Strefa Aktywizacji Gospodarczej

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

Re: PRZETARGI
Postautor: Slawek » 01 lut 2015, 22:41

Na moją wiedzę to SAG kosztowała prawie 4,3 mln, a dotacji było 1,2 mln od marszałka i 0,2 mln z powiatu. Nie mogę podać dokładnych kwot, bo te tak naprawdę pojawiły się po rozliczeniu (dofinansowanie, jego wysokość ostatecznie zależy od spełnienia wymogów, a to nastąpiło już po otwarciu strefy. Brakuje tam też jakiejś infrastruktury (chyba netu) i to ma być zrobione i nie wiem, czy w ramach wydanych już środków czy też jakieś dodatkowe). Najlepiej to spytać burmistrza o dokładne podanie wysokości poniesionych kosztów i planowanych oraz akceptowalnych przychodach ze sprzedaży. Jedno jest pewne - strefa istnieje i stać nie może.
A jeśli na spotkaniu z przedsiębiorcami burmistrz mówił o strefie w Żydowie to ma absolutną rację. W zasadzie to nie wiem, czy rada nie powinna przyjmując budżet zminimalizować inne inwestycje i iść w tym kierunku.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

no widzisz Sławku
gnerealnie o czym by nie mówic to najzcesciej uzywa sie słow: nie wiem, przypuszczam, tak myslę, etc
tak jakby informacja o finansach i gospodarce gminy była czyms wstydliwym. Chyba, ze to rzecz tajemna i moze posłuzyć agentom obcego wywiadu do celów wywrotowych?
wyborca

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: wyborca »

ja już to widzę... jak ktoś kupi - 50 % powierzchi strefy pod liniami wysokiego napięcia.... a przetarg w dniu 31.03.2015 to moze sprzedana 1 działka nie wiecej....... i taki pożytek z tycz 4 milionów utopionych tam....
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: JakubB »

Więcej o działaniach promocyjnych SAG znajdziecie tutaj:
viewtopic.php?f=25&t=205
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

31.03 przetrag...
czy coś wiemy?
byli chętni?
wpłynęło wadium?
doszło do transakcji?
ktos uczestniczył w przetargu?
Przedsiębiorca

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: Przedsiębiorca »

mam pytanie.
Czy po przetargu 31 marca - SAG - pozostaly jeszcze jakieś "wolne" działki ?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

cos mi się obiło o uszy, ze wybór pozostał niezmieniony
asdfg

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: asdfg »

Dlaczego burmistrz na stronie urzędu nie tłumaczy się z niesprzedanej SAG? A tyle było gadania przedtem!!!
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: Slawek »

Mówić musiał, bo .... od tego jest. SAG trzeba sprzedać. Lepiej prędzej niż później, bo dla gminy to: kasa ze sprzedaży na teraz; podatki w przyszłości. Jakby burmistrz nie mówił, nie reklamował to .... po co burmistrz.
A nie tłumaczy się, bo nie ma z czego. Nic nie poradzi na brak chętnych. Można oczywiście mówić o reklamie, jej formie, jej trafności, ale to było pierwsze podejście. Jakoś mieszkańcy publicznie nie domagali się tłumaczeń od poprzedniej ekipy, dlaczego SAG ruszył z dwa lata za późno. Burmistrz może mieć problem finansowy, ale nie wynikający z SAG tylko z kredytów na zadań, które zrealizowano wcześniej - przede wszystkim kanalizacja. SAG może być lekiem, ( lecz z gatunku lekkich wg mnie). Na całe szczęście pokładanie nadziei w SAG (jak to było jeszcze rok temu) przeszło. Widzę, że obecna ekipa sięgnęła po inne źródła finansowania - m.in. sprzedaż majątku nie tylko w Czerniejewie, gdzie nie ma nabywców. Dokonano przejrzenia budżetu z punktu widzenia zasadności wydatkowania środków (mam wiedzę na temat dwóch rzeczy, które po prostu się działy i kosztowały, a radni (w tym ja sam) o tym nie wiedzieli. Wiedza pochodzi z prostego faktu jej "odkrycia"przez obecnego burmistrza.
A wracając do pytania. Burmistrz może być traktowany takimi pytaniami jeśli np. w trzecim przetargu nic nie sprzeda oraz jeśli poziom dochodów i wydatków gminy się zmniejszy (nie mówię o kredytach). Wtedy wręcz trzeba się spytać ile wydano na reklamę i dlaczego nie jest ona skuteczna. I nie chodzi o dręczenie władzy tylko o to, by znalazł się inny pomysł. Jeśli masz jakiś pomysł na SAG to w te pędy do burmistrza. Z pewnością przyjmie i wysłucha. A jak przyprowadzisz inwestora to będę namawiać radę do wnioskowania o medal.

A tak przy okazji - gmina posiada medal. Im. ks. Onufrego Kopczyńskiego. Medal stworzony przez szkołę i dla szkoły. Przez kilka lat wręczany był z napisem: Szkoła podstawowa lu też Gimnazjum gazownikom, wykonawcom orlika i innym zasłużonym mniej lub bardziej. Po dość niemiłej wymianie zdań burmistrz zmieniła ten napis. Mam propozycję, o której rozważenie proszę Przewodniczącą Komisji Oświaty etc - stwórzcie medal Cymsa. Taki jedyny dla gminy, a Kopczyńskiego zostawcie szkole, jak to od 1982? roku było. Stwórzcie nową jakość. Koszt hm z 1,5 k na odlew.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

1. medal. Koszt nieco mniejszy. Wiem bo sołectwo Rakowo robi pieczęć turystyczna. "Robi". Członek rady sołeckiej robi bo jest odlewnikiem. Medal a w zasadzie stopniowane medale, lub różne medale to wbrew pozorom świetne narzędzie nagradzania. U nas traci wesołymi czasami ale na zachodzie a zwłaszcza w Japonii to bardzo powszechny i pożądany przez społeczeństwo rodzaj wyróżnienia. Zamiast upokarzającego wręczania np.: kasy. Przepraszam: Nagrody pieniężnej
2. Burmistrz ma przekichane z SAG. Pochwalili się wszyscy spłodzeniem SAG ale robotę ma robić gmina. I to z budynku Urzędu. Nie da się. Kampania choć z rozmachem to raczej nie trafi do odbiorców bo takie rzeczy nie trafiają. Zalew wszelkiej informacji powoduje to, ze ludzie nie zwracają uwagi na takie rzeczy. To nie promocja na skrzydełka za 8,5 zł.
3. Wiem, ze jest zły PR ale dotyczący ceny. tzn.: poszła fama: nie kupuj teraz bo cena spadnie poniżej 50 zł. A cena jest wyjątkowo niska jak na działki AG. Kto PR robi, celowo lub nie, niech sie każdy sam domyśla. Zresztą taka oferta słynęła.
4. w kampanii brakuje elementu zwanego kontaktem bezpośrednim. Tak jak handel obwoźny:-), sprzedaż bezpośrednia czyli domokrążcy:-). Żle brzmi? u nas na całym świecie to podstawowe techniki sprzedażowe. W tym przypadku widziałbym, np.: uczestnictwo w targach, nie tylko jako wystawiajacy się ale tez jako zwiedzający z ulotkami.
5. Dlaczego nie ma na stronie wersji elektronicznej o SAG, do pobrania?

PLUSY kampanii:
1. solidne zaangażowanie, pewność siebie, (pewność doskonałości produktu) i świetnie przedstawiony "produkt" przez handlowca w którego wcielił sie Burmistrz. Brawo.
2. dostępność materiałów reklamowych na życzenie.

Uważam, ze to skuteczna, możne nie najbardziej ale tak na 25% metoda którą nazywam" poczta pantoflową". Czyli mam kumpla który ma zakład i wiem, ze jego zyski starczają na wiele... znaczy to, ze znajomi jego których nie znam, posiadają podobny portfel. Poprosić- stary jakby ktoś, coś .. to wiesz.. daj kubek ulotkę. Ciebie to nic nie kosztuje a nam uratujesz D.
Sprawdziłem u siebie, na sobie, i wiem że działa

nie chce się mądrzyć ale coś niecoś wiem, o sprzedaży produktów wysokowartościowych.

Jeśli gmina zrobi medal dla tego kto pomoże w sprzedaży SAG to w to wchodzę. ;-)
ODPOWIEDZ