej występował , potem DG ze swoim zupełnie nie śmiesznym żartem a TS nie wyraźnie mówi do mikrofonu za szybko czyta - Pan Dominik Borowiak zadaje pytanie i nie czeka na odpowiedź - wychodzi .
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: kunegunda1964 »

Drogi Slawku niestety wasz program jest populistyczny ciekawy jestem skąd wezniecie na to kasę.Reszta bez komentarza zresztą Izrael dla Czerniejewa zawsze będzie Izraelem
kunegunda1964
Prawdziwy forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2014, 7:16

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: kunegunda1964 »

Papier wszystko przyjmie zresztą wasz program szkoda czytać, bo to są wasze pobożne tylko życzenia. Mógłbym zacytować słowa źę nikt nie obieca tyle co Tusk, i taki to jest wasz program obiecanki cacanki, a realizacji będzie brak, zresztą wasz guru tak na spotkaniu powiedział przy takim zadłuzeniu na inwestycje nas nie bydzie(U.L.) stać.
Wojt

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Wojt »

A gdzie ten socjal będą budować? Nie chciałbym mieć cetrum patalogii po sąsiedzku! Proszę sprawdzić jak wyglądają budynki i osiedla socjalne w Polsce. Nowe bloki po roku wygladaja jak getto, poniszczone, popalone, pobazgrane, w srodku zimy wszyscy okna otwarte kaloryfery rozkrecone az powietrze faluje. I tak nie płacą! Po co powielać głupie pomysły? Jesli socjal to w blokach razem z normalnymi czyli płacącymi i dbającymi ludźni. Niech ciągną w górę a nie w swoim getto równają w dół!
Anna

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Anna »

Mam dylemat
Programy wyborcze - w zasadzie to samo
Ogólna prezentacja - no cóż - pani burmistrz mówi "ładnie", fajnie się prezentuje, choć co do treści, wodolejstwa i nieodpowiadania na pytania się przyczepię, ale rozumiem niestety, że takie zaprezentowanie się działa na osoby dla których ma znaczenie właśnie to albo po prostu są niezbyt inteligentne. Mnie z kolei irytuje to, że ktoś zapytany o sprawę X będzie mówił przez 20 minut i na pytanie nie odpowie. P burmistrz unika odpowiedzi na pytania niewygodne, dotyczące funkcjonowania urzędu, wielu niewyjaśnionych a zagmatwanych spraw i dla mnie tutaj rodzi się pytanie: dlaczego? Czy ktoś kto nie ma nic do ukrycia nie zachowuje się w taki sposób??? I nienawidzę, kiedy ktoś wykorzystuje swoje stanowisko w taki sposób. Nie pojmuję też dlaczego ludzie tego nie widzą
P Szymanek - mógłby zdecydowanie lepiej się zaprezentować i widziałam go wcześniej w o wiele lepszej formie. Nie wiem jakim byłby burmistrzem, może ktoś wie w jaki sposób zarządza urzędem, którego jest kierownikiem/naczelnikiem(?) ?

Dla mnie w tej chwili wybory będą przede wszystkim wyborem pomiędzy fałszem o obłudą, olewaniem obywatela i myśleniem a niewiadomym. Bo co tak na prawdę może burmistrz??? Może dobrze pokierować pracownikami, może dobrze współpracować z radnymi ( a obecna raczej na tym polu się nie popisała) Za to pierwsze dziękuję i jednak zaryzykuję i wybieram pana Sz - może chociaż będzie uczciwiej.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Slawek »

do kungunda1964:
Witam serdecznie,
wiem, jak często używa się wobec mieszkańców Żydowa określenia pewnego narodu i państwa i to używa się w sensie negatywnym. Nie wiem skąd się to wzięło, ale faktycznie tak jest. Takie słowa budzą najniższe instynkty - nienawiść i lokalny szowinizm. Budzą też żal i smutek. Proszę, bardzo proszę o pozostawienie swoich (i grupowych) przekonań w domu. Nie mają one żadnego związku z wyborami. A nie, przepraszam - mogą mieć - mogą zaktywizować mieszkańców gminy określanych tym mianem do dokonania jedynie słusznego wyboru bez oglądania się na program i osobę kandydata. Mogą też tych bardziej wyczulonych z Czerniejewa skłonić do wyboru opcji, która nie posługuje się taką retoryką.
Zarzucasz populizm. Skoro bywasz na spotkaniach to wiesz, że programy są tylko w pewnych elementach różne. Stąd Twoje pytanie o kasę powinno być skierowane do obu kandydatów. Wydaje mi się, że powinieneś dowiedzieć się, czy Szymanek mówiąc o progu zadłużenia mówi prawdę. Wystarczy spytać jego Kontrkandydatkę.
Tomek

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Tomek »

Witam Forumowiczów .Pozwolę sobie na kilka zdań komentarza na temat spotkania wyborczego w Czerniejewie w którym uczestniczyłem(ta informacja dla niedowiarków bo są tacy wśród Was) .No cóż kolejne zebranie Pani Burmistrz w formule samozachwytu (aż mi się przypomniał wiersz Jana Brzechwy"Samochwała w kącie stała"),a żeby nie było tak nudno to padły zarzuty o braku doświadczenia kontr kandydata,kolejny raz padł tekst o" rozpędzonym Expresie do Europy"i braku czasu na pakowanie walizek i takie tam.Pani D.G pokusiła się o analizę nazw Komitetów Wyborczych i o dziwo okazało się że tylko w nazwie jej komitetu i komitetu Jana Kulpińskiego występuje określenie miejsko-gminny natomiast komitet T.SZ ma w nazwie tylko gminny a to według D.G oznacza że T.SZ będzie miał na uwadze tylko wsie a o Czerniejewie zapomni.Ta analiza zainspirowała mnie do rozłożenia na czynniki pierwsze nazw komitetów.I stwierdziłem (tak na chłopski rozum)że nazwa komitetu D.G W Naszych Rękach mówi wyrazie że w przypadku zwycięstwa władza pozostanie w NASZYCH rekach(czyli ludzi z komitetu).Natomiast nazwa komitetu T.Sz. Twoje Lepsze Jutro oznacza ,że w przypadku zwycięstwa tego komitetu MIESZKAŃCY gminy mają szanse na lepszą przyszłość.To tyle w temacie analizy . Jak patrzyłem na stół przy którym siedzieli prezentujący się kandydaci to po jednej stronie siedział ZESPÓŁ PO wspierający Pania Danutę w składzie :senator Gruszczyński ,vice marszałek sejmiku ,Radny Rajmund Gasiorek a po drugiej ze stron Kandydat na Burmistrza Tadeusz Szymanek (trochę osamotniony). Na tle innych kandydatów wyróżnił się pan jan Kulpiński ( prawdziwy showman ,ma talent).Nastepnie prezentowało się kilku kandydatów z kilku innych z mniejszych komitetow i niektórzy np.Pani Świtoń która na wstępie swojej wypowiedzi nieśmiało stwierdziła ze są ważniejsi np.Pan Rajmund(znamienne...) zachowywali się jak ..i tu znowu przypomniała mi się wyliczanka z przedszkola "Stary Niedzwiedz mocno śpi"( kto jest Niedżwiedziem niech sobie każdy dopowie). Jak Pan Radny Gasiorek( stało się to stałym punktem spotkań ) zaczął wymieniać wszystkie swoje zasługi to zaobserwowałem dość komiczną sytuację(nie tylko Ja ),że po wymienieniu kilku zasług siedząca obok Urzedujaca Pani Burmisrz podsuwa Panu Rajmundowi wypisane na kartce kolejne zasługi (pewnie żeby Pan Rajmund broń Boże czegoś nie pominął(tez znamienne..)Pojawiło się też kilka pytań do T.Sz. w stylu :czy to prawda że ktoś z Pana komitetu dzwonił przed spotkaniem w Żydowie i namawiał do przyjścia i klaskania...Poziom tych prowokacji nie zasługuje na komentarz ,szkoda prądu.Na sam koniec spotkania (udało się bo Pani Prowadząca Pani Ula miałem wrażenie chciała jak najszybciej skończyć)swoim wystąpieniem z wrodzona sobie skromnością i kulturą osobista Pan Tadeusz Szymanek dosłownie znokautował swoją konkurentkę.Jako mieszkaniec gminy dostałem od T.Sz.jasny komunikat ze nowe władze stawiają na dochody gminy i na MIESZKAŃCÓW(WŁADZA MA BYĆ DLA LUDZI A NIE ODWROTNIE) a nie na kolejny wzrost ZADŁUŻENIA wynikający z pseudoinwestycji w kolejne fonntany i altany(na takie fanaberie mogą sobie pozwolić bogaci).Wyszedłem ze spotkania w poczuciu że mam na kogo głosować.Apeluję ! Wyborcy podajmy Pani Danucie "pomocna dłoń" i odeślijmy Ją do historii 16.11 .Serdecznie zachęcam.
Marek
Posty: 18
Rejestracja: 08 lis 2014, 0:30

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: Marek »

do Tomek

piszesz m.in. Stary niedźwiedź mocno śpi a mi przypomniała się w związku z tym sytuacja z jednego ze spotkań wyborczych gdy jedna z systematycznie jeżdżących z DG "klakierek" w trakcie przysnęła. Większość to zauważyła ; )
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: NT JOP »

Zgadzam sie za Tomkiem. Miałem przygotowane pytania dotyczące planów radykalnego (jeśli takie coś w ogóle jest w palnie) zwiększenia dochodu gminy. Ale to co zrobił TS na samym końcu to majstersztyk kulturalnego kontrataku i byłoby szalonym nietaktem po czymś takim zawracać głowę wyborcom. Dlatego olałem pytani, pewnie trudniejsze dla DG niz dla TS
hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: Spotkanie w Czerniejewie

Post autor: hania pirania »

jak mam rozumiec też pojawiające się w zasługach DG? >>>> Doprowadzenie do powstania Stacji Paliw w Czerniejewie. Jeśli dobrze pamiętam to grunt na którym stoi stacja należał do Kurii zarządzany przez tutejszego Proboszcza to Proboszcz po decyzji z Kurii sprzedał grunt czyli idąc dalej;pozwolenia musi wydac starostwo powiatowe na budowę , względnie na zajęcie pasa drogowego jeśli cokolwiek było robione w pasie drog. energetyka wodociągi itp. ,no i odbiór gotowej do pracy stacji pozostaje również do powiatowego budowlańca.Jaka to zasługa ? pytam się ,że tak hucznie wstęgi przecinał obecny elektorat.To prywatny przedsiębiorca z rodzimego powiatu jest właścicielem tej stacji .Nie kwestionuję sprawy potrzeby stacji bo stacja była i będzie potrzebna ale co za tok rozumowania - bo my przy władzy to nasza zasługa ?
ODPOWIEDZ